Проблем с шибидах на Тойота Рав 4

p.ichev
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юли 2017 19:17
Местоположение: София

Проблем с шибидах на Тойота Рав 4

Мнение от p.ichev » 11 Юли 2017 17:54

Здравейте колеги,
предварително се извинявам на всички ,ако съществува подобна тема, но не успях да я открия.От скоро съм собственик на Тойота Рав 4 2003 година 2.0 ВВТИ.
Проблемът ми се състой в това,че рамката на шибидаха е доста ръждясала (вероятно запушени каналчета) и явно са попаднали парчета ръжда върху винта на механизма.Всичко е блокирало ,но моторчето се чува, че прави опити за задвижване.Вече съм закупил нова рамка със стъкло.Въпросът ми е как се сваля механизмът и правил ли е някой тази интервенция? Задължително ли трябва да демонтирам тапицерията на тавана?
Благодаря предварително!
drunk.gif
Последно промяна от p.ichev на 13 Юли 2017 20:24, променено общо 1 път.

p.ichev
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юли 2017 19:17
Местоположение: София

Проблем със шибидах на Тойота Рав 4

Мнение от p.ichev » 12 Юли 2017 21:19

shutup.gif shutup.gif shutup.gif

Аватар
Toyota Fan Forever
Мнения: 152
Регистриран на: 19 Яну 2017 10:16
Местоположение: Sofia

Проблем с шибидах на Тойота Рав 4

Мнение от Toyota Fan Forever » 14 Юли 2017 15:46

И не само :D :D :D
RAV_IIGen_5D_Roof_Headling.jpg
RAV_IIGen_5D_Roof_Headling.jpg (219.1 KiB) Преглеждано 1245 пъти
Но не е чак толкова страшно. За тази операция в сервиз на марката би трябвало да Ви фактурират 1.1 часа за труд по нормовреме (демонтаж/монтаж и администриране) за модела (Molded Ceiling Type), което е много примамливо ( ,но и да го видя няма да го повярвам!!!). Значи за лаик с желание - един работен ден.

Успех
Преместването на единица товар на единица разстояние е работа. Работата извършена за единица време е мощност. Всяка система обаче след Големия взрив се стреми към покой.

p.ichev
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юли 2017 19:17
Местоположение: София

Проблем с шибидах на Тойота Рав 4

Мнение от p.ichev » 14 Юли 2017 17:19

Благодаря много колега!
Мисля да се заема тази седмица и да го оправя.Работя с Тойота не ми се вярва за 1.1 часа да му направят демонтаж/монтаж.След дълго ровене из нета имам някакво предчувствие,че механизма може да се извади през отвора в тавана.
Благодаря за съдействието . drunk.gif drunk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта