Табло-километраж на корола версо е12 бензин

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от dokkito » 30 Авг 2017 19:49

Знаете ли дали ще излезе грешка призакачане към компютъра , ако е деактивирана крушката на чека?
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от slowtraveler » 30 Авг 2017 23:42

Едва ли въобще нещо следи дали лампата на чека свети... И от друга страна - едва ли има 'програмна' функция за деактивиране на чека...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от dokkito » 05 Сеп 2017 00:16

slowtraveler написа: Едва ли въобще нещо следи дали лампата на чека свети... И от друга страна - едва ли има 'програмна' функция за деактивиране на чека...
По тази логика се сприрам на изгорял светодиод или проблем в километража. Един познат работи в тойота Шумен. Спомена , че ако индикацията на чека не работи, то няма да запали. Това се отнасяло за коли със светодиоди, а не за тези със сменяеми крушки.Според него или е изгорял диода или е деактивирана индикацията на таблото. Спомена и вариянта за повреден километраж
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от slowtraveler » 05 Сеп 2017 10:35

dokkito написа: или проблем в километража.
Според мен най-вероятното е това...
За познатия ти в Шумен - според мен просто бърка причината и следствието :) Ако индикацията на чека не свети, то най-вероятната причина е че ЕКУ-то няма напрежение, и колата не пали :) Да, в твоя случай това не е така, но е възможно умишлено въздействие.. Например чека да си е светил, и за да може автомобилът да бъде продаден по-лесно, да са прекъснали 'ламбата' :) На твое място бих започнал с отваряне на километража, но след като пробвам тест на таблото..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от dokkito » 05 Сеп 2017 12:50

Така си мисля и аз. Най- вероятно е прекъснато нещо принудително, но ме объркаха с вариянта за изключване на индикацата. Колата я закачаме няколко пъти , но не намираме грешка. Карам я вече 1300 км. Масло не ми гори. Предполагам чека е светил и те са изчистили грешките и премахнали индикацията.
Само с techstream ли мога да тествам таблото?
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

gopeto
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Май 2017 16:12
Местоположение: Пловдив

Табло-километраж на корола версо е12 бензин

Мнение от gopeto » 27 Сеп 2017 13:00

Toyo_driver написа:
dokkito написа:
П.С. dokkito, Внимавай като сваляш стрелките, защото поставянето им има специфика и трябва да се калибрират, за да показват точно. Има 2 метода - с батерийка и с ГПС, ако използваш батерия положението се измерва преди и след свалянето, светодиодите могат да се сменят с поялник и малко умения, мисля че някой беше сменял тези на дисплея на таблото на авенсис cool.gif
Вчера се опитах и аз да разглобя таблото и да стигна до светлените преди да разбера, че са несменяеми. Първото лошо е , че не можах да махна отзад капака за да стигна въобще до тези диодчета. Второто по- лошо е ,че махнах направо стрелките без да обмисля и после просто ги поставих в началното положение. Резултата е , че при първото закачане на панела обортомера не сработи. После с малко донагласяне при запален автомобил го поставих на 900 оборота и мисля, че се получи. Километража го засекох с gps и мисля , че показва правилно. Другите две стрелки за горивото и за температурата мисля, че си показват правилно. Има ли начин сега да сверят стойностите и дали показват с точност. Отчитам го като грешка понеже , прибързах с ровичкането преди да проуча повече, но информацията наистина няма много за това табло. Даже още незнам как да махна този черен капак, който е отзад и да отделя да стигна до платката и до диодите ?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта