Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Заключено
Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от gimara » 30 Окт 2017 14:30

Здравейте, колеги.
Като напиша в Гугъл - "претапициране на кори на врати с кожа", до трета страница излизат почти всички автофоруми, не и на Тойота. В нашия форум, не намирам такава тема и с вътрешната търсачка. Та реших да споделя опит.
Може, аз да съм изтеглил късата клечака с моята Тойота, може пък да има и други с този проблем.
И така, взех колата на петата й година и нямаше забележки с тапицерията на вратите, като не броя замърсяването.
Купих препарат за сухо пране, май беше на Michelin. Много внимателно извърших процедурата и светнаха.
След около година, започна да се отлепва плата от дунапрена и за още около година станаха на парцали, увисна плата и на четирите врати, къде повече, къде по-малко.
Дали съм прецакал нещата с прането или им е дошло времето на корите да се сменят, не знам. Дунапрена на плата беше пожълтял и се ронеше.
След доста четене по другите форуми, реших да претапицирам корите с изскуствена кожа и да не се опитвам да го правя сам.
Само разглобих корите и ги занесох на майстор и после ги сглобих. И за късмет, попаднах на правилния човек от първия път.
Лично за мен, резултатът е повече от задоволителен. Само с мокра микорофибърна кърпа ги забърсвам. Снимките по-долу са след година и половина експлоатация - това лято(имаше доста жеги) и зимата преди това не беше от най-леките.

Как да разглобим корите:
Сваляне на корите.pdf
(233.51 KiB) Свалено 47 пъти
Прикачени файлове
Втулки.jpg
Втулки.jpg (296.7 KiB) Преглеждано 4528 пъти
Задни врати.jpg
Задни врати.jpg (432.91 KiB) Преглеждано 4528 пъти
Предни врати.jpg
Предни врати.jpg (358.98 KiB) Преглеждано 4528 пъти
Близък план.JPG
Близък план.JPG (244.23 KiB) Преглеждано 4528 пъти

Аватар
dnedkov
Мнения: 165
Регистриран на: 26 Ное 2011 17:45
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от dnedkov » 30 Окт 2017 20:22

Браво. Това се каня да го направя вече втора година. Дано скоро намеря време, че и мен ме дразни разлепения плат.
Какво ти струва удоволствието?
Corolla Verso 1.8VVTi SOL 2006, Honda Jazz 1.4 CVT
www.polivni.com

mgdesign
Мнения: 9
Регистриран на: 08 Юни 2016 23:38
Местоположение: Пловдив

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от mgdesign » 01 Ное 2017 18:13

Браво колега, много полезна тема. Имам Авенсис Т25 и корите на вратите ми бяха неразличими от нови. До момента в който ми се изцапаха предните и ги почистих, там където бяха петната. Естествено плата провисна. Преди два месеца пуснах тема за добър тапицер в Пловдив, но явно никой не е претапицирал кори на вратите или поне не е останал доволен от услугата в Пловдив. А и ме спираха пластмасовите нитове отвътре на корите. Ако е удобно, би ли споделил на лс къде ти правиха корите, понеже са станали перфектно.

ivo69
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2018 13:17
Местоположение: София

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от ivo69 » 19 Фев 2018 13:16

gimara написа: Здравейте, колеги.
Като напиша в Гугъл - "претапициране на кори на врати с кожа", до трета страница излизат почти всички автофоруми, не и на Тойота. В нашия форум, не намирам такава тема и с вътрешната търсачка. Та реших да споделя опит.
Може, аз да съм изтеглил късата клечака с моята Тойота, може пък да има и други с този проблем.
И така, взех колата на петата й година и нямаше забележки с тапицерията на вратите, като не броя замърсяването.
Купих препарат за сухо пране, май беше на Michelin. Много внимателно извърших процедурата и светнаха.
След около година, започна да се отлепва плата от дунапрена и за още около година станаха на парцали, увисна плата и на четирите врати, къде повече, къде по-малко.
Дали съм прецакал нещата с прането или им е дошло времето на корите да се сменят, не знам. Дунапрена на плата беше пожълтял и се ронеше.
След доста четене по другите форуми, реших да претапицирам корите с изскуствена кожа и да не се опитвам да го правя сам.
Само разглобих корите и ги занесох на майстор и после ги сглобих. И за късмет, попаднах на правилния човек от първия път.
Лично за мен, резултатът е повече от задоволителен. Само с мокра микорофибърна кърпа ги забърсвам. Снимките по-долу са след година и половина експлоатация - това лято(имаше доста жеги) и зимата преди това не беше от най-леките.

Как да разглобим корите - ТУК.
Къде го правят това претапициране ,че имам нужда..!Благодаря предварително.

Аватар
etto
Мнения: 43
Регистриран на: 05 Сеп 2020 13:20
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от etto » 03 Окт 2020 17:01

Та колко струва въпросното удоволствие и при кой човек ?

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от gimara » 03 Окт 2020 17:53

etto написа: 03 Окт 2020 17:01 Та колко струва въпросното удоволствие и при кой човек ?
Ако си го направиш сам, може и 30 лева да излезе. В България тапицери много, намираш някой и питаш за цена.

Аватар
etto
Мнения: 43
Регистриран на: 05 Сеп 2020 13:20
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от etto » 03 Окт 2020 18:38

gimara написа: 03 Окт 2020 17:53
etto написа: 03 Окт 2020 17:01 Та колко струва въпросното удоволствие и при кой човек ?
Ако си го направиш сам, може и 30 лева да излезе. В България тапицери много, намираш някой и питаш за цена.
В темата си сте казал "И за късмет, попаднах на правилния човек от първия път.", което означава че има и такива, които не са читави и вършат незадоволителна работа, както в повечето сфери. Ето защо е напълно логично да споменете къде сте направили процедурата за да могат и други хора да се възползват от услогата на човека след добър отзив. За цената не търсим най-евтино, а най-добро, за да могат хора като мен да си правят сметката. С две думи посочих, че темата не е особено полезна, тъй като казвате едва ли не е "Хора, имам тоя проблем, смених частта и всичко е супер", което не помага на никой...защо мислите, че хората по-горе са Ви питали за цена и за човека..очевидно същия проблем го имат и други хора. Очевидно е и че нещата могат да се оправят с претапициране.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Corolla Verso 2004-2009. Претапициране врати.

Мнение от gimara » 03 Окт 2020 20:00

etto написа: 03 Окт 2020 18:38 С две думи посочих, че темата не е особено полезна, тъй като казвате едва ли не е "Хора, имам тоя проблем, смених частта и всичко е супер", което не помага на никой...
Заради подобни изказвания, някои колеги спряха да правят фотоотчети. Защото се задава въпрос, посочва се къде е отговора и какво може да се направи по проблема, но вместо едно простичко БЛАГОДАРЯ, хората положили усилия да помогнат, получават упреци. Сега ще се опитам да обясня, защо темата е в този вид и защо не съм дал повече информация, след което ще я заключа.
1. Защо не публикувам координати на майстора?
1.1 - т3.9 от правилата - Публикуването на търговски обяви, реклами, както и опити за изтъкване на конкретни сервизи с цел популяризиране, в който и да е раздел на форума, става само след съгласуване с администратор, или модератор.
1.2 - Може би майстора, който ми направи колата, не се занимава с ремонт на кори на врати и ми е направил услуга, по някаква причина?
etto написа: 03 Окт 2020 18:38 За цената не търсим най-евтино, а най-добро, за да могат хора като мен да си правят сметката.
2. Колко струва?
2.1 С плат ли ще се прави, ако да с какъв, има евтини и скъпи?
2.2 С кожа ли ще се прави, ако да с естествена или изкуствена?
2.3 Сами ли ще си разглобите корите или ще закарате колата и ще си я получите готова?
2.4 Ако от София и поне два пъти дойдете до Пловдив, с колко ще се увеличи цената?
2.5. Ако тапицерската услуга се извършва в малък град, колко по-евтино може да излезе?
Т.е. Цената може да се различава 2-3 пъти, според условията!

Създадох темата, за да покажа основно как да си разглобим и сглобим корите с проблемната тапицерия. Защото, когато тръгнах да търся решение, всички тапицери, които питах, искаха корите разглобени. След като видях резултата, направих и снимки на готовия продукт, за да видят колегите, че усилията си заслужават. Към момента, 4 години по-късно, тапицерията си е същата като на снимките.
Успех на всички, които ще претапицират!

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта