Уплътнения на вратите Авенсис Т25

mazonko
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Апр 2017 01:12
Местоположение: Radomir

Уплътнения на вратите Авенсис Т25

Мнение от mazonko » 29 Ное 2017 10:08

Здравейте колеги, от няколко месеца имам Тойота Авенсис Т25 1.8 vvti (седан). За съжаление установих, че при 90 km/h се чува едно свистене от към вратите, което с увеличаване на скороста се засилва. Та въпроса ми е някой имал ли е такъв проблем и как го е решил? Благодаря на отзовалите се.
П.с. До колкото знам в ТМ Ауто са скъпи, а пък е много дразнещ шум.
Toyota Avensis T25 1.8 VVTI

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Уплътнения на вратите Авенсис Т25

Мнение от Svetlio » 18 Яну 2018 08:44

1. Свали оплътненията и причукай ръба от вътре на вън.
2. Пробвай да ги напръскаш със силиконов спрей за да омекнат и станат по- еластични.
3. Нови.
smile.gif

aandonov
Мнения: 61
Регистриран на: 16 Ное 2017 17:55
Местоположение: Шумен

Уплътнения на вратите Авенсис Т25

Мнение от aandonov » 18 Яну 2018 11:10

Имам същия проблем със задната врата на ярис. Един монтиор от Шуменската Тойота ми каза да сложа от тънките жички (тънка тънка ти ще си прецениш колко) между гумите на оплътнението но не да го свалиш а просто я подпъхваш да повдигне и изпъне самото уплътнения и да стои така известно време докато си слегне. След това я махаш и са оправяло..... още не съм го пробвал от големия си мързел но ако решиш опитай и после сподели дали има ефект

п.п не да го сложиш и махнеш на деня а да си постои така известно време може и няколко седмици или месец
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

JuJuBa
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Юли 2018 19:59
Местоположение: Кърджали
Автомобил: Avensis 2.2 D4D

Уплътнения на вратите Авенсис Т25

Мнение от JuJuBa » 12 Юли 2018 13:26

aandonov написа: 18 Яну 2018 11:10 Имам същия проблем със задната врата на ярис. Един монтиор от Шуменската Тойота ми каза да сложа от тънките жички (тънка тънка ти ще си прецениш колко) между гумите на оплътнението но не да го свалиш а просто я подпъхваш да повдигне и изпъне самото уплътнения и да стои така известно време докато си слегне. След това я махаш и са оправяло..... още не съм го пробвал от големия си мързел но ако решиш опитай и после сподели дали има ефект

п.п не да го сложиш и махнеш на деня а да си постои така известно време може и няколко седмици или месец
Говориш за подпъхването и каране на колата така определен период от време или да се махнат и оставят настрана с този кабел известно време ?

aandonov
Мнения: 61
Регистриран на: 16 Ное 2017 17:55
Местоположение: Шумен

Уплътнения на вратите Авенсис Т25

Мнение от aandonov » 16 Юли 2018 10:54

Караш известно време така да речем 2-3 седмици или месец не знам колко точно за да може да си слегне уплътнението и след това ги махаш.... все още не съм тествал
Toyota Yaris 1.0 2010
Toyota Yaris 1.0 2013

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта