[Corolla E12]Performance спирачни дискове

Заключено
Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Апр 2011 16:43

Me4oKyX написа:... КОЛИТЕ СА КУПЕНИ В ЕДНА СЕДМИЦА, ЧИСТО НОВИ ОТ ТОЙОТА, СЪС ЗАВОДСКИТЕ ГУМИ ДЪНЛОП! И двете коли са на по 5 години в момента, като ги мерих, бяха на по 2,5 и разликата в километрите беше няма и 10 000..... Така че, МИСЛЯ, за разлика от теб, ПРОБВАМ НА ЖИВО, за разлика от теб, ВЗИМАМ предвид много още фактори за разлика от теб и като казвам нещо, съм го ИЗПИТАЛ ЛИЧНО, за разлика от теб..... Ай бъдете ХОРА, или просто изчезнете с 300 stupid.gif
Доводите ти са УНИКАЛНО НЕУБЕДИТЕЛНИ!!! mad.gif

Следващия път, когато тестваш спирачки отиди на някой читав пункт за ГТП и ги тествай поне на техния стенд. После можеш да пишеш и да подкрепиш с цифри и факти мнението си. Успех! :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 18 Апр 2011 18:11

Me4oKyX написа:Бооооооожееее, не се учудвам вече защо МНОГО хора спряха да пишат.....че дори основател успяхте да изгоните........

СФИНКС, вече мога със ръка на сърцето да го кажа, въпреки че не си го позволявам - ТИ СИ ПРОЗД братчето ми и ограничен, да не говорим, че като спориш за нещо, ДОРИ НЕ ЧЕТЕШ!! КОЛИТЕ СА КУПЕНИ В ЕДНА СЕДМИЦА, ЧИСТО НОВИ ОТ ТОЙОТА, СЪС ЗАВОДСКИТЕ ГУМИ ДЪНЛОП! И двете коли са на по 5 години в момента, като ги мерих, бяха на по 2,5 и разликата в километрите беше няма и 10 000..... Така че, МИСЛЯ, за разлика от теб, ПРОБВАМ НА ЖИВО, за разлика от теб, ВЗИМАМ предвид много още фактори за разлика от теб и като казвам нещо, съм го ИЗПИТАЛ ЛИЧНО, за разлика от теб..... По-добре си изтрий акаунта или си ползвай хубавото лаптопче за друго, но не и за нещо свързано с коли laugh.gif МНОГО СИ БОС!!!

Квото щете си правете хора, ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТОВА ДАЛИ НА ВАС ВИ ХАРЕСВА и дали СПОРЕД ВАС има смисъл !!! АКИМА пита ЯСНО - кое е по-добре от тези, тези и тези марки! НЕ СЕ интересува от мнението ви, базирано на времето и вятъра и как сте станали тази сутрин..... Ай престанете да серете по теми, които ГРАМ не ви засягат или пък ГРАМ нямате опит в тях! Аз що не пиша по теми за бензини !? Щото не ги чаткам като хората!!! Ай бъдете ХОРА, или просто изчезнете с 300 stupid.gif
Мисля че си личи кой е тъп и прост и му липсват доста години от образованието и възпитанието , това не се наваксва никога и винаги личи :thumbsup:
Имаше още един като теб в този форум , за радост вече го няма .Ти го заместваш с достойнство :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 18 Апр 2011 21:49

Има един единствен фактор,който показва как са спирачките-това са сумите,дадени по тенекеджии за ПТП-та предизвикани от някой от нас.Ако Пърформанса на дисковете/ега ти думата/ помогне на колегата да икономисва от бояджии и тенекиджии/например за праговете/,нека си сложи-парите са си негови.Изглеждат много пинизчийски и вероятно ще поотворят Королката.Младо момче,нормално е да е суетно,сега му е времето.Успех с покупката лично от мен :thumbsup: .

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 18 Апр 2011 22:07

Me4oKyX написа:Бооооооожееее, не се учудвам вече защо МНОГО хора спряха да пишат.....че дори основател успяхте да изгоните........

СФИНКС, вече мога със ръка на сърцето да го кажа, въпреки че не си го позволявам - ТИ СИ ПРОЗД братчето ми и ограничен, да не говорим, че като спориш за нещо, ДОРИ НЕ ЧЕТЕШ!! КОЛИТЕ СА КУПЕНИ В ЕДНА СЕДМИЦА, ЧИСТО НОВИ ОТ ТОЙОТА, СЪС ЗАВОДСКИТЕ ГУМИ ДЪНЛОП! И двете коли са на по 5 години в момента, като ги мерих, бяха на по 2,5 и разликата в километрите беше няма и 10 000..... Така че, МИСЛЯ, за разлика от теб, ПРОБВАМ НА ЖИВО, за разлика от теб, ВЗИМАМ предвид много още фактори за разлика от теб и като казвам нещо, съм го ИЗПИТАЛ ЛИЧНО, за разлика от теб..... По-добре си изтрий акаунта или си ползвай хубавото лаптопче за друго, но не и за нещо свързано с коли laugh.gif МНОГО СИ БОС!!!

Квото щете си правете хора, ТЕМАТА НЕ Е ЗА ТОВА ДАЛИ НА ВАС ВИ ХАРЕСВА и дали СПОРЕД ВАС има смисъл !!! АКИМА пита ЯСНО - кое е по-добре от тези, тези и тези марки! НЕ СЕ интересува от мнението ви, базирано на времето и вятъра и как сте станали тази сутрин..... Ай престанете да серете по теми, които ГРАМ не ви засягат или пък ГРАМ нямате опит в тях! Аз що не пиша по теми за бензини !? Щото не ги чаткам като хората!!! Ай бъдете ХОРА, или просто изчезнете с 300 stupid.gif
Мечо, ето ти хипотетична ситуация. За тези 10 000км разлика, едните дискове са прегрявани неколкократно барабар с накладките. Остава ли коефициентът на триене между диск и феродо същият като преди?

А ако са "палени" гумите на едната кола, остава ли каучукът със същите параметри?

Как при такова изпитание след 2,5 години експлоатация можеш да гарантираш, че параметрите на двата автомобила са се запазили еднакво?

Разбирам да правиш тест на коли слезли току що от конвейра, където се гарантира еднаквост да кажем 99%, друго е да си юркал колите 2,5 години и да разправяш по форумите, че едната спирала по-добре, а другата по-зле. wacko.gif

Как гарантираш че единият път си натискал педала равномерно с 15кг (примерно), а при другото спиране не са били 14,5кг?

Още нещо: за да има достоверност в определено изпитание, то трябва да се повтори, потрети, подесети, за да се намали грешката. Колкото повече повторения - толкова по-точно е измерването, след като се усреднят резултатите от всички измервания.

Ето как се правят измервания за спиране:

http://www.youtube.com/watch?v=m1dv_y_3EK0

И това видео искам да гледаш:

http://www.youtube.com/watch?v=JugVVa8I ... re=related

Или мислиш, че оборудването, което е монтирано там е излишно, щом може винаги да се тества директно на пътя. :whistle:

И много добре обърни внимание на 2:18 от клипа как накладките сработват с диска. Дали след 2.5г експлоатация можеш да гарантираш, че и на двете коли това става по един и същи начин?

Сега, извинявам се, не обърнах внимание, че Мечо е с по-други дискове и вероятността да спира по-добре е вероятно по-висока.

Но това за "методиката" за изпитания на незнайно как експлоатирани коли на случаен път си важи с пълна сила. Ако целта е истински резултати, то подобни твърдения са несериозни.
Последно промяна от CuMo на 18 Апр 2011 22:27, променено общо 3 пъти.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 18 Апр 2011 22:18

Само да ви припомня, че с употребата на силни думички ще спечелите само катинарче....

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 18 Апр 2011 22:28

Ебаси темата tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 18 Апр 2011 22:40

Докторе, тва де го каза има огромен смисъл, ако меря спирачни апарати, ама силата няма да е по-висока заради диска..... А нещо от което да НЕ си супер наясон има ли !? Че като гледам последно време от хора може да преминеш на коли..... Дано само с хората не си така ............

Дидо - ЗАКЛЮЧВАЙ, че след още две три празноглави мнения може да стане грозно..... А и Акима така или иначе си направи изводите и взе решение вече - останалото са акита.....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Апр 2011 22:48

Темата не е лоша, Милене.
Трябва хората да са наясно, че евтините търгашески номера са навред около нас и могат най-малкото да бъдат "одрани" с купуването на "пърформанс" боклуци, а могат дори да платят с живота и здравето си тарикатлъците на някой друг.

Първите спирачки, които съм ремонтирал бяха на Москвич 408 в далечната 1983 г. След това доста пъти съм си цапал ръцете със спирачки и никога не съм разчитал на подобни глупости. Винаги след ремонт на спирачки съм минавал през някой пункт за ГТП и срещу бутилка ракия са ме пускали на "валците" за проверка.

Смехотворно е да се твърди, че тестовете на улицата, "сертифицирани" от бай Пешо с набръчкания врат, са меродавни и могат да бъдат критерий за ефективност на спирачките.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 18 Апр 2011 22:52

боже боже, колко мъка има по тоя свят.......... ..

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Апр 2011 22:58

Воинстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище ... Но тя не го прави по-аргументирано ...
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 18 Апр 2011 23:09

Аз не съм воинстващ, просто ми писна на Н-та степен от глупостите, които нямат много общо с реалното..... Наслушал съм се на такива приказки, от доста време съм се научил да не обръщам внимание на такива празни приказки, просто няма смисъл... Спирачките на джугана има много общо с мойте, ама как да е.... То от тва няма смисъл, от онова няма смисъл, всички тия подобрения били измислици, търгашки номера, ама реално моята корола няма НИЩО общо като поведение, вървене и горене с другите такива..... Ако слушах празни приказки като тия, щях да хода още в Тойота сервиза и да им пълна джобовете, щото ти си СУПЕР доволен от тяхната "работа" laugh.gif Не ма занимавай, без да си направил КАКВИТО и да било проби, улични или лаборантни..... Ама ко да ти обеснявам на теб за пари и пестене на пари, като докторите нямате особено усещане за парите..... Още повече, че тези, които АКима ще взима НЕ СА по-скъпи от заводските, но определено са по-добри ..... дреболийки, които изобщо няма смисъл да обсъждам с доктор и сфинкс......

Ако бях враждебен щях да ви кажа къде може да си сложите едни дискове и бясните ви аргументи....

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Апр 2011 23:17

mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 18 Апр 2011 23:25

zi_zi_top написа:Темата не е лоша, Милене.
Трябва хората да са наясно, че евтините търгашески номера са навред около нас и могат най-малкото да бъдат "одрани" с купуването на "пърформанс" боклуци, а могат дори да платят с живота и здравето си тарикатлъците на някой друг.

Първите спирачки, които съм ремонтирал бяха на Москвич 408 в далечната 1983 г. След това доста пъти съм си цапал ръцете със спирачки и никога не съм разчитал на подобни глупости. Винаги след ремонт на спирачки съм минавал през някой пункт за ГТП и срещу бутилка ракия са ме пускали на "валците" за проверка.

Смехотворно е да се твърди, че тестовете на улицата, "сертифицирани" от бай Пешо с набръчкания врат, са меродавни и могат да бъдат критерий за ефективност на спирачките.
Преди имаше спор дали са вярни или не тестовете на Ауди Билд и тем подобни.Сега от собствен опит ,пак не се вярва.
Ти първо научи голфаджиите да си купуват по читави 15-ки ,а не 16-ки ,ама терлици.Перформанс боклуци ще има винаги,все пак и китайците трябва да се хранят.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 18 Апр 2011 23:25

Me4oKyX написа:... ми писна на Н-та степен от глупостите, които нямат много общо с реалното...
Мечо, ти въобще наясно ли си от какво зависи спирачната сила. Как със диск с еднакъв диаметър, като този дето си сменил ще имаш по-голямо спирачно усилие и ще спираш по-добре? Разликата (ако има такава) идва от новите накладки ... и голяма доза пласибо ефект. tongue.gif
Докато не направят в България застраховките като на Запад - да се вдига премията за всякакви модификации и отклонения от стандартната конфигурация на автомобила няма да мирясат набедените рацери.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 18 Апр 2011 23:28

zi_zi_top написа:Темата не е лоша, Милене.
Трябва хората да са наясно, че евтините търгашески номера са навред около нас и могат най-малкото да бъдат "одрани" с купуването на "пърформанс" боклуци, а могат дори да платят с живота и здравето си тарикатлъците на някой друг.

.........................
Прав си Док кажи то коя аптека да си купуваме лекарствата ?


Скоти , а кой ще ги оценява нещата ве брат ? Или искаш да спретнеш някъв бизнес за останалата рода тук ?
А ако се окаже , че 90% от сток нещата не става и чеп за зеле от тях ко прайм ? Ще ни намалят премията ли ?

Ама вие си го просите :thumbsup: !
Последно промяна от Bass_Man на 18 Апр 2011 23:31, променено общо 2 пъти.

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта