Светна ми лампата за ABS - Carina E T19 1.6 4A-FE 1992

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Светна ми лампата за ABS - Carina E T19 1.6 4A-FE 1992

Мнение от *Petrov* » 26 Юли 2012 09:37

Здравейте колеги,
Вчера за първи път ми светна лампата за ABS на таблото- Carina епсилон 92г. /декември/, 1.6 V. Спирачките си работят, но нямах възможност да пробвам дали ABS включва, живея във Варна и не ми се правят експерименти в града. Въпросът ми е, от какво може да е проблемът, и няма ли някой леснодостъпен датчик, който да мога да почистя, ако евентуално е замърсен /напоследък я паркирам в прашна среда/. Не знам дали има значение, накладките отпред са нови, отзад- не. Нивото на спирачната течност е малко над минимума.
Приемам всякакви идеи и препоръки worthy.gif
Последно промяна от Akima на 12 Авг 2015 14:07, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от Petar » 26 Юли 2012 12:38

*Petrov* написа:Здравейте колеги,
Вчера за първи път ми светна лампата за ABS на таблото- Carina епсилон 92г. /декември/, 1.6 V. Спирачките си работят, но нямах възможност да пробвам дали ABS включва, живея във Варна и не ми се правят експерименти в града. Въпросът ми е, от какво може да е проблемът, и няма ли някой леснодостъпен датчик, който да мога да почистя, ако евентуално е замърсен /напоследък я паркирам в прашна среда/. Не знам дали има значение, накладките отпред са нови, отзад- не. Нивото на спирачната течност е малко над минимума.
Приемам всякакви идеи и препоръки worthy.gif
Ами долей тогава още спирачна течност дане би случайно да я паркирваш някъде под ноклон и нивото ти да спада под минимума .
А иначе може да имаш и заминал или замърсен АБС датчик на колелата

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от *Petrov* » 26 Юли 2012 13:21

Ако е поради липсата на течност, не следва ли да спре да свети лампата като карам по равното?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от TATI » 26 Юли 2012 13:25

Лампата за АБС и ниско ниво на спирачна течност са две различни и нямат отношение.
Намери си някое прашно и безлюдно местенце и си пробвай спирачките дали им сработва АБС-а. Ако пък успееш да я закачиш на диагностика е най-добре.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от *Petrov* » 26 Юли 2012 15:05

TATI написа:Лампата за АБС и ниско ниво на спирачна течност са две различни и нямат отношение.
Намери си някое прашно и безлюдно местенце и си пробвай спирачките дали им сработва АБС-а. Ако пък успееш да я закачиш на диагностика е най-добре.
Аз че има къде да я закача на диагностика- има, ама там с пари става, затова питам тука, ако е нещо което мога сам да направя да мина метър.
Ей сега пробвах спирачките, не работи ABS-a

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от Petar » 26 Юли 2012 15:21

*Petrov* написа:
TATI написа:Лампата за АБС и ниско ниво на спирачна течност са две различни и нямат отношение.
Намери си някое прашно и безлюдно местенце и си пробвай спирачките дали им сработва АБС-а. Ако пък успееш да я закачиш на диагностика е най-добре.
Аз че има къде да я закача на диагностика- има, ама там с пари става, затова питам тука, ако е нещо което мога сам да направя да мина метър.
Ей сега пробвах спирачките, не работи ABS-a
Ами щом свети лампата няма как и да работи . Ами единственото което можеш да пробваш е даси замериш параметрите на АБС-датчиците ако ги знаеш или имаш някакво ръководство за ремонт за колатати

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от TATI » 26 Юли 2012 15:58

Ами какво да ти кажа.
Като искаш да минеш метър, карай така и се моли да не се налага да спираш в бронята на предния или в някоя мантинела или канавка.
Тя пак ще спира, но като кола без АБС, така че имай едно наум и не разчитай на АБС-а и лампата ще ти свети, до като не си отстраниш проблема.
Вдигни я и поне и си провери кабелите да не са прекъснати някъде. Друго няма какво да направиш.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от *Petrov* » 26 Юли 2012 17:32

[quote="TATI"]Ами какво да ти кажа.
Като искаш да минеш метър, карай така и се моли да не се налага да спираш в бронята на предния или в някоя мантинела или канавка. [/quote="TATI"]

Колега, не искам да водим излишни спорове, но според теб защо е създаден този форум? Едва ли е да си говорим празни приказки, известни на всеки му. Надявах се някой да ми каже къде се намират тези датчици например, или кои кабели да проверя, къде се намират, как да ги позная, не за друго ами просто като отворя капака отпред има само кабели, и датчици и т.н. Във сервиз всеки може да отиде, там всичко могат да оправят, но ако не беше въпросът за парите- всички щяхме да караме чисто нови такива, а не 20 годишни, не мислиш ли?

Между другото сега се сетих, ABS-a свързан ли е към бушон, който евентуално да проверя дали не е изгорял?

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от TATI » 26 Юли 2012 18:54

Аз не водя спорове.
Иначе, зад всяка главина (4 бр.) имаш датчик за АБС. Отделно в двигателния отсек в ляво ти е механиката на АБС-а. Компютъра ти е зад жабката най-вероятно. Това, което ти можеш да провериш е евентуално дали нямаш прекъснат кабел до някой датчик на АБС-а и толкова или евентуално строшен такъв. Друго и да искаш, няма как да провериш без съответната диагностика. А със спирачки шега не бива.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от Scott » 26 Юли 2012 19:28

A сигурно ли е че тая кола има ABS по рождение?

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от *Petrov* » 26 Юли 2012 21:10

Scott написа:A сигурно ли е че тая кола има ABS по рождение?
Ами от повече от 10 години я карам с ABS punk.gif

А възможно ли е да имам ABS само на предните колела или винаги вървят в комплект?

ceko26
Мнения: 488
Регистриран на: 16 Фев 2007 15:47
Местоположение: София

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от ceko26 » 27 Юли 2012 10:10

Сваляш всяка гума и виждаш кабел да влиза в датчика. Вадиш датчика и го почистваш и мръсотий. След това в дупката на датчика има зъбчета и тях ги чистиш и въртиш диска или барабана (на задните) докато не се изчистят от кал стружки и др. Огледай кабелите на всяко колело за видими дефекти. Напръскай буксата на помпата на АБС-а, откачи за известно време акумолатора и ако това не помогне-- диагностика на компютър. Ако проблема е в помпата цената ще е солена си махаш лампичката на АБС- а от таблото и си караш.
Авенсис 3S-FE

*Petrov*
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Яну 2011 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от *Petrov* » 27 Юли 2012 22:25

ceko26 написа:Сваляш всяка гума и виждаш кабел да влиза в датчика. Вадиш датчика и го почистваш и мръсотий. След това в дупката на датчика има зъбчета и тях ги чистиш и въртиш диска или барабана (на задните) докато не се изчистят от кал стружки и др. Огледай кабелите на всяко колело за видими дефекти. Напръскай буксата на помпата на АБС-а, откачи за известно време акумолатора и ако това не помогне-- диагностика на компютър. Ако проблема е в помпата цената ще е солена си махаш лампичката на АБС- а от таблото и си караш.
Това вече е доста по-конкретно, благодаря за съвета, утре ще пробвам дали ще помогне cool.gif

clownposs
Мнения: 13
Регистриран на: 12 Авг 2015 11:52

Re: светна ми лампата за ABS - Carina E

Мнение от clownposs » 12 Авг 2015 12:04

Здравейте,

Нов съм във форума и от скоро собственик на Карина Е 1.6 105 кончета. Повдигам темата защото и аз имам проблем с ABS лампата, но при мен тя се включва щом стрелката на километража стигне 100км/ч. Преди това светва и изгасва при подаване на контакт. Имате ли някаква идея от какво може да се причинява това?

Веднага щом имам време ще пробвам и изброените неща от колегата ceko26 и ще споделя дали има ефект или не.

Предварителни благодарности.

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Светна ми лампата за ABS - Carina E T19 1.6 4A-FE 1992

Мнение от Vokil » 12 Авг 2015 23:23

Карината не е ли с мигащи кодове за грешка достъпни само с един кламер или кабелче за мостче?
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта