Смяна на накладки педалът хлътва

Аватар
xpact2
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Мар 2012 12:35
Местоположение: София

Смяна на накладки педалът хлътва

Мнение от xpact2 » 21 Окт 2014 11:07

Вчера смених накладките, колата спира, няма теч, спирачната течност е до резката МАХ и въпреки всичко като спра мога да натисна още педала и той "потъва" до край.

Направи ми впечатление, че въпреки че бяха TRW накладките, се наложи да се пилят отстрани и много трудно влязоха.

Възможно ли е въпреки че буталото ги бута навътре, да е останало още неизпилено и да не може да се движат добре и да притискат дисковете?
Toyota RAV4 2003 VVT-i

BMW X3 2013 30d

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Смяна на накладки педалът хлътва

Мнение от scorpion » 21 Окт 2014 15:03

xpact2 написа:Вчера смених накладките, колата спира, няма теч, спирачната течност е до резката МАХ и въпреки всичко като спра мога да натисна още педала и той "потъва" до край.

Направи ми впечатление, че въпреки че бяха TRW накладките, се наложи да се пилят отстрани и много трудно влязоха.

Възможно ли е въпреки че буталото ги бута навътре, да е останало още неизпилено и да не може да се движат добре и да притискат дисковете?
Ако е трябвало да се пили металната основа, то вероятно самите накладки не са точния размер/номер. Иначе е нормално да мине известно време, преди феродото на накладките да пасне върху диска. Друго не се сещам, при положение,че само е върнато буталото за да се сложат новите накладки.Освен ако нещо не заяжда самото бутало ... unsure.gif

stivi
Мнения: 115
Регистриран на: 29 Мар 2011 22:42
Местоположение: Поморие

Re: Смяна на накладки педалът хлътва

Мнение от stivi » 24 Окт 2014 09:58

Щом при натискане хлътва бавно до край значи има въздух в системата ! Намери някой да я обезвъздуши качествено че на мен майстори мърлячи ми обясняваха как помпата ми била за смяна при подобна ситуация /не на тойотата,но то все същото/ като отидох при моя си майстор и той я обезвъздуши....чудо,педала спря да потъва :thumbsup:
1.4 D-4D много добър мотор !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта