Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от scorpion » 14 Яну 2015 10:12

Даже напротив ЗиЗи, карам с възможно най рядкото натискане на спирачки. Почти никога по инерция, с превключване на понижаваща предавка преди светофари, завои, по наклон с предавката която съм катерил или по ниска и т.н. .плавно ускорение и спиране ... с две думи олд скуул biggrin.gif .... просто накладките си бяха отишли, и добре+ че отидох навреме.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от Airfan » 14 Яну 2015 10:38

Някаква сигнализация за износени накладки нямаше ли?
Изображение Изображение

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от scorpion » 14 Яну 2015 11:28

Airfan написа:Някаква сигнализация за износени накладки нямаше ли?
По същество едната накладка (отдясно) беше с височина една идея над момента да почне да стърже пластинката. Другата с идея над първата (ама го обясних biggrin.gif ) ... Отляво имаше ресурс около 3 мм феродо и на двете накладки. Но и по четирите с видимо на места разрушаване на феродото и спичане ... Както казах и в първия ми пост сигнализацията за мен беше неприятния шум при спиране, който беше много силен особено при първоначално спиране с видимо поръждавели дискове (след измиване и престой) ...

Отчитам като моя грешка, че не смених накладките по-рано и превантивно - примерно на 50К но пробега от малко над 70К за накладките си е много, много приличен. На предишния ми авенсис, който беше служебен и се караше интензивно, първата смяна беше на 30К (само предни), а втората (всичките) на около 60К ...

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от zi_zi_top » 14 Яну 2015 11:47

При твоя стил и оставяне на мокри накладки за дълго в гаража, задължително трябва да ги провериш на пробег 30000 км, а на 50000 да ги смениш независимо от дебелината, още повече и годините не са малко. За твоя пробег и стил са подходящи по-меки накладки. :thumbsup:
Аз при всяка смяна на гумите задължително си оглеждам накладките.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от TATI » 14 Яну 2015 12:07

Аз накладки хвърлям през 30к, а дисковете ги хвърлих на 70к (всъщност още се спъвам в тях в гаража, ама пусто никой не ги искаше да му ги подаря, а ме мързи да ги метна в багажника), но мойта е основно градска кола, а обувката ми е 47-и номер и разхода ми е като за такъв номер на обувки, ама е друга бира. И мойте в дясно бяха почти на 0 и предни и задни, но пък на ръчната не бяха мръднали.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от scorpion » 14 Яну 2015 12:39

zi_zi_top написа: ...
За твоя пробег и стил са подходящи по-меки накладки. :thumbsup:
Тези, които сложих мисля, че са от "мекия"тип. Такива поне отзиви прочетох из нета. Ще видим.
TATI написа:Аз накладки хвърлям през 30к, а дисковете ги хвърлих на 70к (всъщност още се спъвам в тях в гаража, ама пусто никой не ги искаше да му ги подаря, а ме мързи да ги метна в багажника), но мойта е основно градска кола, а обувката ми е 47-и номер и разхода ми е като за такъв номер на обувки, ама е друга бира. И мойте в дясно бяха почти на 0 и предни и задни, но пък на ръчната не бяха мръднали.
Значи ясно. Мисля, че като за човек с номер 44, установения разход (вкл. и на консумативи) и съпоставени с твоите, можем да въведем нови критерии при експлоатацията на автомобилите си: "Кажи ми кой номер обувки носиш, че да ти кажа какъв ти е разхода на гориво и перида на смяна на консумативи" biggrin.gif

Иначе за износването в дясно следното обяснение ми се струва разумно: газим в повече вода, сняг, лед, прах, луга, пясък, сол (всичко се изхвърля отдясно в нашата лента за движение), респективно диска и накладките се износват по агресивно заради повечето попаднали частици ... на ръчната и аз мисля, че практически износването би трябвало да е минимално.

Аватар
iovkito
Мнения: 2835
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Дискове и накладки за Т25/2.2-Д-4Д - време е !

Мнение от iovkito » 14 Яну 2015 12:50

Моите бяха износени повече отляво. Предните смениха в Тойота на 45000,задните на 60000. След това смених предни дискове и накладки на 180000, а задните накладки преди няколко дена на 230000км.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта