Yaris XP90 /2005-2013/ - ABS грешки поради дефект на задни главини - РЕШЕНИЕ - гресиране

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

Yaris XP90 /2005-2013/ - ABS грешки поради дефект на задни главини - РЕШЕНИЕ - гресиране

Мнение от toyota777 » 16 Яну 2017 12:12

Решение на чест проблем при Yaris XP90 2007 - ABS лампа свети:
След снеговете лампата ABS на Yaris-a светна - това е много чест проблем, който реших за 20 минути.
Закачих колата с ELM327 и не можа да прочете грешката, защото чете само кодове за двигателя.
Закачих я на MINI VCI Techstream кабел за диагностика на дилърско ниво показа грешка C1332, а след като размърдах буксата показа C0210.
Как се отстранява проблемът:
Буксите на задните главини на Yaris имат фабричен дефект и пропускат вода. След дъждове локви снегове ледове и т.н. свети ABS.
Понякога спира като изсъхне и се появява пак като се намокри, понякога пък изчезва като се намокри.
Трябва да се почистят буксите и да се сложи диелектрична грес или силиконова грес.


Стъпки:
  1. Вземете плоска отвертка и махнете буксата от датчика който е вграден в задната главина. Това е трудно, тъй като буксата има черупка около нея която държи кабела, аз лично свалих черупката преди да натисна буксата(на снимката е без черупката). Натиска се от долната страна няма видимост няма и няма място абе ужасно тъпо направено.
  2. Почистете. Напръскайте със спрей и почистете клемите на буксата и на датчика, аз напръсках със спрей за развиване на болтове и свърши работа, иначе трябва да се използва спрей за почистване на контакти.
  3. Защитете от влага. Намажете със силиконова грес(не лепило а грес) конекторите или напръскахте със силиконов спрей и затворете буксата. Аз я затворих без черупката ще почакам за да я сложа.
След като потеглих лампата ABS още светеше, но след като я покарах 5 км изгасна.

Буксите се намират от вътрешната страна на главината (лагера) - с фенерче под колата може да се види, но най-добре е да се свали гумата.
1.jpg
1.jpg (31.7 KiB) Преглеждано 38126 пъти
 ! Съобщение от: Akima
Постът е форматиран и закачен от мен.Браво.
Последно промяна от Akima на 20 Яну 2017 13:01, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.Правопис.Форматиране.Поздравления!

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Yaris XP90 /2005-2013/ - ABS грешки поради дефект на задни главини - РЕШЕНИЕ - гресиране

Мнение от Оги » 20 Яну 2017 12:08

toyota777 написа: След дъждове локви снегове ледове и тн ...
Особено сол.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта