Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от LxD » 11 Юли 2017 14:49

Здравейте колеги имам три проблема, които от скоро ме притесняват относно спирачките на Тойотата ми.

Проблем 1 : От известно време може би три месеца и повече се появява и изчезва едно ритмично скърцане (свирукане) от ляво предно или ляво задно колело и не мога да преценя точно от кое е. При движение с нормална скорост започва да свирука въпросното нещо и при докосване на педала на спирачките веднага изчезва, при отпускането му веднага започва отново. Реших че са накладки и смених предните и задните, но проблема не изчезна. Предните дискове са нови 8к км., но и със старите го имаше този проблем. Опитах с промивка на пароструйка и пак не се оправи. Питах няколко техника и мненията са доста различни. Един казва че са спирачните механизми, друг вика че са лагери, друг казва че са скобите на накладките. Проблема с въпросното скърцане се проявява и като завивам на ляво, но като завивам на дясно ми се струва че звука е доста по малък което ме кара да си мисля че са по скоро лагери. Вие от какво мислите че би могло да е това ритмично свиркане?

Проблем 2 : Също така имам и едно присецване при плавно спиране все едно помпя адски бързо педала и се усеща вибрацията доста разтърсващо което преди не съм забелязъл да го има. Мисля че е от ABS-а но преди не съм го усещал така изразено както сега. Идей от какво може да е?

Проблем 3: Онзи ден бях спрял на стръмно парко място и дръпнах ръчната за всеки случай. Сутринта тръгвайки за работа паля колата, вкл. си на скорост натискам съединителя + спирачката и пускам ръчната и колата тръгва все едно не държа педала. Припомпах го набързо и проработи. Сега ми се струва че педала е доста по мек от колкото беше преди и колата спира с по силен натиск на спирачката. Мисля че е влязъл въздух и трябва обезвъздушаване и смяна на спирачните маркучи както и нова спирачна течност че тази е повече от 10на години а маркучите не са сменяни никога. За сега не са ми отказвали след случката, но бих искал да взема мерки преди да е станало нещо. Вие какво бихте ме посъветвали?

Проблем 4: Проблема не е свързан със спирачната система, но ще го задам тук да не отварям нова тема. Става въпрос за оборотите на автомобила които варират при загрял двигател, при студен рядко - почти никога. При загрял двигател държи 700-800 оборота после пада на 600 притреперва купето и се качва на 1000 после пак така като всичко това става плавно и постепенно, а не рязко. Свещите са нови, кабелите са ОК, бобините работят нормално. Един познат ми каза че може да е стъпково моторче, или ненастроили се още датчици което ме съмнява тъй като акумулатора не е разкачван от около 10к км. Нямам идея какво е и много се нуждая от вашето мнение тъй като скоро ми предстои пътуване, а не мога да разчитам на колата в това състояние.

Благодаря за отделеното внимание.
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2017 14:58

Моля попълнете профила си (и по-точно графата Местоположение)...
1. Прилича на заяждащи спирачни механизми
2. Криви дискове? П.С. ИдеИ не се пише с Й :whistle:
3... Ако педала е бил натиснат с усилие, а спирачките не са спирали, то вероятно заяждащи механизми (ама чак пък на всички колела)... За мен има нещо неясно в това обяснение... Смяната на спирачна течност и т.н. е задължителна... Спестява доста ядове впоследствие...
4. Да не би колата да е на газ?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
G.Panayotov
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Сеп 2015 17:05
Местоположение: Варна

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от G.Panayotov » 11 Юли 2017 15:06

Проблем 1: Блокирали водачи или буталца на спирачни апарати.
Решение: Купува се оригинален ремонтен комплект гумички за буталца или водачи и се смазва с керамична грес.

Проблем 2: Криви дискове, причина - проблем 1
Решение: Нови дискове.

Проблем 3: Причина - проблем 1

Проблем 4: Почисти първо дросел.
°Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

°Lexus IS200 Executive 1G-FE+++

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от slowtraveler » 11 Юли 2017 15:11

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
G.Panayotov
Мнения: 153
Регистриран на: 28 Сеп 2015 17:05
Местоположение: Варна

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от G.Panayotov » 11 Юли 2017 15:37

slowtraveler написа: спирачките
Положението е същото, не се стърпях и ще чакам ремонтен комплект за спирачната помпа tooth.gif
°Toyota Avensis T25 D-CAT Executive 2AD-FHV

°Lexus IS200 Executive 1G-FE+++

Аватар
LxD
Мнения: 8
Регистриран на: 13 Дек 2011 12:49
Местоположение: София-град

Toyota Corolla 1.6 VVTi 110кс. Е12 - Проблем със спирачна система.

Мнение от LxD » 11 Юли 2017 15:45

От София съм. Ще си обновя профила като се прибера, че пиша от телефона. Фабрично е на бензин колега и на бензин я карам. Ще запиша час в сервиз за установяване на проблемите по спирачните апарати - буталца и водачи както каза колегата и за почистване на дросел както и за смяна на спирачни маркучи и спирачна течност.

Лагерите да ги погледнат ли в сервиза?

Вие кои сервиз бихте ми препоръчали да отида на които мога да се доверя че все пак това са спирачки а пишман майстори много и работят добре по възможност да се намира в София.

ЕДИТ: Колега от групата на фб на тойота каза че с оборотите е имал същия проблем на своя Yaris който се е оправил след почистване на стъпково моторче и дебитомер. Според вас проблема може ли да е от там.
Toyota Corolla 1.6 VVTi (E12) 110 к.с. - 2006г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта