Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от spiridoncho » 04 Сеп 2017 22:58

dokkito написа: Раздвижването на водачите и буталцето е задължително със смяната на накладки.....
Там е проблема, че доста гаражни сервизчета заради ниска цена не правят процедурата ако не усетят заклинване. Или пък просто раздвижват ръждясалия и блокирал водач, а не го сменят защото нямат наличен и ако решат да чакат доставка колата трябва да виси на подемника. Да не споменавам, че вместо специалната гресчица бутат навсякъде медна.
btw Мисля, че греста за спирачки на Volvo не ставаше за областта на буталцето, но не съм сигурен дали ставаше въпрос точно за нея.

П.С. Добро обяснение на процедурата по раздвижване. Ще е полезна за доста колеги.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

YoKK
Мнения: 184
Регистриран на: 09 Мар 2017 06:50
Местоположение: Plovdiv

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от YoKK » 05 Сеп 2017 07:43

biro написа: Учудването ми е от мнението на YoKK за цената в кварталния сервиз. Тази в "Тойота" пък е космическа.
Кое точно те учудва?! Цените, които казвам са от м.март 2017г. Преди 4г. като си правил твоята кола може да са били и наполовина. И като казвам квартален сервиз нямам предвид "сервиза на бай Иван"!!! Колегата, пуснал темата, се интересува от конкретни цени към момента, а не от спомените за Балканската война... :whistle:

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от astral_projection » 16 Сеп 2017 17:40

dokkito написа: .... Намазва се със смазка под маншончето на буталцето , след което няколко пъти прибирате и вадите. Смазката за водачите и цилиндърчето трябва да е високо температурна и щадяща гумените маншончета. Накладките по гърба и в страни се намазват с медна смазка или същата с която сте смазвали водачите ....
Здравейте, каква смазка е добре да се слага на буталцето и каква на водачите (ако не е включена в ремонтния комплект)? Защото доколкото видях някъде за буталцето не е хубаво да се слага медна грес,а по-скоро керамична, дали съм разбрал правилно? А за водачите може и от двата вида нали така?
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от spiridoncho » 16 Сеп 2017 18:31

Ето Пастата на Ate за буталцето, ето и за водачите Ate - Plastilube.
Ето една TEXTAR Cera Tec, мисля че става за навсякъде.
Има на Бош, Volvo и др.
Медна грес можеш да слагаш само на гърба на накладките. За водачи не е подходяща.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от dokkito » 16 Сеп 2017 20:21

Смазката за буталцето и водачите не трябва да е медна. Медната смазка уврежда гумата. Медна смазка се ползва само по контактната повърхност между супорта и накладката. Смазката за водача и буталцето не трябва да уврежда гумените маншончета. Не знам и никога не съм се интересувал от състава на смазката за буталцето и водачите. Ползвал съм една Руска смазка МС 1600 . Руснаците я дават за буталцето, водачите, за гърба на накладките. Много ми хареса смазката на мен. Като цяло производителя на тази смазка има много различни смазки. Има смазка само за буталце ,само за водачи и медна за накладката. Тази която ползвах аз бе най- новия им продукт и най -скъпа . работния и диапазон е от-50 до 1000 градуса.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от batececo » 16 Сеп 2017 20:46

Аз сложих АТЕ Пластилюб на водачите, да видим напролет как ще е...

astral_projection
Мнения: 23
Регистриран на: 31 Мар 2013 13:46
Местоположение: гр. Русе

Дразнещо уплътнение/ Накладки и дискове

Мнение от astral_projection » 17 Сеп 2017 08:20

Благодаря за бързите отговори.
2003 Toyota Corolla Verso LHD 2.0 D-4D 90HP

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта