Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

york20help
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2018 22:43
Местоположение: Germany

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от york20help » 05 Мар 2018 22:51

Здравейте на всички !
Въпросът ми е относно накладки и спирачни дискове !
Колата е Тойота Ярис 2017 година с 1000 кубика двигател .
С тази кола работя и до момента съм минал около 29000 километра .
Правя си обслужването в сервиз на Тойота Германия .
Днес смених масло и правиха преглед след ,което съм - 370 евро .
Казаха ми ,че имам проблем и той е ,че трябва да сменя накладките с дисковете !
Въпросът ми е следния - възможно ли е да са свършили на тези километри ,питам главно за дисковете .
Казаха ми ,че мога да карам още 2000 километра и след това трябва да ги сменя срещу 400 евро !
От поне 15-16 години карам коли и съм сменил доста ,но за пръв път чувам дискове да се сменят на тези километри ,дори и да работя с колата на спри тръгни .Общо взето 100 километра на ден !
Това някакъв фирмен трик ли е ?
И ако има нужда поне трябва ли да сменя накладките ?
Благодаря предварително .

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Накладки - дискове

Мнение от iovkito » 05 Мар 2018 23:28

Абсурд. Дисковете на авенсиса от подписа ми ги смених на 200 000км, а на рав4 ми смених предни накладки на 75 000км. Можеш и сам да провериш, ако колата е с алумуниеви джанти, без проблем се вижда каква в дебелината на феродото. Ако се свали джантата, може да се измери дебрлината на диска с микрометър и да се разбере със сигурност дали се опитват да те метнат.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Накладки - дискове

Мнение от slowtraveler » 05 Мар 2018 23:29

Много зависи как експлоатирате автомобила...
Колега сменя накладки на около 18-20х.км (заедно с гумите :) )...
Аз най-рано смених накладките на Кашкая на около 40-50х.км... Но ми направи впечатление, че дисковете напоследък са износени около 60-70% при 100% изхабени накладки ...
Затова обикновено сменям дисковете заедно с накладките (сега на Джипа ме чака тази операция за предни дискове/накладки - като гледам дисковете са износени над 50%)... По същият начин процедирах и на Маздата - смених първите предни накладки заедно с дисковете, но на около 75х.км - по принцип съм щадящ спирачките шофьор... Сега очаквам на джипа да ми свършат всеки момент предните накладки (около 78х.км) - виждам, че и дисковете ще си заминат с накладките :)
Диска има минимална дебелина... Обикновено е -2мм от дебелината на новия диск... Ако дискът ти е износен над 1мм от първият комплект накладки, то значи че вторият комплект накладки ще го износи под допустимия минимум.
И е нормално сериозен сервиз да изисква подмяната им...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Накладки - дискове

Мнение от Оги » 06 Мар 2018 10:38

Попадна ми Ярис на 80 х.км. движил се само градско, дисковете бяха изтрити по около 2 мм от двете страни, колкото да скриеш в ръбовете кибритена клечка. Накладките бяха сменени веднъж, нямаше как да се доизносят. Заминаха и те в кофата заедно с дисковете.
С такова нещо в Германия няма кой да те пусне по пътищата. Колата спира, но се получава едно заклинване на накладките в дисковете и не може да се извърши плавно, колкото и плавно да се опитваш да натискаш педала. Много лесно отзад някой може да се забие в бронята или на мокър терен да разбереш, че едното предно колело блокира преди другото. Това на стенд за спирачки се разбира.
Такова нещо в никой сервиз не искат да бъде допускано поне за година напред, дори и да се презастраховат има смисъл. Щом има 1 мм. или повече ръбове- във всеки сервиз сменят дискове с нови накладки.
-А иначе ако питаш дали може да караш- да, на накладките има акустични датчици- ако някой от тях сработи /при спиране пищи/, - тогава се налага смяна. Макс. до следващия преглед.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

Накладки - дискове

Мнение от Iliyа Damyanov » 07 Мар 2018 00:35

iovkito написа: Абсурд. Дисковете на авенсиса от подписа ми ги смених на 200 000км, а на рав4 ми смених предни накладки на 75 000км. Можеш и сам да провериш, ако колата е с алумуниеви джанти, без проблем се вижда каква в дебелината на феродото. Ако се свали джантата, може да се измери дебрлината на диска с микрометър и да се разбере със сигурност дали се опитват да те метнат.
Кикометрите нямат никакво касателство и никои от проверяващите не го интересува. На Авенсиса предните дискове са 26мм. а разрешения минимум е 24 мм. Тоест максимума е 1мм. ръб. на страна. При по висока степен на износване има риск от скъсване на диска . На шефа ми в момента преди година се е случило със заден диск на Порше но той го описва , че диска е експлоадирал и е разбил подканика.

ПС. Е като автомобила е 2017 нещо като гаранция няма ли?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от nowyaris » 07 Мар 2018 17:38

york20help написа: Здравейте на всички !
Въпросът ми е относно накладки и спирачни дискове !
Колата е Тойота Ярис 2017 година с 1000 кубика двигател .
С тази кола работя и до момента съм минал около 29000 километра .
Правя си обслужването в сервиз на Тойота Германия .
Днес смених масло и правиха преглед след ,което съм - 370 евро .
Казаха ми ,че имам проблем и той е ,че трябва да сменя накладките с дисковете !
Въпросът ми е следния - възможно ли е да са свършили на тези километри ,питам главно за дисковете .
Казаха ми ,че мога да карам още 2000 километра и след това трябва да ги сменя срещу 400 евро !
От поне 15-16 години карам коли и съм сменил доста ,но за пръв път чувам дискове да се сменят на тези километри ,дори и да работя с колата на спри тръгни .Общо взето 100 километра на ден !
Това някакъв фирмен трик ли е ?
И ако има нужда поне трябва ли да сменя накладките ?
Благодаря предварително .
Колега,аз съм в Линц.Тук кажат ли ти да сменяш-сменяш-няма мърдане.И у Комшиите знам че е така. После главоболията в пъти надхвърлят 400 евро.Отделно дето си гаранционен и си им в ръцете.Отделно дето е трябвало да предвидиш всички тези разходи и възможности когато си решил да купуваш чисто нова кола в Германия.Ти от 15-16 години караш коли,но в Германия да караш кола е по-така.... Домашния Ярис е същия,2007 Декември и след почти 60 хиляди само градско в ръцете на жена ми си е все още с оригиналните дискове и накладки - и отпред,и отзад.И си спира чудесно.Но ти печелиш пари в Германия,по техните стандарти и искаш или не , трябва да ги харчиш пак по техните стандарти.А и трябва да почнеш да разсъждаваш пак по техните стандарти :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от dimkaraganchev » 07 Мар 2018 17:47

Хм, въпросът май беше толкова ли са скапани дисковете на Яриса, че да се износят за има-няма 30 000 км. Поне аз така го разбрах. По принцип, допускът за износване на дисковете е 2 мм и ако тези дискове са се износили толкова, то наистина ми мязат на китайски ментаци. :)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от slowtraveler » 07 Мар 2018 18:25

Тук навлизаме в друга тема...Целта на производителя съвсем не е да направи вечни спирачки, а да направи удобни и ефективни спираки..
Обикновено колкото накладките и дисковете са 'по-меки', толкова по-добра фрикция имат - т.е. изискват по-леко натискане на спирачката...
А цената не ми изглежда нещо страшно... Навярно ако те бърка толкова 400 Евро е добре да смениш стила си на шофиране ако наистина накладките са свършили...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от memorex » 07 Мар 2018 20:03

Без снимки не давам мнение. :)
Iovkoto го е казал най-точно.
Колата има ли автоматична кутия.Това би скъсило живота на спирачките но въпреки това е невероятно.А тези милиметри не са най-важното.Има още много живот в диска маха се ръба на струг .Така де, допуска е в проценти от ширината и от качеството на материала.
Аз пуснах едни дискове втора употреба оригинални дето имат много повече живот от нови ментета макар че ми бе ясно че никой няма да ги вземе.Както и да е в темата не става въпрос за Бг така че ,явно няма мърдане.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от iovkito » 07 Мар 2018 20:41

Това е добра политика на сервиза. Ако колата е с 5 годишна гаранция, да се направят 10 смени на масло и 5 смени на дискове и накладки, ето ги 5000 евро за обслужвания. Говорим за работа, която може да свърши всеки, който е отделил 5 минути да гледа клипчета в youtube.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от slowtraveler » 07 Мар 2018 21:22

memorex написа: Колата има ли автоматична кутия.Това би скъсило живота на спирачките но въпреки това е невероятно.А тези милиметри не са най-важното.Има още много живот в диска маха се ръба на струг .Така де, допуска е в проценти от ширината и от качеството на материала.
Не съм съгласен с нито едно от тези твърдения...
1. Повечето нови автоматици използват активно моторната спирачка. Което не го правят доста от шофьорите :) А 'задържането' на провлачването на автоматика е на толкова ниска скорост и е толкова ненатоварващо спирачките, че не си струва да се обсъжда
2. Милиметрите са най-важното... Конструктивно диска е сметнат за конкретна дебелина като якост и термично разпределение. Спирачните апарати пък са сметнати на конкретно излизане на буталцата(да, с достатъчно широк допуск заради безопасността)... Правиш ли се на тарикат с прекалено тънък диск - вероятността да спукаш диск, или да го изкривиш заради локално прегряване, или пък да започнат проблеми със спирачните апарати е голяма... Към това добави и факта, че все пак говорим за особено важна за безопасността система, ми се струва неразумно (меко казано :) ) да си правим икономии с престърган диск (целта на престъргването е основно за да не опират накладките, и да могат да се изтрият докрая).....
3. Допускът не е в проценти от ширината, а е параметър, указан от производителя на диска...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от Оги » 08 Мар 2018 12:13

Лично имам впечатление, че "оригинално" вградените дискове на Ярис са Ашика. Отличават се от другите с канал по диаметъра на дупките за болтове. Като търсех нови забелязах това. На някои може да има вградени и по-евтини и по-скапани, меки железа. В днешно време това е оригинал. Някой да не си мисли, че производителя не прави сметки.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от slowtraveler » 08 Мар 2018 12:24

Оги написа: по-евтини и по-скапани, меки железа
По-меко желязо съвсем не означава по-евтино или по-скапано :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

york20help
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2018 22:43
Местоположение: Germany

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от york20help » 08 Мар 2018 14:53

Не мога да се съглася ,че диска може да замине на 30000 километра !Накладки ще сменя в ATU в края на месеца !
Не задължително смяната да стане в Тойота !Въобще не им се чува да правят нещо ,и ако пипат нещо вземат много пари !
400 евро не ме бърка ,но си жива подигравка да платиш толкова пари ,първо сменяха масло за 380 преди два дена ,смениха ненужна спирачна течност за 15 евро и накрая настроиха часовника за 3 евро !!!Накладките ще сменя със сигурност ,но дискове вече ако има нужда нещо ,което не ми се вярва !Карам колата всеки ден и разнасям храна с нея ,пазя до колкото мога ,защото не е служебна !Имат си някакви определени цени за всичко ,но и лъжат доста ,което е недопустимо за подобни сервизи !Не съм доволен ,като цяло от колата ,защото на същите пари излезе Нисан Микра със всички екстри и малко по мощен мотор ,но вече бях купил тази !Много лошо качество на детайлите ,всичко е направено поне според мен евтино !На 30000 да ти се обърне плата на седалката ,да ти се изтърка мокета ,и да се чуват скърцания еми не е нормално .Ще си я карам ,защото поне ако не друго без нея съм на никъде .

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Бързо износване на накладки и дискове на Ярис 2017 1.0

Мнение от Оги » 08 Мар 2018 15:03

:whistle:
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта