Auris E15 VVTi и D4D - Спирачната система - дискове и накладки - скърцане и други проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 25 Мар 2008 02:56

Странно, моято Корола е турска, но гумите са ми Dunlop sport, както казва колегата, спирачките ми са убийствени и нямам никакви забележки по колата като цяло.... Явно има малки подробности по Ауриса, които трябва да се оправят :whistle: :thumbsup: И гумите са ми супер стабилни, спирачките направо лепят на джама laugh.gif

micara
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Мар 2008 20:57
Местоположение: ROUSSE

Мнение от micara » 25 Мар 2008 10:33

E nikoi ne e kazal ce nepremenno shom e proizvedena v Turcij spiracnata sistema she sazdava problemi!Vse pak Toyota opraznjva kacestven kontrol varhu avtomobilite!Kazah ce se slucva po njkoga da sazdavat problemi!Osven skarcaneto sa mi kazvali mehanici ce se obrazuvat dalboki draskotini varhu diskovete neznam zasho se polucava taka!Moze bi e zaradi materiala ot koito sa izraboteni nakladkite!A za gumite samo mozesh da se radvash ce sa Dunlop sport zashoto sa mnogo dobri!No vsicki Aurisi proizvedeni v Turcij koito sam vizdal v nasho predstavitelstvo tuk v Ruse sa s gumi Bridgestone !
TOYOTA AURIS 1600cc. dual vvt-i

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 25 Мар 2008 11:34

Мойта се разскърца на около 700км и до сега още си скърца. Май и аз ще ходя в сервиза ,хем да я погледнат отдолу за ръжда. Иначе от гумите съм много доволен ,и на мокро и на сухо е изключително стабилна.

micara
Мнения: 20
Регистриран на: 10 Мар 2008 20:57
Местоположение: ROUSSE

Мнение от micara » 25 Мар 2008 12:37

Goljm maitap beshe kogato padna parvij snjg i az oshe ne si bjh slozil zimnite gumi a bjh s letnite DUNLOP sport! laugh.gif Nito iskashe da spira nito da tragva vklucva se ABS-a i prodalzava da se parzalj kato sheina wacko.gif A za razdata kakvo da kaza?Kak e vazmozno nov avtomobil s 12 godini pismenna garancij za razda da ima izbila njkade razda po kupeto? happy.gif
TOYOTA AURIS 1600cc. dual vvt-i

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 29 Мар 2008 22:56

Еми грабнах се и отидох до сервиза и за 1 час колата чисто нова :) (пак) Няма скърцане няма нищо. Незнам дали са рязали или са слагали нови ама сега никъв шум от тия накладки. Тъй като им я закарах доста мръсна, бяха останали следи от това че са развивали само предните гайки. Явно те са проблемните. После като я зех така се случи че направих 600км само по завои и наклони (2 пъти Шипка и Кръстова гора) и засега нито следа от прескърцване. Единствения проблем е в това че спирането вече не е същото за жалост sad.gif (преди само лек натиск и забивах нос , а сега трябва да съм по груб с натискането на педала за да спра както трябва)
Изображение1G-FE

IseultZ
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2008 14:54

Мнение от IseultZ » 31 Мар 2008 14:56

Имам Аурис от ноември 2007 и забелязах почти веднага, че скърцат ... вече не е така, много рядко се чуват, но така или иначе тия дни ще ходя до сервиза, че не ми се отваря предният капак wacko.gif dry.gif
Та може да им кажа да ги погледнат и спирачките ...

Аватар
spritable
Мнения: 107
Регистриран на: 05 Ное 2007 09:58
Местоположение: Русе

Мнение от spritable » 08 Апр 2008 12:22

Ael, колега това е притеснително което казваш за силата на натиск в/у педала на спирачките. Определено май ще се откажа да ходя до сервиза и ще си живея със скърцането.

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 19 Апр 2008 11:30

здравейте хорица абе днес ще ходя да капарирам аурис и като чета за спирачките ме хваща ужаса имам малко въпроси.
кажете има ли минус ауриса и какви са те и някъкви препоръки от вас??
Тенкю пийпъл.

jingo

Мнение от jingo » 19 Апр 2008 20:30

Здр пич ! Много е рано да се говори за минуси и плюсове ! Моята ще стане на година август,впечатленията съм ги описал,порови се ! Относно спирачките ,не съм ги пипал и вече не скърцат,но си спират cool.gif ,струва ми се ,че е малко прекалено стабилна или как да го кажа на предните таратайки винаги имаше занос или на предницата или на задницата ,тука нещо не се получава,тръгва цялата,което за мен е по-добре,нещо мн важно според мен е многото място за пасажерите отзад,ака обичаш ръчка,то 2.0дизелче ще те кефи на макс,относто ММТ не мога да коментирам,не пътувам много и да си ги превключвам сам все още ми е кеф ! Затруднената видимост при ляв завой е факт,но го има и при къде по големи машини,така,че свиква се ! За парите си получих добре изглеждащ автомобил,удобен за ежедневно ползване,с добри технически характеристики ! много може да се говори,но ти сам ще се убедиш,че си направил правилния избор:цена качество,престиж,сигурност, обезценяване... :thumbsup:

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 20 Апр 2008 03:53

jingo написа:ака обичаш ръчка,то 2.0дизелче ще те кефи на макс
За ръчка по-добре 1.6 бензинче... :thumbsup:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 20 Апр 2008 09:39

jingo написа:ака обичаш ръчка,то 2.0дизелче ще те кефи на макс
Аха...От догодина Тойота във формула 1 са с нов дизелов мотор! От разузнаването доложиха, че ще слагат именно 2.0 Д4Д...
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

jingo

Мнение от jingo » 20 Апр 2008 15:52

diver написа:
jingo написа:ака обичаш ръчка,то 2.0дизелче ще те кефи на макс
Аха...От догодина Тойота във формула 1 са с нов дизелов мотор! От разузнаването доложиха, че ще слагат именно 2.0 Д4Д...[/quote Те това е мотора ! Но ся събирам парички напрао за Лексус,че на пенсия да карам :whistle:

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 20 Апр 2008 17:54

Пичове аз вчера капарирах ауриса и питах за спирачките и ми каза пича че не отрича за факта но ми каза че не на всички се появява и е гаранцйонна и да не се притеснявам.Относно къде се произвежда"ТУРЦИЯ" преди време имах бус Форд "който го откраднаха на 500 км" беше произведен там ОТОСАН е завода произвеждат от моторчета до танкове.А относно ръждата ако ми се появи guns.gif Кажете некви впечатления за нея да съм запознат с колата от по рано или да ходя да си купувам въженце tongue.gif

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 20 Апр 2008 18:02

здр.jindo не видях отдовора ти по-рано но мерси аз капарирах 1.6 124кончета и мисля че не съм згрешил за мотора дизел не обичам принципно но ще видя даржанието на пътя с нея.само се чудя там ли да си правя каското 5% искат.ще го мисля все пак благодаря за отговора....

jingo

Мнение от jingo » 25 Апр 2008 16:41

На мен в бустрад ми зеха 4.5 ! Не си сгрешил с мотора,но видях как вЪри 2.0 д4дкат и ако имах повече финикийци немаше да се триумя,сигур и книжката напървия месец щяха да ми земат ,то тва лети бре ! laugh.gif ,но и 1.6 ще ти хареса,убеден съм ! Ще ни е приятно да споделиш ....и на следваща среща да дойдеш :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта