Катализатор

Заключено
Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Катализатор

Мнение от ss_mitko » 04 Май 2010 18:58

Колеги,имам следния проблем от няколко дена имам странен шум от към катализатора едно свирене.Чува се само на ниски обороти свири все едно като преплъзващ ремък като дадеш газ изчезва.Ходих при един майстор той ми вика че незнае какво е да отида в Тойота.Отидох днес в ТМ Ауто те ми казват гарнитурата между катализатра и колекторите,но я няма и трябва със заявка 30 дена да дойде.Отивам при трети майстор той ми казва че не е гарнитурата ами целия катализатор е за смяна.Та въпросът ми е гарнитура или катализатор, и може ли катализатора така да свири?

П.П. Според мен не е гарнитура никъде няма нагоряло където е гарнитурата.

sacho7803
Мнения: 345
Регистриран на: 27 Юли 2009 18:01
Местоположение: Русе

Мнение от sacho7803 » 04 Май 2010 19:08

ако е задънен катализатора ще усетиш загуба на мощност но не и свирене.ако изпуска от гарнитура.....трябва да си личи откъдето е "духало".провери си меката връзка rolleyes.gif и всички надки както и там дето влизат ламбда сондите//ако си бензин//.мен лично ме съмнява свиркането да е от изпускателната с-ма но......щом така са ти казали...
Toyota YARIS 1.33-100кс.2009..... Renault megan-Coatch 1.6-90кс-98г

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Мнение от ss_mitko » 04 Май 2010 19:50

sacho7803 написа:ако е задънен катализатора ще усетиш загуба на мощност но не и свирене.ако изпуска от гарнитура.....трябва да си личи откъдето е "духало".провери си меката връзка rolleyes.gif и всички надки както и там дето влизат ламбда сондите//ако си бензин//.мен лично ме съмнява свиркането да е от изпускателната с-ма но......щом така са ти казали...
Не губя мощност ,проверил съм всички връзки и определено е от изпускателната система чува се от катализатора или до него някъде,но не мога да разбера от къде е.А и трима майстори май не разбраха от къде свири.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 04 Май 2010 19:56

Ако е гарнитура на колектор, така ще "чатка" при ниски и високи, че свят ще ти се завие.

Ако е мека връзка - така ще "пърди" при ниски и високи, че не се стои в купето.

Не забравяй, че и двете са преди всякакъв тип шумозаглушители и скоростта на газовете там е страшна.

Мнението ми се осланя на описанието ти, че се чува "свирене" и то само при ниските обороти.

Другаде е заровено кучето....

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Мнение от ss_mitko » 05 Май 2010 09:40

Fido Dido написа: Мнението ми се осланя на описанието ти, че се чува "свирене" и то само при ниските обороти.

Другаде е заровено кучето....
Чува се само свирене и то само на ниски обороти.Единия майстор като хвана катализатора свиренето спря,но това не ми обеснява от къде се получава свиренето.

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 05 Май 2010 19:37

Ти ме уби.... wacko.gif

Ако можеш - залегни под колата и напръскай с течна грес, ВД 40 или нещо подобно, може и вода с веро, всички гумени тампони на генерацията барабар с куките. Обилно при това.

Само да не пръскаш много по тръбите, че пуши и смърди после.

Проверихте ли за хлабави топлинни щитове на колектора и катализатора?

Аватар
v_shopov
Мнения: 105
Регистриран на: 29 Май 2013 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Катализатор

Мнение от v_shopov » 15 Май 2017 13:02

Здравейте,

И аз имам подобен проблем на Корола 2008г., 1.6 бензин. Когатo колата е хубаво загряла (карана е поне 20-30 минути) и оборотите паднат, се чува нещо като леко стържене. Ако и подам малко газ шума изчезва. Карах я в ТМ Ауто и там смениха лещите, но проблема остана. Карах я в Крафт, там смениха болтовете и пружитени преди и след катализатора, но проблема пак остана... Ако колата постои запалена 5 минути на едно място, шума изчезва и трябва пак да се покара, за да се появи. Дали може да е нещо от вътре на самият катализатор (колата е на 170 000км) и можете ли да ми препоръчате друг сервиз в който да я погледнат.
Прикачвам и запис на шума - http://dox.bg/files/dw?a=340b13c829

Благодаря предварително!
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Катализатор

Мнение от Akima » 15 Май 2017 16:10

 ! Съобщение от: Akima
Налична е важна тема за катализаторите!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта