Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Публикувай отговор
kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Покупка на 10 годишен автомобил от оторизиран дилър.

Мнение от kiks » 12 Мар 2016 17:39

Последно време продават не само техни марки, а каквото падне :)
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Покупка на 10 годишен автомобил от оторизиран дилър.

Мнение от extory » 12 Мар 2016 19:26

На тези километри трябва да се пита дали са сменяни скъпите работи....турбо, съединител, някоя друга дюза.
Нищо чудно да е била някоя служебна :whistle:
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 12 Мар 2016 22:16

velmoja написа: Каква е гаранцията, че не си затварят очите за даден проблем по автомобила.
Бихте ли се доверили в случая?
Колега,
пускането на един и същ въпрос в няколко теми няма да ви помогне - само отваряте работа на екипа и вместо да ви помогнем губим време в разчистване.

Офтопик
Бих се доверил - с уговорката,че ми бъде предоставена пълната история на дадения автомобил,разпечатки от актуален преглед,оглед,пробно шофиране и гаранция на основните агрегати от 3-6 месеца или пробег от поне 10-15 000 км/да кажем една смяна на масло/.
Бих се радвал и да се срещна със собственика лично - работя с хора и бързо преценявам,но това е опционално.
Редовно сме били ухажвани от дилъри - например в Карком Варна има постоянни запитвания за употребявани коли,купени от тях.
Предлагали са ми да оставим кола и те да я продадат вместо нас - това доста би улеснило хората,които не искат да си губят времето или нямат възможност да отделят 2-3 седмици и да се занимават с купувачи лично.
Конкретната кола изглежда прилично.
Километрите са реални - 10 години х ~30 000 км на година.Нормално за дизел.
Вижте тапицерията да не е прекалено мазна - цапат се лесно - слабост да кажем.
Воланът изглежда нормално захабен за пробега - трябва да се огледа на живо - ъгълът не е добър,но не изглежда шит.
От тези снимки толкова.
Ако има колеги от Шумен може да помолите някой да я погледне и пробва...
kiks написа: Трябва да има гаранция поне 6 месеца?
Това зависи от договорката.
Вижте също - Автомобилите, продавани от фирми членове на Асоциация на вносителите на автомобили ще бъдат придружени с гаранция за качество и произход, като срокът на гаранцията ще бъде минимум три месеца от дата на продажба
kiks написа: Вероятно са пребоядисани предни и задни брони.
Няма кола карана в европейски град/това включва и РБ/,която да не е драна отпред и/или отзад.
Важно е да е боядисан и монтиран добре детайла.
draior написа: Пазарлъка си върви и при дилърите независимо от това че са официални представители.
Това е вярно - с "пари в джоба" и на място стават добри сделки. :thumbsup:
kiks написа: Последно време продават не само техни марки, а каквото падне
Дилърите се адаптират към пазара и изкупуват на определена стойност и други марки/обикновено още в гаранция и с произход РБ/ - не виждам нищо страшно в това.Редовно проверявам http://www.usedcars.bg/ и http://usedcars.toyotavarna.com/, както за Toyot-и така и за други марки.
extory написа: На тези километри трябва да се пита дали са сменяни скъпите работи....турбо, съединител, някоя друга дюза.
Нищо чудно да е била някоя служебна.
Това е разумен съвет.Отново опираме до гарантираната сервизна история.


Поздрави на всички и лека вечер. :thumbsup:

П.С. Интересно е,че при първото мнение на колегата никой не му се притече на помощ...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

velmoja
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Мар 2016 08:49
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от velmoja » 13 Мар 2016 09:33

Офтопик
Моите уважения, Akima, но въпроса за покупката от официален дилър няма нищо общо с конкретен модел, а е генерален и го зададох в отделна тема, защото повече хора биха се включили - както и стана. А и като гледам в тази тема нямаше гора от ръце от желаещи да драснат 2 реда и почти съм убеден, че едва ли някой ще вземе участие по въпроса като е забит тук в друга тема за конкретен модел тойота.
Благодаря за съветите колеги! Ако някой от Шумен има желание да погледне горния автомобил ще съм много благодарен.


Има още един автомобил, който привлича вниманието ми : Едит: въпросният автомобил вече е продаден, затова махам линка. обаче и той много далеч да му се не види - Варна. Какво мислите за него? Също ако някой колега от Варна има желание да го погледне - отново ще съм много благодарен. Склонен съм и да предложа някакво парично възнаграждение по въпроса.


Благодаря!
Последно промяна от velmoja на 13 Мар 2016 14:51, променено общо 3 пъти.
Toyota Corolla Verso - 2.2 D4D (136hp) 2AD-FTV

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 13 Мар 2016 13:21

Линкът не се отваря - моля дайте отново обявата.
Ако е варненски има голяма вероятност да съм го гледал за приятел.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

velmoja
Мнения: 29
Регистриран на: 06 Мар 2016 08:49
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от velmoja » 13 Мар 2016 14:54

Akima, оказа се, че автомобила във Варна вече е продаден (вчера). Беше закупен и поддържан в Тойота и изглеждаше читав, но уви докато реагирам и го взеха.
Toyota Corolla Verso - 2.2 D4D (136hp) 2AD-FTV

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от Akima » 13 Мар 2016 15:29

Автомобилите с история си заминават бързо - в повечето случаи не стигат и до обява.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

porcaro
Мнения: 44
Регистриран на: 28 Апр 2016 08:41
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от porcaro » 28 Апр 2016 08:46

Здравейте,
Решил съм да си купувам Corolla Verso 2006-2007 г.
Какъв двигател бихте ми препоръчали и защо?
Газова уредба твърдо няма да слагам, така че това отпада като довод. :)
Благодаря!
Последно промяна от Akima на 28 Апр 2016 08:50, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.
Toyota Avensis 2.0 VVTi - 2004г.

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от kickata » 28 Апр 2016 09:09

porcaro написа: Какъв двигател бихте ми препоръчали и защо?
Ако искаш бензин, задължително 1.8 VVT-i, 129 к.с. Идеално пасва на това купе. Аз лично бих търсил след 2007, когато има фейслифт. За дизел колегите да кажат кой двигател, но на тия години със сигурност ще е над 200 к.км. и предстоящите разходи не са никак малки.
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от kiks » 19 Сеп 2016 17:49

porcaro написа: Здравейте,
Решил съм да си купувам Corolla Verso 2006-2007 г.
Какъв двигател бихте ми препоръчали и защо?
Газова уредба твърдо няма да слагам, така че това отпада като довод. :)
Благодаря!
Двигател 2.2 136 коня без DPF- каран само с Maxx motion diesel и масло 229.51 С3 вече 277 000 км. без проблеми по двигател и дюзи разбира се редовно чистене на EGR, който все се каня да изчистя, че станаха мн. километри от последната процедура и колата започна пак да бълва дим отзад
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

cia
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Ное 2016 21:56
Местоположение: София

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от cia » 27 Ное 2016 22:23

Добър вечер казвам се Тодор ,обръщам се към вас с молба!Харесал съм една toyota corolla verso 2.2 2008г продавачите(семейство) не знаят какво е нивото на оборудване на колата , тук в сайта може ли да ми съдействате за проверка по вин?И за да не отварям нова тема си позволих да пиша в тази.Доверен сервиз за проверка преди покупка където наистина ще ми обърнат внимание.Изчетох в темата за сервизите но не намерих тел номер на модератора който има и сервиз!

cia
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Ное 2016 21:56
Местоположение: София

Toyota Corolla verso за семейна кола

Мнение от cia » 04 Дек 2016 20:54

Добър вечер нужна ни е нова семейна кола, спрял съм се на тази конкретно:
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... olla-verso#
Правих оглед на колата като цяло ми хареса,вижда се,че предната броня не е закачена добре явно е имало някаква намеса там.
Носих колата на сервиз за оглед има да се сменят :лагер на макферсона 2кормилни накрайника и тампон има и леко омасляване на единият маркуч на хидравликата,.
Притеснява ме това ,че продавача ми казва ,че колата е обслужена но не може да намери документа.Ако позвъня на сервиза дали биха ми дали информация,мога ли да разбера и как дали е обслужена ако някой може да помогне отворен съм към предложения.
Не можах да разбера колата с какви екстри е и как мога да разбера?
Моля за мнения понеже съм малко на зор надявам се да съм пуснал темата на правилното място,ако не съм моля за извинение нека бъде преместена.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Прочетете правилата на форума - не пускайте дублирани мнения из различните подфоруми..

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota Corolla verso за семейна кола

Мнение от slowtraveler » 05 Дек 2016 09:39

Не бих имал вяра на автоджамбазин - всеки ще ти каже, че е била на баба колата и е напълно обслужена...
Е да, ама на автомобил втора ръка винаги бих направил пълно ТО (с ремъци и т.н.) за да съм сигурен от кога започва отчета за ТО... Т.е. бих действал все едно автомобила не е бил обслужен.
Можете да разберете колата с какви екстри е като направите оглед... Или я проверете по VIN номер - там ще разберете с какви екстри е била като е излизала от завода..


П.С. колегата коректно ме поправи, че е възможно продавача да не е автоджамбазин (да, в обявата си пише Частно лице)...
Което не променя мнението ми, че автомобила втора ръка трябва да се обслужи изцяло при първа възможност - все едно не е бил обслужван...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ivaylogk
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Дек 2015 16:15

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от ivaylogk » 10 Дек 2016 11:24

Здравейте,
миналата година закупих Corolla Verso дизел - 2.2 D4D, 136кс, 2007г. Според мен е по-добра опция от 2.0 D4D - имате по-голяма мощност (20кс., 30 н.м.), и най-вече 6-та предавка, при същата цена. Вярно е, че в по-новото Версо вече го няма като опция, не зная защо, но все пак според мен за Корола Версо си е за предпочитане.
Много добър семеен автомобил - за предпочитане пред комби - външните размери са сравнително компактни (едно комби тип Аутбек или Пасат е поне 40см по-дълго), а вътрешния обем е много голям. Отзад спокойно сядат 3 възрастни хора, в комбито не е толкова удобно. Багажника е прилично голям, мястото на шофьора е много удобно, отвътре гледаш от по-високо (като от джип). Има достатъчно глезотии - като стойки за чаши, няколко жабки и т.н.
Досега винаги съм карал бензинови коли, с газови уредби. Това ми е първият дизел, и засега съм много доволен. Ускорява и върви много добре (все пак мощността е 310 н.м. при 2 хил.об.), напълно натоварен на магистралата ускорява спокойно до 180 и може и повече. Разходът на извънградско ми е някъде 6,5 - ако го карам спокойно (което трудно може да стане) пада и под 6...
Първоначално мислех за опцията със 7 места, но се отказах - седалките в багажника са много тесни, само деца могат да седнат там. Същевременно, в 5-местната кола в багажника има допълнителни места под кората (там където лягат седалките), и там събрах всички неща които обикновено возя - инструменти, течности за доливане, дъждобран, компресор, кабели за ток, авариен комплект и т.н.... За пръв път багажника ми изглежда празен... :)
За мен този миниван е много по-добър от немските - гледах зафира и туаран - да не говорим, че качеството на тойота е несравнимо по-високо... Минивана е много по-добра и функционална опция от комби или СУВ. Гледах доста големи комбита - легаси/оутбек, мазда 5 комби, пасат - вътре е по-тясно, багажника е по-дълъг, но по-нисък от този на версото... От СУВ-овете гледах форестър и аутлендър - по-тесни са. Единствено СР-В-то на Хонда е много добро, но опцията от 2008г. е двойно по-скъпа от Версото от 2007г. Гледах и Версо от 2010г. - двойно по-скъпо, има доста повече екстри, но според мен не си заслужава при тази ценова разлика.
По въпроса за качеството на вноса - всичко сега е внос от Италия, там няма поддръжка, не сменят маслото, а само доливат...не поддържат история дори в дилърите... Направих проверка на колата в ТИМ Ауто преди да я купя - не ми казаха много, нямаше нищо от италианската тойота. Освен стандартното обслужване (масла и филтри, този двигател е с верига, по която нищо не съм пипал) смених и акумулатор и свещи. Палеше трудно, в ТИМ Ауто не хванаха проблема, решиха го в "нормален сервиз" - пълен ремонт на стартера. Сега пали като калашник.
Като цяло - препоръчвам този автомобил. За бензиновата версия (мисля, че е само 1.8, 129 кс) някои казват, че била слабичка. Чул съм, че се газифицира, има и място къде да се скрие газовата бутилка - но аз вече не исках да се занимавам с газови неща... Определено не ми препоръчаха D4D D-Cat - повече коне, но бил по-капризен.
Toyota Corolla Verso 2006, 2.2 D-4D, Sofia

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от kiks » 16 Дек 2016 20:27

Имам познат с D-Cat върви повече, но и гори повечко. Много по-капризен двигател по отношение гориво. D4D 136 коня си е оптимален вариант.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта