Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Публикувай отговор
didog
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юли 2010 01:55

Corolla Verso AR10 2.0 D4D или 2.2 D4D/D-CAT - мнения ?

Мнение от didog » 04 Юли 2010 02:07

Привет!
Много харесвам този модел на Тойота и мисля да си го купя. Но преди това нека който кара такъв да сподели мнение, например кой мотор е по-добрия 2,0 или 2,2 а гледам че има и някакъв D-cat (177PS), та какво ще кажете и за него. Другото което е дали да бъде с климатроник или климатик и също за навигацията дали има карти за БГ? И не на последно място има ли значение от къде е внесен автомобила, понеже по форумите гледам че не пишат хубави неща за италианските автомобили.
Последно промяна от Akima на 08 Дек 2015 08:28, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Юли 2010 02:24

2.2 разбира се :thumbsup: .

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 04 Юли 2010 04:56

2,0 ще иска смяна на маховик, който идва към 700лв, но и 2.2 ще го изиска рано или късно.... Щото и двете са еднакви в тоя си чарколяк.... А 2.2 D-Cat трябва МНОГО старателно да се грижиш за него, че иначе ще строши дюзите, а едната е към 650 ойро..... laugh.gif Но иначе 2.2 е като че ли по-добрия вариант, по-пъргав, 6 степенна кутия, по-икономичен, вече две такива нямат никакви проблеми, но с по-дебелко масалце rolleyes.gif Едната гони 80хил.км, другата е на 160хил.км...... грижи няма, но искат добавки за дизела и те, че иначе затлачват дюзите.... Но това си е проблем при всеки по-нов дизелов двигател тип Common rail, така че все ще ти трябват добавки :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 04 Юли 2010 17:53

аве я си вземи бензин да ти е мирна главата.и да не забравиш да почерпиш после! wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

titorace
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Юли 2010 17:33

Мнение от titorace » 04 Юли 2010 18:12

И аз съм 'ЗА' бензина. Но човека все пак пита кой от двата дизела да си вземе. 2.2 май е по-нов като модел, аз бих взел него.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 04 Юли 2010 18:19

titorace написа:И аз съм 'ЗА' бензина. Но човека все пак пита кой от двата дизела да си вземе. 2.2 май е по-нов като модел, аз бих взел него.
точно за тва си го взех и аз,но вече ще бягам оттам.имах впредвид ако иска човека да се учи от грешките на други,ако не да си чука главата.
wink.gif

ps:между другото знам един рав4 2.0 бензин с CNG(метан),оригинален c гаранция.предполагам можеш и версо да поръчаш с CNG,ако се интересуваш пиши лс!
wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 04 Юли 2010 18:23

А от къде ще зареждаш CNG в БГ? Ако искаш да го караш с пропан-бутан трябва да му сменяш дюзите.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Юли 2010 20:28

От всяка една метан станция .

didog
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юли 2010 01:55

Мнение от didog » 05 Юли 2010 00:21

Аз определено искам да си взема дизелов автомобил. От 6-7 години карам само дизел и мисля че не бих се върнал на бензин. Около 3 години карах Пежо ХДИ, После Рено ДЦИ и сега карам Митсубиши ДИД и от толкова време и толкова марки несъм имал никакви проблеми с двигателите и с нафтата. Сега малко се разочаровах, като гледам какви неща се пишат за Тойотата. Да не говорим че незнам какво е това да доливам масло на двигателя, а като чета тук за тойота май ще трябва. Дали наистина има някакви сериозни проблеми с дизеловите двигатели на тойота? Ако е така ще се ориентирам към друга марка

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 05 Юли 2010 01:11

Ако си мислиш , че Тойота имат проблеми с двигателите не е лошо малко да пообиколиш и другите форуми за да разбереш какво значат проблеми ! Тука реално в техническите я има 5 сериозни проблема я не . И повечето се решеват с между 300 и 500лв . Тойота си пионери при дизелите и винаги са имали голяма традиция там .
Отиди във френския сервиз и ще видиш само ХДИ-та в сервиза . Отиди в мерцедес и ще видиш CDI-та и бензини за кутии . В БМВ същата работа . Какво ще си купиш дето ще е по-добро ? Може би VAG дето до сега откриваха топлата вода с помпа дюзата и чак сега правят рейка ? Дето имат най-скъпата ремъчна ангренажна система на света ? Също така е важно да се каже , че на французите ( PSA ) и на Mini малките дизели са правени с Тойота . Киа и Хуйдай дизелите каквото не е с Тойота е с Мерцедес .
Иначе на БМВ дизелите са наистина много добри обаче поддръжката е съвсеееем друга .

BTW : ти нова ли търсиш или втора ръчица ?

didog
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Юли 2010 01:55

Мнение от didog » 05 Юли 2010 01:36

Втора ръка ще търся, нещо 3-4 годишно. Значи както разбирам да си търся 2,2 мотора, а този Д-кат неразбрах какви са му проблемите, дали някой кара тойотка с такъв мотор да сподели впечатления.

rashkov
Мнения: 99
Регистриран на: 07 Юни 2009 00:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rashkov » 05 Юли 2010 04:26

jim_beam написа:аве я си вземи бензин да ти е мирна главата.и да не забравиш да почерпиш после! wink.gif
добро мнение определено!

Абе явно на дизелите трябва да се сипва във Всеки резервоар добавка. И аз незнам вече?!? Ще напиша тук последния ми опит, от който вече ми втръсна. Тия коли са си супер, но не са напрявени за БГ.
Та, прибрах се от Турция (която псуваме за к'во ли не), като надъних 55 литра Шел Ви-пауър. 3.60 лева за литър!!! Човека на бензиностанцията ме гледаше като изумен, че търся да сложа и добавка и около 50 пъти ми повтори: "вери гууд дизел". Аз накрая кандисах и тръгнах така. Колата вървеше като Ф1 !!! АБСОЛЮТНО никакво тракане в ниските, тих мотор, жестока мощност !!! Умрях от кеф да я карам.
Дойде време да зереждам в БГ. От Свиленград почти до Пловдив има само пиратски станции. По едно време си мислех, че карам само на изпарения. Когато намерих ОМВ, събрах 52 литра - ПРЕМИУМ.
Седнах, тругнах леко на 1ва и още в двора на бензиностанцията се почна с ТРАКАНЕТО в ниските. Колата се "запуши" буквално. Все едно 20 к.с. изчезнаха. Е те това е! няма с кво да ги караме тиа коли тука в БГ. Пълни Лайна им сипваме.

Та 2.2 Д4Д, хубав е, кефи ме, ама за всички проблеми дето се пише си е верно.

1 съвет де - търси само СОЛ оборудване! И най-добре да е от БГ, че ако я внесеш от Италия или Германия, ще е на 200 000км. Там дизелите ги купуват, за да ги строшат от каране. Големи държави са и минимума, който правят за 1г. е 50 000км !!!!!!!
VERSO FORTE D4D 2.2
www.red-vertex.com

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 06 Юли 2010 00:11

rashkov написа:...1 съвет де - търси само СОЛ оборудване! И най-добре да е от БГ, че ако я внесеш от Италия или Германия, ще е на 200 000км. Там дизелите ги купуват, за да ги строшат от каране. Големи държави са и минимума, който правят за 1г. е 50 000км !!!!!!!
Ако си ходил в тези страни сигурно си видял, че хората използват за по-големи разстояния високоскоростни влакове (TGV, Eurostar и др), а не се утрепват от шофиране.
За сравнение Париж - Лион: 1-ви вариант по магистралата с кола 5+ часа; 2-ри вариант с TGV 2ч 20 мин. Повярвай ми влаковете са пълни и то с прилично изглеждащи хора (публиката не е като на БДЖ)!
50-100 000 км годишно въртят определени фирмени коли на търговски представители, на които в пътуване им минава работния ден.
Работещия човек се качва на влака, сяда и си свършва някаква работа на лаптопа докато пътува или просто си почива.

Съветваш го да си търси кола от БГ, а същевременно пищиш за качеството на горивата тук + "чудните" ни пътища.
Приятелю, НЕ СИ КУПУВАЙ КОЛА ОТ БГ, защото е експлоатирана зле!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 06 Юли 2010 00:15

didog написа:Втора ръка ще търся, нещо 3-4 годишно. Значи както разбирам да си търся 2,2 мотора, а този Д-кат неразбрах какви са му проблемите, дали някой кара тойотка с такъв мотор да сподели впечатления.
177кс двигателя не е продаван от БГ дилъра на тойота.

Иначе карам 2.2 150кс авенсис и без НИКАКВИ добавки си е много добре на малко над 110000км smile.gif И смяна на маско в официялният сервиз марка "тойота" :thumbsup:

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 06 Юли 2010 00:52

didog написа:Аз определено искам да си взема дизелов автомобил. От 6-7 години карам само дизел и мисля че не бих се върнал на бензин. Около 3 години карах Пежо ХДИ, После Рено ДЦИ и сега карам Митсубиши ДИД и от толкова време и толкова марки несъм имал никакви проблеми с двигателите и с нафтата. Сега малко се разочаровах, като гледам какви неща се пишат за Тойотата. Да не говорим че незнам какво е това да доливам масло на двигателя, а като чета тук за тойота май ще трябва. Дали наистина има някакви сериозни проблеми с дизеловите двигатели на тойота? Ако е така ще се ориентирам към друга марка
За 32к масло не съм доливал. Сипвай нормална нафта и няма да имаш грижи. Единствения "проблем" е,че Д4Д са доста чувствителни към горивото. По-голям проблем от губене на мощност не съм имал.Предполагам така е направено нарочно с цел екология и икономия ( с нормално гориво няма грижи).

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], vorbex и 53 госта