Ремонт на водна помпа/теч

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 21 Юли 2011 20:20

точно такъв е реда,правилно са действали хората!
не се разбра само има ли разлика между ориг. и тази при тях,кой ги произвежда тия помпи?
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
brock
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Дек 2005 10:57
Обратна връзка:

Мнение от brock » 22 Юли 2011 08:58

jim_beam написа:точно такъв е реда,правилно са действали хората!
не се разбра само има ли разлика между ориг. и тази при тях,кой ги произвежда тия помпи?
Помпите с които работиме са марка AISIN или GMB
Автосервиз, специализиран в ремонта на Лексус, Тойота, Пежо и Ситроен

http://www.PitStopBG.com http://www.Toyota-Sofia.eu http://www.Lexus-Sofia.eu
Гугъл КАРТА

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 22 Юли 2011 21:17

Тая дето я сменихте каква марка беше?Просто информативно.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 23 Юли 2011 00:09

nowyaris написа:От ПИТСТОП явно умеят да затворят устата и на най-нахакания клиент.И на всичко отгоре го правят много професионално.
??? Градско не съм нахакан, а подозрителен. Мисля, че е нормално за нашите условия. Обслужването и 2-та пъти беше отлично, но понеже дори от официалния сервиз са се опитвали да ме пързалят съм станал по-мнителен.
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 23 Юли 2011 00:25

brock написа: Ако искахме да Ви пуснем по пързалката първо нямаше да кажем че помпата тече, а да си замълчим и второ нямаше да я смениме безплатно.

След като имате някакви съмнения, отидете до друг сервиз и ги помолете да Ви кажат дали помпата тече или не...
Съжалявам,че бях малко краен, но мисля всеки на моето място би бил. Както вече казах, първия път следите от теча се виждаха с просто око, както и спадналото ниво на антифриза. След смяната на помпата съм оглеждал поне по 2-3 пъти на месец в продължение на година/до следващото обслужване. Антифриза не беше мръднал и нямаше следа от теч. Нормално е човек да се усъмни нали? Наистина нищо не съм платил за втората смяна, а и не съм твърдял обратното. Не съм искал да засегна никой, яд ме е на скапаните помпи, които явно са консуматив за този модел. Надявам се при новата дефекта да е отстранен.

п.с. : след обслужването започна да се чува едно свирене от двигателния отсек, подобно на това от хлабав ремък. затяган е преди година. надявам се да е това проблема
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 23 Юли 2011 11:24

Dizzle написа:
nowyaris написа:От ПИТСТОП явно умеят да затворят устата и на най-нахакания клиент.И на всичко отгоре го правят много професионално.
??? Градско не съм нахакан, а подозрителен. Мисля, че е нормално за нашите условия. Обслужването и 2-та пъти беше отлично, но понеже дори от официалния сервиз са се опитвали да ме пързалят съм станал по-мнителен.
Нормално е да си подозрителен и хората го разбират и не се сърдят/вероятно/.Върви при тях за това просвирване,че може голяма беля да стане.Явно си разбират от работата.Жалко че в Русе няма подобен сервиз,който да дублира НИКОМ.Оня ден жената патна Ярето и в БУЛСТРАД казаха,че за съжаление не може да се оправи в НИКОМ,поради тежките финансови условия,които дилъра поставя към застрахователя/ако е истина/.Надявам се в Мартен всичко да е перфектно.Много ми ги похвалиха от най-различни места.

tolkin
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Ное 2011 16:12

Мнение от tolkin » 27 Ное 2011 21:39

помпите са дефектни моята се смени на 50000 , а обяснението беше с антифриза biggrin.gif
не вярвай винаги проверявай

dimi74
Мнения: 56
Регистриран на: 17 Авг 2011 22:07

Мнение от dimi74 » 16 Дек 2011 17:34

тъй като и аз трябва да сменя моята водна помпа, може ли някой да ми препоръча марка? спрял съм се на valeo.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 16 Дек 2011 17:55

Заводската ми беше AISIN, слагах и GMB - никакъв проблем. Сега заедно с ремъка смних и помпата взех "оригинална" - демек - пак AISIN, е...чува се слабо виене като работи, което вече 10 000км не се е променило, не губи антифриз и затова смятам да си я карам докато не даде някакви признаци...за валео не знам какво да кажа - имат много заводи, по-света и много зависи каква ще вземеш, защото качеството им определно доста варира....аз бих заложил на GMB.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 16 Дек 2011 18:03

dimi74 написа:тъй като и аз трябва да сменя моята водна помпа, може ли някой да ми препоръча марка? спрял съм се на valeo.
На AISIN е по добре да се спреш ... Ако кажеш каква е колата и цена можем да ти дадем ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

alpharun
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Апр 2015 17:33

Ремонт на водна помпа/теч

Мнение от alpharun » 01 Юли 2017 00:59

Темата е вече стара, но ако все пак някой още се поинтересува: имах подобен проблем с оригиналната водна помпа на Аурис 2007 г, бензин, 1.6. Смениха ми я в Питстоп преди около година и нещо. При следващата рутинна проверка, година по-късно, нямаше проблеми, засега е ок. Новата помпа мисля, че беше на AISIN, като в този модел ми казаха, че проблемния детайл е заменен с такъв от по-здрав материал. Имам познат със същата кола, на който също в друго място преди години още са му сменили водната помпа поради лек теч. Изглежда, че при някои модели има слабо място, което се проявява в един момент. Да се надяваме, че проблема е отстранен при помпите, които са на разположение за смяна в днешно време.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Ремонт на водна помпа/теч

Мнение от slowtraveler » 01 Юли 2017 01:12

► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Ремонт на водна помпа/теч

Мнение от jim_beam » 01 Юли 2017 10:30

Аз съм още с ориг. на почти 180к и 10,5г. Но наистина имаше някои проблемни серии,така е.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 76 госта