Ремонт на водна помпа/теч

Аватар
Brigo
Мнения: 69
Регистриран на: 06 Юли 2010 19:01

Мнение от Brigo » 06 Апр 2011 12:31

Да наистина са големи боклуци - затова е 2-ата по надеждност кола според TUV . С моят Аурис вече 50к км. никакви проблеми. Служебният е 1.6 vvti 2007 и се кара почти денонощно - в момента е на почти 120к и освен масла и филтри на 10к друго не е пипано. Относно прословутите водни помпи - ми при досто коли са си консуматив, а и не смятам че е голям проблем да направиш ремонт за 200 лева при условие че можеш да си позволил да дадеш 30к за колата - в крайна сметка ако само това е проблема на ауриса пак съм навит. Така че колеги спрете да оплювате нещо наизуст :thumbsup:
Toyota Auris 1.4 D4D '08
Hyundai Terracan 2.9 CRDI '06

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Юли 2011 14:11

Втори дубъл - оставих колата за обслужване в Питстоп и кво - помпата, която преди по-малко от година и на 9500км протекла.. нямам думи. Някой друг да е повтарял така?
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 18 Юли 2011 15:03

И ся пак 230 ли? Тоя сервиз не ти ли даде гаранция? Нали уж е сервиз? Аз бих настоявал за смяна за тяхна сметка. Знам, че много хора го хвалят, но аз имах само един единствен телефонен контакт и слава богу, че само това. Още чакам да ми звъннат (от миналото лято) да ми дадат една цена на един фълтър. Както е тръгнало, на всяка смяна на масло и видна помпа да си поръчваш. Вземи отиди някъде другаде за второ, ако трябва и трето мнение.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Юли 2011 18:45

delete
Последно промяна от Dizzle на 19 Юли 2011 02:28, променено общо 1 път.
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Юли 2011 22:42

Сигурно Тати им е несимпатичен от форума и затова. wink.gif

Ще бъда благодарен ако ми отговориш на следните въпроси:
1. Новата ти помпа повече ли беше протекла от оригиналната?
2. Дават ли ти още 1 година гаранция на тази, която монтираха сега?
3. Какво производство са помпите, които в ПитСтоп слагат и какво пишеше на оригиналната?

Предварително Благодаря!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 18 Юли 2011 23:24

zi_zi_top написа:Сигурно Тати им е несимпатичен от форума и затова. wink.gif

Ще бъда благодарен ако ми отговориш на следните въпроси:
1. Новата ти помпа повече ли беше протекла от оригиналната?
2. Дават ли ти още 1 година гаранция на тази, която монтираха сега?
3. Какво производство са помпите, които в ПитСтоп слагат и какво пишеше на оригиналната?

Предварително Благодаря!
Честно казано теч не съм забелязал - при всяко вдигане на капака от първата смяна насам (1 година) поглеждах нивото на антифриза и помпата (доколкото може да се види от нея) - никаква следа от теч,нивото не е мръднало. Пак казвам,че почти нищо не се вижда от самата помпа, може и малко да е потекло.. С оригиналната беше друго нещо - мисля,че снимки има в началото на темата. На другите 2 въпроса не мога да ти отговоря, но ако пак потече ще настоявам отново за безплатна замяна!


edit на предния пост:

"Смениха" я "безплатно по гаранцията". Дали изобщо е имало теч и смяна мога само да гадая. Нищо не изглежда различно. Next time при Чичо Дидо tongue.gif ако ме приеме :thumbsup:
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 19 Юли 2011 23:47

Да не са ти върнали оригиналната, която ти смениха миналата година?! Ти видя ли ги какво ти слагат?
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 19 Юли 2011 23:52

Споко ве Зизи това са бивши кадри на ТМ-а не са ТМ !

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 20 Юли 2011 00:15

zi_zi_top написа:Да не са ти върнали оригиналната, която ти смениха миналата година?! Ти видя ли ги какво ти слагат?
не съм ги гледал а и няма условия там за да стоя 4 часа biggrin.gif
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 20 Юли 2011 00:29

Там не ти ли дават частта, която са демонтирали при ремонта и опаковката на новата?
В ТМ Ауто го правят!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 20 Юли 2011 00:31

Ама това го правят за такива , като теб ве Зизи ! Ти как разбираш , че тази част е твоята ? И за какво ти е старата помпа ?

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 20 Юли 2011 00:56

първия път ми я показаха,но сега не - исках да си ходя просто. а и наистина не е гаранция,че ще ми покажат моята. мисля си,че този път се опитаха да ме пуснат по пързалката..
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
brock
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Дек 2005 10:57
Обратна връзка:

Мнение от brock » 21 Юли 2011 11:47

Здравейте!

Помпата на колата е сменена преди около година.
Сега когато колата дойде на обслужване бе установено, че водната помпа тече отново и веднага предложихме на клиента да остави колата до края на деня за да може да замениме помпата по гаранция, както и стана.
Никога не е ставало дума за каквото и да е било заплащане от страна на клиента.
Всичко бе отстранено за наша сметка, а протеклата помпа е изпратена на фирмата вносител за установяване на причината за протичането.

Тук се промъкват някакви предположения, че сме се опитали да "пуснем някого по пързалката", или да излъжеме някой - не мисля, че това са правилни мнения.

Дефекти има във всяко едно производство /дори и в тойота - всички знаете за не една или две кампании по замяна на възли и детайли/.

Никога не сме отказвали информация. Винаги сме показвали и давали /при желание на клиента/ старите части и сме показвали дефектите по тях.

Надявам се че сме били коректни към всички наши клиенти.
Автосервиз, специализиран в ремонта на Лексус, Тойота, Пежо и Ситроен

http://www.PitStopBG.com http://www.Toyota-Sofia.eu http://www.Lexus-Sofia.eu
Гугъл КАРТА

Аватар
brock
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Дек 2005 10:57
Обратна връзка:

Мнение от brock » 21 Юли 2011 11:52

Dizzle написа:първия път ми я показаха,но сега не - исках да си ходя просто. а и наистина не е гаранция,че ще ми покажат моята. мисля си,че този път се опитаха да ме пуснат по пързалката..
Ако искахме да Ви пуснем по пързалката първо нямаше да кажем че помпата тече, а да си замълчим и второ нямаше да я смениме безплатно.

След като имате някакви съмнения, отидете до друг сервиз и ги помолете да Ви кажат дали помпата тече или не.

Когато една част се сменява по гаранция, тя се изпраща на вносителя на частите, а той от своя страна има грижата да я изпрати на завода производител - затова не можеме да даваме част сменена по гаранция на клиента.
Благодаря.
Автосервиз, специализиран в ремонта на Лексус, Тойота, Пежо и Ситроен

http://www.PitStopBG.com http://www.Toyota-Sofia.eu http://www.Lexus-Sofia.eu
Гугъл КАРТА

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 21 Юли 2011 19:59

От ПИТСТОП явно умеят да затворят устата и на най-нахакания клиент.И на всичко отгоре го правят много професионално.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта