Ремонт на водна помпа/теч

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 02 Апр 2011 23:48

stereo_man написа:колега може ли да кажеш в крайна сметка къде смени водната помпа и колко ти излезе самата помпа, антифриза и труда за смяната? питам понеже ми казаха, че и моята е тръгнала
Смених я в Питстоп. За моя модел помпата струваше около 90лв. Смяната - 5часа х 25,20лв/ч - 125лв (на ауриса доколкото разбрах доста нещо трябва да се смъкне за да се стигне до нея,за други двг може би ще е по-евтино). Антифриз долях (платих по-скоро) 1л - около 17лв. По спомен около 230лв ми излезе гимнастиката. Пичовете работят добре и бързо -и за обслужванията вече само при тях. Надявам се и златен талон да ми изкарат, че много ги хваля и препоръчвам biggrin.gif
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от diesel_power » 03 Апр 2011 08:54

Dizzle написа:
stereo_man написа:колега може ли да кажеш в крайна сметка къде смени водната помпа и колко ти излезе самата помпа, антифриза и труда за смяната? питам понеже ми казаха, че и моята е тръгнала
Смених я в Питстоп. За моя модел помпата струваше около 90лв. Смяната - 5часа х 25,20лв/ч - 125лв (на ауриса доколкото разбрах доста нещо трябва да се смъкне за да се стигне до нея,за други двг може би ще е по-евтино). Антифриз долях (платих по-скоро) 1л - около 17лв. По спомен около 230лв ми излезе гимнастиката. Пичовете работят добре и бързо -и за обслужванията вече само при тях. Надявам се и златен талон да ми изкарат, че много ги хваля и препоръчвам biggrin.gif

В тоя форум всички много ги разбирате нещата и давате акъл,обаче като ви се развалят колите ги водите на майстори дето до преди това нищо не разбират и са шарлатани.

Защо не си я смени сам,нали ги разбираш нещата?
5 часа х 25.20 = ДЕН ГОДИНА ХРАНИ ! laugh.gif
Имаш късмет ,че това е най-здравия мотор на тойота и няма други проблеми.

Добре ,че не ми се налага да плащам за моята кола.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 03 Апр 2011 11:43

diesel_power написа:
В тоя форум всички много ги разбирате нещата и давате акъл,обаче като ви се развалят колите ги водите на майстори дето до преди това нищо не разбират и са шарлатани.

Защо не си я смени сам,нали ги разбираш нещата?
5 часа х 25.20 = ДЕН ГОДИНА ХРАНИ ! laugh.gif
Имаш късмет ,че това е най-здравия мотор на тойота и няма други проблеми.

Добре ,че не ми се налага да плащам за моята кола.

1. нищо не разбирам от коли, затова съм в този форум - да ми помагат колегите.

2. не съм казвал,че са "шарлатани", просто бях много учуден как на 35к се сменя водна помпа на "най-здравия мотор на Тойота".

3. "5 часа х 25.20 = ДЕН ГОДИНА ХРАНИ !" - сметни си сам в официалния сервиз колко би струвал само труда - 5 х ~60лв - 300лв.

4. останал съм доволен от цените и обслужването, затова препоръчвам на колегите този сервиз. или викаш по метода на налучкването да си открият читав такъв?

5. http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт на водна помпа/теч

Мнение от jim_beam » 03 Апр 2011 19:07

Dizzle написа:...Казаха също,че може да се е скапала заради самия антифриз (червен),който бил много "агресивен" и не може да се замени с друг. За нова помпа ми искат 100лв + 125 за работа wacko.gif Малко тъпо ми прозвуча обяснението за "агресивния" biggrin.gif антифриз и странно за кола на 35к.(казаха,че не съм първия с такъв проблем),а и ако наистина има нещо общо с него излиза,че на всеки 35к ще трябва да сменям помпа...

ама че обяснение,аз вече 92к си карам с агресивния антифриз без проблеми.според сервизния план този антифриз(червения) се сменя първия път на 195к и след това на всеки 100к.ако беше така,доста водни помпи трябва да си приготвиш.
факт е,че твоят проблем не е единичен случай и се дължи на нискокачествени европейски компоненти.знам маса случаи на новия рав с такъв теч,помпите им ги сменят гаранционно и после пак протичат.това е положението.
ако не ми губи антифриз в казанчето не бих барал нищо!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 05 Апр 2011 20:50

Колега моя Аурис е на 45к и точно му смениха водната помпа.Обаче гаранционно.Явно им е слабо място.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 05 Апр 2011 21:25

todor87 написа:Колега моя Аурис е на 45к и точно му смениха водната помпа.Обаче гаранционно.Явно им е слабо място.
Това е направо невероятно! ohmy.gif
На Москвичите и Жигулите издържаха над 100 000 км, дори да ги караш с чиста вода.
Кой ги произвежда тези боклучиви водни помпи!?! mad.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 05 Апр 2011 21:38

zi_zi_top написа:...Кой ги произвежда тези боклучиви водни помпи!?!
Kolbenschmidt wink.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 05 Апр 2011 22:28

Туй Ауриса са големи боклуци,верно.Аз такива неща за Тойота сефте чувам.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 05 Апр 2011 22:38

Scott написа:Kolbenschmidt wink.gif
Тези не правеха ли само дефектни бутала и сегменти (специално за Тойота) бре ? .. biggrin.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Мнение от stereo_man » 05 Апр 2011 22:39

Dizzle написа:
stereo_man написа:колега може ли да кажеш в крайна сметка къде смени водната помпа и колко ти излезе самата помпа, антифриза и труда за смяната? питам понеже ми казаха, че и моята е тръгнала
Смених я в Питстоп. За моя модел помпата струваше около 90лв. Смяната - 5часа х 25,20лв/ч - 125лв (на ауриса доколкото разбрах доста нещо трябва да се смъкне за да се стигне до нея,за други двг може би ще е по-евтино). Антифриз долях (платих по-скоро) 1л - около 17лв. По спомен около 230лв ми излезе гимнастиката. Пичовете работят добре и бързо -и за обслужванията вече само при тях. Надявам се и златен талон да ми изкарат, че много ги хваля и препоръчвам biggrin.gif
и аз съм много доволен от Питстоп. за сега май там ще я сменям.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 05 Апр 2011 22:47

nowyaris написа:Туй Ауриса са големи боклуци,верно.Аз такива неща за Тойота сефте чувам.
чак големи... освен дефектните водни помпи за друг проблем сериозен чул ли си?
Toyota Auris 2007, 1.4 D4D
Lexus IS 250

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 05 Апр 2011 22:51

martod написа:Тези не правеха ли само дефектни бутала и сегменти (специално за Тойота) бре ? ...
Дааа, сега ги набутват с дефектни водни помпи... Някой снабдител на Тойота яко лапа рушвети laugh.gif
Виж стр. 13 - http://www.ms-motor-service.cn/ximages/ ... -1_web.pdf

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Мнение от todor87 » 06 Апр 2011 00:24

Dizzle написа:
nowyaris написа:Туй Ауриса са големи боклуци,верно.Аз такива неща за Тойота сефте чувам.
чак големи... освен дефектните водни помпи за друг проблем сериозен чул ли си?
Невярвам и да чуе. :whistle:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 06 Апр 2011 05:45

Спукани изравнителни съдова на антифриза/казанчета/ , тракащи или скърцащи спирачни апарати , и др.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Мнение от martod » 06 Апр 2011 09:13

Scott написа: Виж стр. 13 -
Видях, ама тези диверсанти правят само за 1.4 бензиновия Аурис помпите, но тук никой не се е оплакал с този мотор .. biggrin.gif
На дизелите да не би да ги прави онази "Немската" фирма Оптимал ? .. smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 68 госта