задръстени дюзи-могат ли да се почистят/възстановят?

mihaela
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2011 14:57

задръстени дюзи-могат ли да се почистят/възстановят?

Мнение от mihaela » 22 Фев 2011 15:25

Zdr! Nova sam vav vashiq forum i za tova neznam oshte kade po-to4no da si otnasqm vaprosite koito me valnuvat! Interesuvam se kakvo moga da napravq sled kato mi otkriha v serviz na toyota 4e i 4-te duzi sa mi za smqna!Sled pro4etenoto za servizite na toyota ve4e malko po4nah da se zamislqm!Kazaha mi 4e struvat okolo 1200lv za broi.I da spra da karam kolata zashtoto moje da i se spuka bloka! Stava vapros za Land Cruiser 120 -2006g.Molq ako nqkoi znae dali e vazmojno da ne se smenqt celite duzi a primerno da se smenqt samo razpraskva4ite ili ako pak trqbva celite duzi to pone kakva cena varvqt...

колата ми е Land Cruiser 120 - 2005g- 3.00TD - 251k.s-
моля за съвет.
благодаря.

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 22 Фев 2011 16:52

Колежке,много странни данни извади за двигателя на автомобила си...Доста е мощен за 1KD...По отношение на дюзите-ако не си сигурна в сервиза,където си отишла-потърси второ мнение.Като не споменавай за първата диагноза.Доколкото съм запознат оригиналните дюзи не подлежат на ремонт.Все пак някой може да е открил начин,непознат на японците и да ги възстановява.Колко ще е успешно-не мога да кажа.А иначе наистина е опасно да се кара с "пикаеща" дюза.Ремонта става доста по-скъп.Със сигурност има и по-запознати от мен с проблема-нека те се изкажат.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

mihaela
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2011 14:57

Мнение от mihaela » 22 Фев 2011 17:46

Отностно мощността на колата малко съм се "изхвърлила"....... smile.gif просто знам,че има поставени чипове, но не съм запозната с колко е увеличена мощността..../и май с много други неща не съм запозната../!
Но да се върнем на проблема.... а всъщност аз май не ви казах какво по-точно ми прави колата....Всъщност сутрин когато е студена започва да трака много силно и след това когато загрее си работи нормално!Първоначално когато говорих по телефона със сервиза на Тойота ми казаха, че този модел има такъв спецефичен шумна двигателя! Имах път към тях и когато я чуха и замериха ми казаха, че и четирите дюзи са за смяна! Не мога да кажа, че се съмнявам в техните умения,но след всичко което прочетох по отношение на сервизите на тойота вече не съм сигурна.Реших да се консултирам и с човек който се занимава с дюзи и помпи и той като му казах че става въпрос за тойота ланд круизер ме попита дали е д4д /аз му отговорих да/ и той ми каза че може да се сменят само разпръсквачите!Вече незнам на кой да вярвам и за това реших да се регистрирам и да потърся вашите мнения и съвети!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 22 Фев 2011 18:27

Има оправия - ХАДО добавките - първо прочистваш, после слагаш ревитализанта и става чудо! Същото нещо го имахме на нашия Круйзер, същия като твоя и се оправи с ХАДО-то. Ако искаш, пиши на лично и ще ти разясня всичко друго :thumbsup:

kanev
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Мар 2011 17:58

Мнение от kanev » 13 Мар 2011 18:10

Me4oKyX написа:Има оправия - ХАДО добавките - първо прочистваш, после слагаш ревитализанта и става чудо! Същото нещо го имахме на нашия Круйзер, същия като твоя и се оправи с ХАДО-то. Ако искаш, пиши на лично и ще ти разясня всичко друго :thumbsup:
Можеш ли да ми кажеш нещо за тия добавки. Че и аз имам същия Крузер и много са ме наплашили с тия дюзи. А имам и Авензис с 2.0 Д4Д ама ми е отскоро и не знам там има ли тия проблеми.

dido4i
Мнения: 19
Регистриран на: 25 Окт 2010 22:41
Местоположение: Varna

Мнение от dido4i » 13 Мар 2011 20:05

Колега ползвай ХАДО како казва колегата "мечопух" и няма да имаш проблеми :thumbsup:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 13 Мар 2011 22:07

dido4i написа:Колега ползвай ХАДО како казва колегата "мечопух" и няма да имаш проблеми :thumbsup:
Me4oKyX ! wink.gif :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 14 Мар 2011 00:06

Имахма същите проблеми с дюзите на нашия Круйзер и с почистваща добавка на ХАДО един резервоар, след това възстановяваща един резервоар и влезнаха в такт и не тракат като Икарус вече biggrin.gif Третирането е еднакво за всички дизели, разликата е в количеството, което трябва, за да има желания ефект, защото системите са по-големи при различните двигатели. За Круйзера излиза към 90лв всичкото. За Авенсиса ще дойде по-малко - 60лв. Това са за прочистване и след това възстановяване. Не е малко, но пък от друга страна е нищо, сравнено с 1500лв на дюза biggrin.gif Питайте, ако искате направо да поръчате пишете ЛС или направо ми звъннете на 0899 868618 - Петър happy.gif Вече над 10 коли са третирани така и всички са доволни, дано стават още повече rolleyes.gif

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 14 Мар 2011 13:16

Тия Хадо добавки имат ли файда за бензинови двигатели?

Щото винаги като видя добавка ме сърби да я пробвам пък като няма реално проблем от друга страна се чудя дали няма да има негативен ефект. :whistle:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 14 Мар 2011 17:50

Като не те натискат не е редно да звъниш.И мен ме човърка да и налея нещо на колицата в бензина,ама пък да си отварям сам на г... рана ми се струва безмислено.Иначе ако възникне грижа , ще пробвам,гарантирано.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 15 Мар 2011 03:05

Специално тази добавка е много по-добра , като превантивна мярка . А не да чакате да се разпаднете и тогава да наливате по 2-3 различни .

paco
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2009 12:40

Мнение от paco » 15 Мар 2011 12:08

ползвъл съм ХАДО само че за лагери ,тази добавка прави чудеса ,лагер които беше за хвърляне се възстанови и кара още доста време, неможахме да повярваме че е възможно, а колкото до дюзите ползвал съм добавка на Лики Моли има една добавка около 15-20 лв ,вадят се маркучите на филтъра и се пъхат в шишето колата трябва да работи само с тази добавка работи около 20 мин.
Имах го същя проблем само че на друга марка кола първо студена тресеше после и топла започна да прави така ,и на мен искаха да ми сменят дюзите ,помпата щели да пипат ,и парите ставаха много ,реших да пробвам с добавка ,тя пък взе че се оправи biggrin.gif и се разминах само с 20 лв ............. а и филтъра не е лошо да се смени защото симптомите пак са същите

remote
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Яну 2018 11:06
Местоположение: София

задръстени дюзи-могат ли да се почистят/възстановят?

Мнение от remote » 23 Яну 2018 11:09

Здравейте,
съживявам темата. Тъй като не открих начин да пусна ЛС на Мечокух.

Все пак коя добавка конкретно на ХАДО да се ползва за дюзите на Крузеро 120? worthy.gif

Поздрави.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

задръстени дюзи-могат ли да се почистят/възстановят?

Мнение от Kiki » 23 Яну 2018 16:42

Прочети правилата и ще разбереш, защо не можеш да пуснеш ЛС на Мечо.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 57 госта