Няколко въпросчета за Тойота Ярис Версо

latura
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2011 12:36
Местоположение: софия

Няколко въпросчета за Тойота Ярис Версо

Мнение от latura » 17 Май 2011 12:08

Здравейте на всички фенове на тойота от вчера съм горд собственик на тойота ярис версо 2001 год 1.3VVT-I.Имам да попитам първо за маслото какво масло да си сложа и евентуално да ми препоръчате някой магазин за японски части където прявят отстъпки за масла филтри и др.И още нещо колата е нов внос и като я купих имаше някъкъв бензин останал малко в резервоара предполагам зареждан в италия защото тук в бг не е карана въобще като я карах към кат колата вървеше на пушка просто спеше ръчках я малко за да я тествам нямаше никакви проблеми.След като си тръгнах от кат вече започна да ми просветва лампата за бензина и сипах 15литра на ЛУКОЙЛ просто защото беше най близката бензиностанция и ми направи впечатление че като я понастъпа колата се едно се дави леко а и един два пъти на празен ход ми притриса на светофарите иначе преди това нямаше никакви грижи двигателя не се чуваше че работи та дали това е вследствие на "хубавият" ни бг бензин или някъде другаде да търся проблема
Последно промяна от latura на 12 Юни 2011 17:17, променено общо 1 път.

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 17 Май 2011 12:23

Части :
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=11597
За маслото:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=14926
За горивото:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=16853
Полезно:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t ... dae20edd36

Ползвай търсачката, доста работи са обсъждани.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Няколко въпросчета за Тойота

Мнение от nowyaris » 17 Май 2011 21:57

latura написа:Здравейте на всички фенове на тойота от вчера съм горд собственик на тойота ярис версо 2001 год 1.3VVT-I.Имам да попитам първо за маслото какво масло да си сложа и евентуално да ми препоръчате някой магазин за японски части където прявят отстъпки за масла филтри и др.И още нещо колата е нов внос и като я купих имаше някъкъв бензин останал малко в резервоара предполагам зареждан в италия защото тук в бг не е карана въобще като я карах към кат колата вървеше на пушка просто спеше ръчках я малко за да я тествам нямаше никакви проблеми.След като си тръгнах от кат вече започна да ми просветва лампата за бензина и сипах 15литра на ЛУКОЙЛ просто защото беше най близката бензиностанция и ми направи впечатление че като я понастъпа колата се едно се дави леко а и един два пъти на празен ход ми притриса на светофарите иначе преди това нямаше никакви грижи двигателя не се чуваше че работи та дали това е вследствие на "хубавият" ни бг бензин или някъде другаде да търся проблема
Може като си налял новия бензин да си поумил резервоара от вътре.Докато го разкара пепеляка,ще мине малко време.Покарай я така,и ако продължи да го прави потърси помощ в сервиз.За другото колегата Милен е абсолютно изчерпателен.Колата е желязна и дори да е изсъхнала бензиновата помпа или задръстил горивния филтър тук има много колеги,които с радост биха помогнали според възможносттите си.С здраве да си го караш Яренцето.

latura
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2011 12:36
Местоположение: софия

Мнение от latura » 18 Май 2011 12:13

благодаря за отговорите и на двамата за сега смятам да сменя маслото и филтрите без бензиновия защото разбрах че е в самия резервоар и по трудно става смяната му ще погледна и свещите и кабелите и ако продължи пак да работи така ми препоръчаха и една добавка за прочистване да сипя.А относно маслото какво бихте ми препоръчали като вискозитет имам предвид 10W40 или някъкво друго

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 18 Май 2011 16:02

5w40

Аватар
Nily_p
Мнения: 102
Регистриран на: 07 Мар 2008 11:08
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Nily_p » 18 Май 2011 17:04

Или 5w30 :thumbsup:
Това, че караш Мерцедес не те прави ШофЬОр!

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 26 Май 2011 16:58

Petar написа:5w40
5в40 ФОРЕВЪР :thumbsup:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 26 Май 2011 20:20

mitoko написа:
Petar написа:5w40
5в40 ФОРЕВЪР :thumbsup:
0в30 ФОРЕВЪР :thumbsup:

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 26 Май 2011 23:05

boo.gif boo.gif boo.gif
hmm.gif
A car without TURBO is like a man without BALLS!

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Мнение от ataveto@abv.bg » 30 Май 2011 14:46

latura написа:благодаря за отговорите и на двамата за сега смятам да сменя маслото и филтрите без бензиновия защото разбрах че е в самия резервоар и по трудно става смяната му ще погледна и свещите и кабелите и ако продължи пак да работи така ми препоръчаха и една добавка за прочистване да сипя.А относно маслото какво бихте ми препоръчали като вискозитет имам предвид 10W40 или някъкво друго
Колега смени си свещите те са консуматив а и не знаеш кога са сменяни аз имам сьщото версо смених маслото 5W30 какова пишеше в книжката а относно кабели за свещи тя няма защото е лула- бобина на всеки цилиндьр и аз имам едно зачудване пьрвона4ално при трьгване слагах добавки но не помага

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Юни 2011 00:52

Снимай тази книжка в , която пише да се кара само с 5W30 без оглед на никакви други параметри и стандарти ако обичаш .

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 01 Юни 2011 08:19

Bass_Man написа:Снимай тази книжка в , която пише да се кара само с 5W30 без оглед на никакви други параметри и стандарти ако обичаш .
Басс, в моята пише че се препорачва 0В20. Да я снимам ли? Вярно след това доуточняват малко :thumbsup:

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 01 Юни 2011 22:40

Най-вероятно ако и в неговата пише ще има и доуточнения , а ще има и спецификации ама най-лесно се виждат вискозитетните индекси и след това се почва умуването .

latura
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Май 2011 12:36
Местоположение: софия

Мнение от latura » 12 Юни 2011 17:12

колеги искам да благодаря на всички за съветите и помоща първо искам да кажа че колата се оправи дали от самосебе си или не не знам,закарах клата на диагностика там си показа че първи цилиндър не е работил смених свещите след което колата продължи още известно време да не работи както трябва(под известно време имам предвид 50-60км) и после изведнъж си заработи перфектно двигателят мърка ускорява идеално не се дави и не се мъчи като работи на место буквално не се чува че работи двигателят.Тествах я вече и извънградско и съм супер доволен както от разхода така и от динамиката на този двигател за двигател 86коня колта си набира доста прилично и се държи доста добре на пътя и при по висока скорост.Сега моля само за още едно разяснение а именно имам или нямам ангренажен ремък да знам да сменям или не поразрових доста из нета и ако се съди от вина на двигателя ми би трябвало да е с верига но все пак искам някои по компетентен да потвърди дали е така или не

ataveto@abv.bg
Мнения: 55
Регистриран на: 28 Фев 2011 16:33
Местоположение: пловдив

Мнение от ataveto@abv.bg » 13 Юни 2011 11:04

latura написа:колеги искам да благодаря на всички за съветите и помоща първо искам да кажа че колата се оправи дали от самосебе си или не не знам,закарах клата на диагностика там си показа че първи цилиндър не е работил смених свещите след което колата продължи още известно време да не работи както трябва(под известно време имам предвид 50-60км) и после изведнъж си заработи перфектно двигателят мърка ускорява идеално не се дави и не се мъчи като работи на место буквално не се чува че работи двигателят.Тествах я вече и извънградско и съм супер доволен както от разхода така и от динамиката на този двигател за двигател 86коня колта си набира доста прилично и се държи доста добре на пътя и при по висока скорост.Сега моля само за още едно разяснение а именно имам или нямам ангренажен ремък да знам да сменям или не поразрових доста из нета и ако се съди от вина на двигателя ми би трябвало да е с верига но все пак искам някои по компетентен да потвърди дали е така или не
Сьс верига си не трябва да пипаш нищо повече имаш 2 ремька на хидравлика и климатик

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта