Акумулатор за Авенсис - разлика м/у орогинален и VARTA/BOSCH

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 13 Окт 2011 23:13

Тъй като никъде не успяха да ми обяснят, защо заводския акумулатор е с 50% по-ниски параметри от всички каталожни данни на производителите, се спрях на два варианта.

Единия е TM-Auto 144лв за акумулатор, който не се знае какъв е като марка, защото е брандиран като Toyota с неизвестен поне засега капацитет :)

Другия е EXIDE Excell 62Ah за 145лв.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 13 Окт 2011 23:26

digitalpr написа:...Единия е TM-Auto 144лв за акумулатор, който не се знае какъв е като марка, защото е брандиран като Toyota с неизвестен поне засега капацитет :)

...

от оригиналния по-хубаво няма,какво има да се чудиш! :thumbsup:
освен колегата с резервните части да ти го даде на промоция,пробвай! biggrin.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 13 Окт 2011 23:46

Не съм сигурен че този, който ще имат в TM ще е толкова добър колкото е бил този за първоначално вграждане. А и не ме кефи факта, че не знаят нищо за това, което слагат.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

kinn
Мнения: 13
Регистриран на: 17 Сеп 2009 16:49
Местоположение: Sofia

Мнение от kinn » 14 Окт 2011 00:20

При еднакви характеристики вземи този с по-голямата гаранция wink.gif. На тойотските акумулатори колко години им дават - 5 ли? biggrin.gif

Колкото до varta-та, аз смених оригиналния (Mutlu) на колата от подписа с точно такъв и вече 2 години нямам оплаквания. Издържа до края на гаранцията...надявам се поне още година-две да изкара unsure.gif

За колегата дето е сменял акумулатор в Гърция - за mistuba и аз не бях чувал, докато тъста не докара един такъв, купен на старо за фирмения бус. Предвид на символичната сума, която беше дал за него - 45 лв. се надявахме да изкара зимата на 2010. Е, още не сме го сменили :whistle:
2005 Avensis 2.2 D-4D, 2AD-FTV

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Мнение от baba_metca » 14 Окт 2011 09:13

Добре де, защо тогава не си купиш Delphi. Като гледам продават се и не струват 150лв, ами към 100лв. Друг съвет, вземи си от Toyodiy точния номер на акумулатора и го потърси в google. Би трябвало да ти излязат резултати с разни марки акумулатори, които да съвпадат с този номер на Тойота. Погледни ги и виж с какви параметри са.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Мнение от Kiki » 14 Окт 2011 09:54

baba_metca написа:Добре де, защо тогава не си купиш Delphi. Като гледам продават се и не струват 150лв, ами към 100лв.
Къде се продават Delphi?
Оригиналният ми е такъв-необслужваем и вече 7 год. нямам проблем с него!
Бих си купил отново такъв. Друг е въпросът колко ще е оригинален, имайки впредвид в каква държава живеем. cool.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 14 Окт 2011 10:18

Защото не намирам къде се продават DELPHI. По номера на акумулатора в Toyodiy излизат между 40 и 45. Абе... не че е толкова важно, просто ми беше любопитно. Ще взема някакъв.

Toyota дават 3г. гаранция.
Последно промяна от digitalpr на 14 Окт 2011 10:31, променено общо 1 път.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от lederman » 14 Окт 2011 10:22

http://www.stars94.bg/magazini-za-avtoc ... 8%D1%8F-7/

ето представител на DELPHI
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 14 Окт 2011 13:21

digitalpr написа:Тъй като никъде не успяха да ми обяснят, защо заводския акумулатор е с 50% по-ниски параметри от всички каталожни данни на производителите.....
Завдоския акумулатор е възможно най-евтиния акумулатор, който може да запали двигателя ти. Не е е ли пределно ясно това? С възможно най-ниски параметри (стартов ток и прочее) Защото ако ти сложат преоразмерен (разбирай нормален) акумулатор, който да може да носи на по-сериозна експолатация - Тойота са на загуба. И гимите им са така и всички консумативи на новите коли. За гумите и акумулаторите Тойота правят запитване за най-евтина оферта, като залагат минимални изисквания за издържливост на консумативите. Даже смея да твърдя, че ако сравниш една заводкса гима със същата гима купена от свободния пазар - завоската ще е по-кофти. Не казвам много по-кофти, но ще има някаква минимална разлика. Моят Авенсис напраимер дойде с изкривена гума като нов. wacko.gif
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 14 Окт 2011 14:38

За гумите според мен си в голяма грешка. Какво им е на Bridgestone Turanza например? Както и да е, спрях се вече на акумулатор.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 14 Окт 2011 14:56

Бриджстоун са добри, но едната ми оригинална гума беше леко крива. Като я въртят на машината се вижда че играе. И момечето ми вика че рядко е виждал нова крива гума. Очуди се че не ми бие във волана, но и да ми бие явно е прекалено слабо и не го усещам. Според гумаджията гумите с които слизат колите от завода са е по-кофти и имат повече дефекти.
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 14 Окт 2011 16:40

Колега Nixter,защо мислиш че Toyota влагат некачествен материал в продукта си?За да се оплакват клиентите им, за да имат повече гаранционни случаи, или просто не искат да се първи по продажби...Съгласен съм че повечето части по автомобила, които не са тяхно производство са оразмерени така че да работи автомобила перфектно, без те самите да си най-луксозните на пазара.
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 14 Окт 2011 17:41

Nixter написа:...Завдоския акумулатор е възможно най-евтиния акумулатор, който може да запали двигателя ти. Не е е ли пределно ясно това? С възможно най-ниски параметри (стартов ток и прочее) Защото ако ти сложат преоразмерен (разбирай нормален) акумулатор, който да може да носи на по-сериозна експолатация - Тойота са на загуба. И гимите им са така и всички консумативи на новите коли...
това според мен е изключено,напротив,точно обратното!
моя ориг. акумулатор се държи още-5г.ориг. йокохама гуми издържат около 80-100к.намери впоследствие такива от свободния пазар,ще ти трябва огромен късмет.
според мен оригиналното е най-добро,друг е въпроса дали тези в тм ауто са същите като вградените.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
digitalpr
Мнения: 433
Регистриран на: 21 Юни 2010 10:08
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнение от digitalpr » 14 Окт 2011 22:02

Марката в ТМ е неизвестна (Toyota) и последно е 52Ah - 144лв със смяната.
Avensis II 2005 1.8VVT-i SOL

Nixter
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Окт 2007 18:39
Местоположение: Бургас

Мнение от Nixter » 14 Окт 2011 23:50

Не исках да кажа че "влагат некачествени материали", а че влагат КОНСУМАТИВИ СЪС СРЕДНО КАЧСТВО. Никой няма право да бъде недоволен като се изхаби един консуматив като акумулатора или гумите. Съответно от Тойота не им дават гаранция и няма как да си имат проблеми с недоволни клиенти. Според мен качеството на консумативите не определящо при продажбите на една марка. Ако чуеш някъде, че на Тойота им падали акумилаторите на третата година, това едва ли ще те спре да си купиш нова Тойота ?
Toyota Avensis
T25 1,6 VVT-i
2007

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта