Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Публикувай отговор
Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от stefo91 » 15 Сеп 2017 16:34

Виж тази: http://www.cars.bg/offer/c1979066 - с 8 джанти я дава и в внос от Швейцария, което според мен е най-доброто!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
nedich
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Сеп 2017 01:41
Местоположение: Turgovishte

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от nedich » 16 Сеп 2017 17:38

Благодаря,купих аз една от Варна , уж е минала този Recall има всички белези ,че го е минала. Огледахме всичко - стегната е и работи идеално ще видим по-нататък как ще се държи.В Сливен сега тече нещо като промоционално обслужване на коли над 5 години и мисля да мина да сменя маслото там и да я прегледат и ще споделя мнение. happy.gif

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от stefo91 » 27 Сеп 2017 12:31

nedich написа: Благодаря,купих аз една от Варна , уж е минала този Recall има всички белези ,че го е минала. Огледахме всичко - стегната е и работи идеално ще видим по-нататък как ще се държи.В Сливен сега тече нещо като промоционално обслужване на коли над 5 години и мисля да мина да сменя маслото там и да я прегледат и ще споделя мнение. happy.gif
Честито колега! Да си я караш със здраве и безаварийно!
Окачването на тази кола е наистина много "желязно" - най-много биалетка можеш да смениш след някоя година. Общо взето единствените слаби места на колата са - амортисьори на багажника (особено ако е с антикрило), 1ZZ-FE мотора (143 коня) има добре познатия дефект с горене на масло до преди фейслифта 2003-та (но повечето са оправени гаранционно) и си погледни прашниците на амортисьорите. Всичко друго по колата е много кораво и няма да ти създава проблеми, ако има друг дефект то той е рядко изключение и в повечето случаи е от некадърни майстори.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
nedich
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Сеп 2017 01:41
Местоположение: Turgovishte

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от nedich » 28 Сеп 2017 19:05

stefo91 написа:
nedich написа: Благодаря,купих аз една от Варна , уж е минала този Recall има всички белези ,че го е минала. Огледахме всичко - стегната е и работи идеално ще видим по-нататък как ще се държи.В Сливен сега тече нещо като промоционално обслужване на коли над 5 години и мисля да мина да сменя маслото там и да я прегледат и ще споделя мнение. happy.gif
Честито колега! Да си я караш със здраве и безаварийно!
Окачването на тази кола е наистина много "желязно" - най-много биалетка можеш да смениш след някоя година. Общо взето единствените слаби места на колата са - амортисьори на багажника (особено ако е с антикрило), 1ZZ-FE мотора (143 коня) има добре познатия дефект с горене на масло до преди фейслифта 2003-та (но повечето са оправени гаранционно) и си погледни прашниците на амортисьорите. Всичко друго по колата е много кораво и няма да ти създава проблеми, ако има друг дефект то той е рядко изключение и в повечето случаи е от некадърни майстори.
Благодаря за информацията! Сега открих един "проблем" като подавам плавно газ и като натисна изведнъж след това газта и се получава едно забиване преди да се изцеди , което ми е странно , от какво може да е ?

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от spiridoncho » 28 Сеп 2017 19:40

Една диагностика ще каже. Щом забива нещо бърка сместа. Доста неща може да са. Като начало провери свещите и ако трябва (даже е задължително заради незнайния пробег) ги смени. Обслужи я. Почисти дебитомера, и ако пак прави магарии, ще се наложи по щателна диагностика, а не само четене на грешки. Провери си и вакуумите.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
nedich
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Сеп 2017 01:41
Местоположение: Turgovishte

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от nedich » 30 Сеп 2017 00:38

spiridoncho написа: Една диагностика ще каже. Щом забива нещо бърка сместа. Доста неща може да са. Като начало провери свещите и ако трябва (даже е задължително заради незнайния пробег) ги смени. Обслужи я. Почисти дебитомера, и ако пак прави магарии, ще се наложи по щателна диагностика, а не само четене на грешки. Провери си и вакуумите.
И аз свещи гледах,но те са сменени от мен,когато я купих още,което не значи ,че не може да са заминали ако нещо не е наред , но все пак. И другото което прави което ме съмнява , че наистина бърка сместа е ,че като я форсирам отзад изхвърля черен пушек и сажди - не мирише на масло , а на изгоряло гориво. Което до колкото си мисля може да е ,че хвърля много гориво ,а по-малко въздух или се бъркам ?

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от spiridoncho » 30 Сеп 2017 11:58

Черния пушек е симптом на богата смес. Отивай на диагностика. Първите заподозрени са дебитомер и ламбда сонда. И двете са по около 200лв грубо на Денсо. Тя тая колица трябва да харчи доста.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
nedich
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Сеп 2017 01:41
Местоположение: Turgovishte

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от nedich » 02 Окт 2017 02:04

spiridoncho написа: Тя тая колица трябва да харчи доста.
Ами всъщност не харчи,харчи си нормално. Тия дни ще отида на диагностика да видим.

PKBilly
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Окт 2018 23:36
Местоположение: София

Избор на Toyota Celica 1.8 VVTI 143 к.с.

Мнение от PKBilly » 25 Окт 2018 23:48

Здравейте! Нов съм във форума, но изчетох доста теми за Celica T23. Тъй като от понеделник започвам да търся Toyota Celica T23 1,8 VVTI 143 hp. искам да попитам какво трябва да гледам при избора си на такава кола. Разбрах, че някои дават дефекти с двигателя и горят масло. Как мога на пръв поглед да разбера (и мога ли въобще) дали въпросният автомобил е от дефектните. Освен това какво трябва да гледам и за какво да внимавам. Ще бъда много благодарен на всеки който отговори на въпросите ми. :cheers:

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Избор на Toyota Celica 1.8 VVTI 143 к.с.

Мнение от spiridoncho » 27 Окт 2018 14:52

Защо не се огледаш за 192к.с.? Една идея по лакома е, върви повече, по-висок данък и не гори масло заради детска болест. Иначе щом питаш за маслото........по добре вземи на огледа някой който разбира. Най-общо като и бръкнеш в "дупето" и разстриеш саждите не трябва да мазнее. Ако гори много масло би трябвало ауспуха да е черен и мазен. Колата иначе е чук ако улучиш екземпляр. Доста е описвано в различни теми във форума, че "дефектните" към днешна дата би трябвало да са оправени, но винаги се намира някоя пропуснала recall-a. Огледай хубаво купето да няма ръжда. Търси знаци свидетелстващи за нереален пробег. Провери всяко едно копче работи ли. Всяка една функция изправна ли е, централното заключва ли всички врати. Провери около мотора да няма омаслявания, както и стандартните неща за една кола, че купиш ли я връщане няма. Не е лошо да закараш екземпляра на преглед някъде.
Разгледай и няколкото теми във форума за модела. Трудно ще ми е да синтезирам всичко изписано.

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

PKBilly
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Окт 2018 23:36
Местоположение: София

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от PKBilly » 29 Окт 2018 11:29

spiridoncho, Благодаря много за отделеното време прегледах и други теми, които ми бяха много от полза! :cheers:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта