Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Публикувай отговор
xen0s
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2016 23:51
Местоположение: Sofia

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от xen0s » 05 Май 2016 07:47

Здравейте хора! От известно време си търся първото лично возило и сигурно вече няма форум който да не съм оспамил с върпсите си. Така де, не разбирам от коли, но Toyota Celica ми харесва супер много и ме интересуват някои неща. Първо съм харесал тази обява, ако някой я е виждал на живо или просто има мнение за нея - добре е дошло. Цената ми влиза в бюджета, но пък ми се струва малко скъпа не знам защо. Може би ако е с използваеми гуми и наистина е обслужена, е ок...
Другото са въпроси за модела като цяло:
- Частите нармират ли се лесно в Бг (София) става въпрос освновно за нови?
- Потдръжката скъпа ли е като цяло? От това което гледах не би трябвало да е по скъпа от Alfa Romeo GT/156/147 или примерно BMW E46, E81.
- Нещо специфично да гледам при огледа ?
- Четох че по ранните модели на по слабия двигател (143 коня който е) имали някакъв хроничен проблем с горене на масло. 192 версията от 2004 дали е бил вече отстранен проблема ?
- Къде бихте препоръчали да закарам колата на преглед и диагностика преди покупка, за София става въпрос?

Eдит: добавих линка към обявата най накрая tooth.gif

Всякакви съвети са добре дошли. Поздрави :)

ReZZiLiaN
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2016 22:08
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Celica 2003 2ZZ-GE

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от ReZZiLiaN » 05 Май 2016 23:37

xen0s написа: Здравейте хора!
Здравей,колега! Аз съм леко нов както във форума,така и с колата си,но от 4-те месеца с това бонбонче...съм меко казано влюбен(моята си е GT).Няма да те разочарова при всички положения особено тази,която си избрал. happy.gif
За мен специално цената за такъв тип кола идва малко повече,но щом си се решил и не те събаря..действай. Части за колата се намират,не се притеснявай.Поддръжката си е сравнително евтина.Специфично...като гледам всичко и е перфектно.VVTL-I-ките не горят масло,не се притеснявай. happy.gif
Последно промяна от Akima на 08 Май 2016 17:10, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.Правилата!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от Akima » 08 Май 2016 17:14

xen0s написа: Първо съм харесал тази обява, ако някой я е виждал на живо или просто има мнение за нея - добре е дошло.
Излъгали са с над 1 година за датата на производство - тази е MY 03/2003. bash.gif
Иначе изглежда прилично предвид годините - закарайте я при мехаННика на оглед. :thumbsup:
Вероятно е карана от жена - надупчена е бронята и е сложен парктроник. :whistle:

Другото е описано от новия колега в поста над мен. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

beH3uH
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2017 14:10
Местоположение: Sofia

Toyota Celica 2000-2005

Мнение от beH3uH » 07 Фев 2017 14:38

Здравейте хора,

На 22г. съм, от 1 година работя в София, и съм решил да си купя кола. Нещо по-спортно, да прикрие нърдското в мен tooth.gif

Искам да попитам за мнения за тойота селика между 2000-2005 143к.с. например: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?ac ... 0612594569

Не видях много мнения напоследък за тази кола, за това реших да си направя нова тема с моите виждания за това какво искам от една кола. А това е да изглежда добре, да е бързичка и да може да се разчита на нея на дълъг път.Търся да има кожен салон, и по възможност 2005г.

До колкото знам, тойотите не се хвалят с ръжда, но дотам ми стигат знанията за тази марка. Това ще ми е първа кола, но имам малко опит с шофирането, така че няма да ми е проблем да ми е първа. Карал съм служебна и си нямам и идея от поддръжка.

Това, което ме интересува е какво да гледам като отида на оглед. Задължително ще търся сервизна книжка и какво е правено по колата. Но от там на къде ? По двигателя за какво да гледам ? Ръжда ? Джанти ? Гуми ? Боя ? Като я запаля да слушам за нещо ? Към кой двигател да се насоча (vvti, 16v)? Разхода висок ли й е ? За газовата какво трябва да знам ? От тунинговани да бягам ли ? Като поддръжка как е ? На дълги разстояния мога ли да разчитам на нея (интересува ме, защото като я взема и искам да отида до Гърция с нея на една почивка :whistle: )? Също така като пари ми се струва много за кола от 2000г (примерно искат средно 6000, много ли е)...

Също така, с регистрацията как стават нещата ? Тъй като съм регистриран на друго място (далечко е, Северна България), мога ли от тук да я регистрирам ? Временна регистрация върши ли работа ? Ако не, какво се прави в такива случаи ? Ако това не е мястото за задаване на такива въпроси, насочете къде да попитам.

Толкова много въпроси... Моля който има опит с тази кола да помогне.

Със сигурност ще изкочат и още неща, но засега е това.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota Celica 2000-2005

Мнение от slowtraveler » 07 Фев 2017 16:12

Добре дошъл колега...
При огледа - ти и да гледаш, явно нямаш опит и нищо няма да видиш... Варианта е сервиз (за предпочитане твой доверен или официалния - т.е. да знае какво да гледа по конкретния модел)...
Бих бягал от всякакви тунинги - в последствие излизат скъпи, а и не се знае кой какво е пипал/преправял по автомобила...
Разхода - трудно може да се даде съвет - има хора разни и разни...

Относно регистрацията - регистрираш я по местоживеене (май по постоянно, но не съм 100% сигурен)...
ПРЕДИ да купиш автомобила - провери дали няма някакви запори и т.н. (това май се прави в КАТ)..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

beH3uH
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2017 14:10
Местоположение: Sofia

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от beH3uH » 10 Фев 2017 13:04

Здравейте отново !

Падна ми се една оферта... http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=1p7f9k

Тази C4-ка изглежда ОК.... и е с повече екстри. Някой може ли да ми каже плюсовете и минусите на двете коли. Малко общо казано... но ще съм благодарен на всякакви напътсвия.

Благодаря предварително !

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от extory » 10 Фев 2017 13:33

Ти къде от Селика отиде на Ситроен tooth.gif
Пък и хората да ти ги срявняват wink.gif
Вземи някой с теб разбирач и квото ти е на сърце. Гледай да е бензин щото на тези години дето търсиш ще са морги всички дизели. Слагай газ и си карай евтино.Това дето казваш ,че ще тие първа кола и да е бързичка ...не е на добре angel.gif
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

petrezk0
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Окт 2015 14:07
Местоположение: гр.Бургас

Колеги, дайте мнение за Тойота Селика Т23.

Мнение от petrezk0 » 21 Мар 2017 21:30

Колеги, дайте мнение за следната кола : http://www.cars.bg/c1811946 . Какво мислите?
Последно промяна от Akima на 22 Мар 2017 22:05, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.

nike14
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Мар 2017 21:35
Местоположение: Варна

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от nike14 » 23 Мар 2017 19:22

petrezk0 без да отидеш да я видиш на място и да я дигнете , нищо не може да се каже . Иначе изглежда много добре , но аз преди 2 месеца като си търсих T23-ка , гледам обявите , лъснати , хуабви , само плюсове изтъкнати , а като отида на място се хващам за главата.

svetpg
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2017 10:21
Местоположение: Sofia

Доверен/проверен сервиз в София - съвети за майстор в София ?

Мнение от svetpg » 24 Мар 2017 10:44

Здравейте! Съвсем нов съм във форума. Регистрирах се за да се ограмотя по теми касаещи японският бисер тойота :D . Предстой ми да закупя тойота селика автоматик с проблемният мотор от така наречената рискова година 2000г. На външен вид изглежда страхотно, за момента няма симптоми за разход на масло (по думи на собственика). Автомобилът е внесен от Англия но е с нормален волан. Отново по думи на собственика в Англия е дошла от САЩ. Ще Ви бъда много задължен ако ме посъветвате за предстоящата покупка и по специално за автоматика на тойота, както и факта, че е внесена от САЩ. Има ли някаква разлика в изработката за Европа и САЩ. :help:
Последно промяна от Akima на 24 Мар 2017 10:55, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

svetpg
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Мар 2017 10:21
Местоположение: Sofia

Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от svetpg » 24 Мар 2017 12:44

Благодаря за корекцията! Другият ми пост ще е според правилата на форума. boo.gif

Dinewictor
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2017 20:58
Местоположение: Sofia

Покупка на celica vvtl-i 1.8

Мнение от Dinewictor » 03 Апр 2017 22:01

Здравейте колеги!

Реших че е време да вкарам сивика в гаража и да взема нещо което да е също толкова приятно за каране и се спрях на celica 1.8 vvtl-i 192hp. T23 мисля че се водеше модификацията.

Попронцип колата супер много ми харесва като визия и интериора ми харесва но ми трябва малко информация.

Как е като возия, знам че като поведения е безпогрешна (Освен ако заскормилното устройство не я накара да сгреши) но при нормално каране как е, при дълги преходи как стоят нещата също шумна ли е при път по магистрала (Не мислете че искам лимозина интересува ме дали просто е цивилизована)?

Като пари за резервни части и консумативи как е?

И най-приятната част какви хитринки има за дозасилване (не ми трябват някакви зверски тунинги а леки доработки като изключим спортни генерации и филтри)?

Ибщовзето всякаква информация ще ми е от полза.

П. п. Запбравих и най-важния въпрос.
Какви проблеми мога да очаквам по нея. кои са и слабите места?

Поздрави на форума и се надявам скоро и аз да стана негов представител.
Последно промяна от Akima на 03 Апр 2017 22:20, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми. Търсачката работи перфектно! Добре дошъл.

val_mcrae
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2017 17:31
Местоположение: Карлово

На какво да се обърне внимание при покупка на Селика

Мнение от val_mcrae » 20 Май 2017 09:54

Здравейте, все още нямам Тойота, но пък смятам в най-скоро време да притежавам такава... Това е и повода за регистрацията ми тук и за въпросите ми. Насочил съм се към Тойота Селика Т23... Кажете моля, на какво да обърна внимание при покупка и ако може да споделите каква разлика има между моделите със 143 к.с. и 192 к.с., освен във ускорение... Какви и къде са слабите страни и съответно силните...?
Как стоят нещата с обслужването на автомобила? Двигател, ходова част, купе...?

Ще Ви бъда благодарен да науча подробности, за да знам какво да гледам при покупката на Селика! :thumbsup:

 ! Съобщение от: slowtraveler
Добре дошли...
Моля прочетете правилата на форума, а също така - разгледайте форума и потърсете интересуващите Ви теми с търсачката - убеден съм, че ще можете да си отговорите на голяма част от въпросите, защото е изписано доста...

ggggg
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Юли 2017 09:28
Местоположение: София

Аматьор на оглед за Toyota Celica (T23) 1.8 16V VT-i (143 Hp)

Мнение от ggggg » 14 Юли 2017 19:48

Здравейте на всички!
Малко разбирам от коли, но напоследък доста чета за celica и съм решил да си купя такава. Карам спокойно и не ми трябва твърде мощна кола!
Търся кола със спортен вид, здрав двигател, икономична и със сравнително евтини части... (смятам да сложа газова уредба)
Никога не съм се качвал на celica и след 2 дена за първи път ще отида отида на оглед с опознавателна цел, да се кача и да усетя колата. Отивам сам без да взимам със себе си човек който разбира... и съм избрал оглед на кола, която е малко вероятно да купя.

август 2000 г., Бензинов, 143 к.с., Ръчна, Купе, 200000 км, Частно лице - на доста километри е и като цяло ми се иска да намеря с 2-3 години по млада
първи собственик в България от 02. 2011г.
Цена 4900 - мисля че е малко много, като се вземе предвид горното описание, но все пак ще се види на място

Молбата ми е да ми дадете съвет за някои детайли, на които трябва да обърна внимание и въпроси, които да задам на собственика.

Запознах се от форума за проблема с маслото и какво да гледам за да се уверя УЖ че е минала през recall. Бих искал да ви питам като тръгна да купувам от частно лице ли е по добре или от фирма вносител? Ясно фирмите доста добре умеят да прикриват проблемите на колите... от друга страна кола карана 5-6 години на нашите лоши пътища в България може пък да е по разбира отколкото ако е била само в Италия примерно до момента.

Иначе като тръгна да купувам ще се отиде с майстор на огледа и може направо да се закара и в сервиз за преглед!
Ще съм ви благодарен за информацията и съветите

Superman
Мнения: 14
Регистриран на: 28 Май 2017 20:01
Местоположение: Pernik

Toyota Celica T23 / 143hp / 2003+

Мнение от Superman » 17 Юли 2017 10:33

Здравейте колеги,

Пред покупката на Селика T23 / 143hp / 2003+ съм, и моля за съвет.

Бих казал,че съм изчел на 90% от каквото има да се чете за модела , плюсовете и минусите и т.н.

Тъй като обаче това ще ми бъде и първата покупка на автомобил официално искам да отида една идея по-подготвен.

Тук е момента да спомена и че смятам да я подновя изцяло. Гуми, джанти, нова боя, нов интериор, чип, въобще за каквото може да се сети човек. Средства и по подръжка няма да пестя нито ще гледам да мина тънко.

Та в този ред на мисли за какво да се оглеждам и да внимавам при покупката? За примерна нормална цена също няма да се разсърдя ако подхвърли някой, тъй като гледам обяви на коли 2005та за по 6 000 и такива от 2002 за по 10 000. Едва ли е случайно , затова искам и някой с по-голям опит да изрази мнение.

Благодаря предварително на отделилите време :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта