Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Публикувай отговор
ReZZiLiaN
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2016 22:08
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Celica 2003 2ZZ-GE

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ VVTi или 2ZZ VVTLi ? - стара

Мнение от ReZZiLiaN » 01 Фев 2016 01:25

Здравейте,колеги ! Нов съм в този форум и смятам да стана собственик на Celica T23 - 1ZZ 143. Изчел съм адски много тук и в американски/английски форуми и всичко ме влече към нея! Не знам дали тук е правилното място,но искам да попитам за добър сервиз с опитни майстори в София в който мога да закарам колата за пълен оглед при желание за закупуване. Ще съм ви много благодарен! happy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ VVTi или 2ZZ VVTLi ? - стара

Мнение от Akima » 01 Фев 2016 01:38

ReZZiLiaN написа:сервиз с опитни майстори в София
Добре дошъл.
Забравили сте само да изчетете правилата и важните теми. bash.gif
Там е и отговорът:
мехаННика

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

ReZZiLiaN
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2016 22:08
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Celica 2003 2ZZ-GE

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ VVTi или 2ZZ VVTLi ? - стара

Мнение от ReZZiLiaN » 01 Фев 2016 15:57

Akima написа:Успех. :thumbsup:

Хиляди благодарности!

Аватар
LongLiveJapan
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2016 20:44
Местоположение: София

Покупка на Celica VVT-i

Мнение от LongLiveJapan » 07 Фев 2016 09:37

Привет на всички. Изчетох доста теми, свързани с тази Тойота, и виждам, че явно е една доста здрава кола, но с "леки" недостатъци, предимно заради грешната партида на Колдшмид. Все пак обмислям закупуването на такава Селика. Познавам човекът, неговата не е минавала през гаранционен сервиз за отстраняване на проблема в онези години, и в момента харчи някакво масло, той си го казва. Интересува ме, от по вежите, разбира се, тъй като до момента не съм имал, или карал японска кола... заслужава ли си покупката, и каква е вероятността 5 месеца след като съм я взел да ме остави на пътя с блокиран двигател ?
За здравина изобщо няма да задавам въпроси, тъй като отзивите специално за тази кола са на 98 процента положителни, относно окачване, здравина, скърцания на табло в купето при движение, и т.н. Другият ми въпрос, който е важен ... аз познавам момчето лично, и колата е гледана, на таблото му свети постоянно лампата engine check, като съм го питал казва, че си е така от както я взел и на колата и нямало нищо. Проблем имало само ако светлината е пулсираща (тоест светва и гасне).
Общо взето това са въпросите, които ме касаят повече. Това е една доста привлекателна кола, с нисък разход, и издръжливост, спрял съм се твърдо на такава (не
големият, а малкият двигател) и ще се радвам на отзиви и информация, по възможност изчерпателна. Колата е на около 185 000 километра. Благодаря предварително.

П.С.: По негови думи, гори межу половин и литър масло на около 3000 километра, което бих го приел, но ако наистина е така. И прочетох за един от модераторите на форума, мехаННика, ако момчето види този пост, нека се свърже с мен, и нека остави телефон за да мога да го потърся. Подочух, разбира от това, което прави ..
Отново благодаря. Поздрави guns.gif
Последно промяна от Akima на 07 Фев 2016 17:50, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Покупка на Celica VVT-i

Мнение от мехаННика » 07 Фев 2016 14:47

Xanos написа:ако момчето види
Благодаря за "момчето" biggrin.gif и вземи си попълни в профила от къде си. По въпросите- определено колата е приятна за каране, кара те да се "лудееш" дори да си улегнал тип. С блокирал мотор ще те остави ако ти я оставиш без масло преди това. Относно постоянното светене на чека това вече си е проблем, какъв- само след включване на тестер. Много вероятно да е за неефективен катализатор, но лошото е че ако се появи друг проблем ти няма да забележиш тъй като лампата свети посоянно. И не мига при появата на нова грешка. След още един пост ще може да пишеш и лични съобщения.

Аватар
LongLiveJapan
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2016 20:44
Местоположение: София

Re: Покупка на Celica VVT-i

Мнение от LongLiveJapan » 07 Фев 2016 20:20

Благодаря, че се отзова! wink.gif

-------------------------------------------
мехаННика написа:
Xanos написа:ако момчето види
Благодаря за "момчето" biggrin.gif и вземи си попълни в профила от къде си. По въпросите- определено колата е приятна за каране, кара те да се "лудееш" дори да си улегнал тип. С блокирал мотор ще те остави ако ти я оставиш без масло преди това. Относно постоянното светене на чека това вече си е проблем, какъв- само след включване на тестер. Много вероятно да е за неефективен катализатор, но лошото е че ако се появи друг проблем ти няма да забележиш тъй като лампата свети посоянно. И не мига при появата на нова грешка. След още един пост ще може да пишеш и лични съобщения.
Нарекох те момче, тъй като не знам годините ти. Имам нужда от някаква надеждна кола, с която да джиткам предимно по-работа, а и която да изглежда спортно. Винаги съм имал фетиш към японските коли, и по-специално към тия селики. Това с този check engine малко ме притесни .. проблема е, че населените ни места с въпросното момче не са едни и същи в момента, и няма да има как да се провери преди да съм я закупил един вид. Иначе и момчето спомена, че ако колата се наблюдава, а тя ще се наблюдава... няма да ми направи сериозен проблем с двигателя. При всички случаи, ако този проблем (защото видях, че с времето се влошава) е достигнал някакво критично ниво, ще търся някакви варианти за премахването му, и може да се въползвам от услугите ти, колега. Мога ли да попитам с какво фи е на тръбите след колекторите е въпросната кола? И ако се премахне катализатора, ще навреди ли това на мотора, или не (както е при по-старите коли) ? Аз съм от Петрич, имаме едни пичове, които правят стойностни генерации за не-много пари, и звука от тях е меко-казано добър, аз дори имам едно поръчково гърне от алпака, и мисля, че ще легне добре на въпросната селика. Не ме разбирайте погрешно, "рейсър" бях преди 6-7 години, сега предимно се търкалям с 80 километра в час, но ми е драго колата да пърпори, явно са лични предпочитания, а и на такава кола и отива, според мен.
Ще се радвам на още отзиви.
Последно промяна от Akima на 07 Фев 2016 20:42, променено общо 1 път.
Причина: Слети мнения - моля ползвай пълните функции на форума.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Celica VVT-i

Мнение от Akima » 07 Фев 2016 21:17

Добре дошъл.
Xanos написа:Аз съм от Петрич
Попълних го вместо вас в профила... bash.gif

На въпроса за генерацията ще отговоря така:
Akima написа:2.Лъскава бурия на стоков мотор - каква е идеята да будите бабичките в някой микрорайон ли?

Кажете къде се намира колата - дайте линк към обявата - някой може да я е гледал или да отиде да я погледне!

Коли със светещ чек не са добра идея за покупка - щом предишният собственик си мисли,че да ти свети лампа с наименование Malfunction Indicator или Check Engine и колата е "ОК" може да си представите колко разбира / как се е грижил за нея.

Не се занимавайте с бурии/кюнци и прочие ламарина, носеща гръмкото название генерация при положение,че моторът е стоков и при това с неустановен проблем - само бихте затруднили диагностиката.
Последна проверка в интернет показва,че Петрич е все още град - http://www.petrich.egov.bg/.
Не се превръщайте в поредния "герой",който брани съгражданите си,страдащи от седатефобия.

Като оправите колата се насочете към смислените и културни модификации - http://www.newcelica.org/forums/forumdisplay.php?f=193.
Приятно четене и успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
LongLiveJapan
Мнения: 23
Регистриран на: 05 Фев 2016 20:44
Местоположение: София

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2

Мнение от LongLiveJapan » 07 Фев 2016 22:06

Относно генерацията, с риск да се повторя - въпрос на лични предпочитания, и ако ще затрудни диагностиката, ще го направя след това. Обява не мога да покажа, тъй като няма такава, разбрах от самия него и още не е обявена в интернет (поради интерес от моя страна). Сега се сещам, че колата по принцип се кара на газ, каква е възможноста това да дава някаква грешка с датчика на горивото, и всъщност това да е причината за светещата лампа? Инак съм напълно сериозен, момчето я държи винаги изрядно чиста и си я пази, не съм го видял да я кара като каруцар, или да я набива в обороти.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2

Мнение от Akima » 07 Фев 2016 22:26

Xanos написа:Инак съм напълно сериозен, момчето я държи винаги изрядно чиста и си я пази, не съм го видял да я кара като каруцар, или да я набива в обороти.
Чиста и технически изрядна са 2 различни понятия.
Тези двигатели се карат в обороти - това е Toyota - не VAG - https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_ZZ_engine#1ZZ-FE.

Ако колата е с калпав ГИ и не е изпълнена правилно e възможно да вдига код и да светва MIL/CEL. :thumbsup:

Не сме врачки - имате 2 варианта:
1.Купете я и после ще помагаме за разумните идеи/проблеми.
2.Търсете друга - примерно - http://www.cars.bg/c1302882.

Даже имало и USDM 2ZZ-GE в продажба - http://www.cars.bg/c1428197. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Nikolai_777
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2016 19:50

Toyota Celica T23 мнения

Мнение от Nikolai_777 » 17 Фев 2016 20:03

Здравейте,колеги,
скоро мисля да си закупя такава красавица (по-слабия мотор 1.8 VVTI 143 HP).

Ще ми бъде първата кола и бих искал някой,който кара такава да каже нещо повече за нея:
1.здрава ли е (малко глупав въпрос за японска кола но както и да е biggrin.gif)?
2.скъпа ли е поддръжката?
3.за колко пари горе-долу мога да си купя хубава и запазена кола?

Всяко мнение ще ми бъде полезно независимо положително или отрицателно е.
Благодаря за вниманието! happy.gif
Последно промяна от Akima на 17 Фев 2016 21:06, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.Форматиране.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Toyota Celica T23 мнения

Мнение от Akima » 17 Фев 2016 21:40

Nikolai_777 написа:мисля да си закупя такава красавица (по-слабия мотор 1.8 VVTI 143 HP).
1.Да.Стига окачването да е здраво и да има зелена точка на щеката на маслото.
2.Не - 1ZZ се вгражда и в Avensis T25 например.
3.За около 7-7 500 лева - търсете бройка произведена 2004-2007 година.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

DJONI RINGO
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2016 18:30
Местоположение: Кюстендил

Toyota Celica 1.8 VVTI 143коня 2001-2002 година

Мнение от DJONI RINGO » 19 Фев 2016 18:41

Здравейте приятели. Нов съм във форума и имам нужда от вашата информативна помощ! Харесал съм си този модел на Тойота от 2001-2002 година и искам да го закупя пролетта. Оглеждам се за автомобили по обявите от интернет пространството и автокъщите:)Бюджета с който разполагам е 5500 лева,като повечето автомобили от 2001 година се вместват в него. Въпроса ми е това нормална цена ли е за тази кола ,мога ли да си взема читава за тези пари ,или е ниска и има много измама в обявите? Колата ще бъде нов внос може би Швейцария или някоя италианка:) Много ще съм благодарен ако ме насочите ценово:) Благодаря ви. В момента има поне 9-10 прилични обяви на модела за 2001 г

rjd
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Дек 2015 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от rjd » 20 Фев 2016 18:17

Здравейте колеги! От половин година съм собственик на такава Селика(1ZZ-FE) и искам да кажа на тези, които се двоумят - недейте! Харасвам тази кола от 10 години и най-после имах възможност да си я купя. Оказа се много по-вълнуваща от колкото очаквах. Освен, че след 5500 об. започва да хапе асфалта, има и доста прилична мощност, и в ниски, и в средни обороти. За мощноста си е доста икономична, но най-вълнуващата черта в характера й е поведението й в завои. Реагира просто мигновено и стои като залепена за асфалта. Колата е 2000г, но в прилично състояние. Купих я за 4000 лв, с генерация Supersprint, която със 100 окт бензин вади доста добър глас. "Дефектите" й освен леките козметични забележки са:
1. Амортисьорчетата на багажника бяха заминали.
2. Лампата на чека светеше заради неефективен катализатор. Реших проблема като сложих втулка на 2-та сонда, но се появи друг проблем - вдигна ми
се разхода на бензин с около литър на 100. След което свалих втулката и сега си карам, чека пак свети, но на мен не ми пука вече.
3. Обича да си хапва масълце. За 5000 хиляди, които съм й навъртял, долях 1,5л и пак е на минимума. Сега ще и сменя маслото с препоръчаното 5W30
и мисля, че разхода му ще намалее малко. Но и така да си остане ще го преживея.Все пак не е кой знае каква драма това, че ще доливам 3 литра масло на година.
Това беше от мен, благодаря за вниманието и дано съм бил полезен на някого.

DJONI RINGO
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Фев 2016 18:30
Местоположение: Кюстендил

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от DJONI RINGO » 20 Фев 2016 18:40

rjd написа:Здравейте колеги! От половин година съм собственик на такава Селика(1ZZ-FE)
Колега от България ли я закупи,или отиде да си я докараш отвън?
Последно промяна от Akima на 20 Фев 2016 20:15, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.

rjd
Мнения: 19
Регистриран на: 29 Дек 2015 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Покупка на Celica T23 1ZZ-FE VVTi и 2ZZ-GE VVTLi /1999–2006/

Мнение от rjd » 20 Фев 2016 19:20

От тук, но момчето от което я взех, я е купил от Германия преди няколко години.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта