Чукане в кормилната система!

TONOV
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Сеп 2009 21:24

Чукане в кормилната система!

Мнение от TONOV » 31 Мар 2012 22:30

При каране на паваж. Авенсис 99г. Или симптоми на разбита рейка на кормилната система или разбити карета /две/ на оста на волана! Като гаранционна потропа, с една огромна масльонка нещо и направиха под волана, спря за малко и после продължи 12 години! Купих си чисто нова кола и тази ще я вдигна на трупчета за да видя, какво ме тормозеше 13 години! Мисля, че и други колеги са страдали от този проблем! На 120 000 км. е!

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Re: Чукане в кормилната система!

Мнение от mafiota » 01 Апр 2012 09:01

TONOV написа:При каране на паваж. Авенсис 99г. Или симптоми на разбита рейка на кормилната система или разбити карета /две/ на оста на волана! Като гаранционна потропа, с една огромна масльонка нещо и направиха под волана, спря за малко и после продължи 12 години! Купих си чисто нова кола и тази ще я вдигна на трупчета за да видя, какво ме тормозеше 13 години! Мисля, че и други колеги са страдали от този проблем! На 120 000 км. е!
може да е от всичко по кормилната система - карета на волана или външни/вътрешни кормилни накрайници.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 01 Апр 2012 10:39

Хм, толкова години кормилен накрайник, най малкото щяха да го хванат при регулиране на предницата...виж - каренцата на волана са много вероятни виновници, ама ми е чудно как собственика го е изтърпял 12 години smile.gif
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 01 Апр 2012 14:31

В тая връзка и аз да питам.
При легнали полицаи и дупки, движение на задницата във вертикално направление, чувам от задницата почукване.
Ходих на канал, влизах от долу, клатих носачите, биалетките, люлях я - не се чува. Трябва колата да подскочи сякаш, за да чуя чукането.
Като че ли е от местата където се захващат амортисьорите към купето.
Но все пак дайте насока, дали да го диря там.
Биалетките са сменени преди 2000км, чисто нови са, не е от тях, те се хващат лесно.

А много мразим нещо по колата ми да не е в ред.

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 01 Апр 2012 14:44

CuMo написа:В тая връзка и аз да питам.
При легнали полицаи и дупки, движение на задницата във вертикално направление, чувам от задницата почукване.
Ходих на канал, влизах от долу, клатих носачите, биалетките, люлях я - не се чува. Трябва колата да подскочи сякаш, за да чуя чукането.
Като че ли е от местата където се захващат амортисьорите към купето.
Но все пак дайте насока, дали да го диря там.
Биалетките са сменени преди 2000км, чисто нови са, не е от тях, те се хващат лесно.

А много мразим нещо по колата ми да не е в ред.
имах същият проблем 1:1, и след смяна на тампоните на реактивната щанга се оправи. Не са скъпи, но много често лопа и от тяхц :thumbsup:

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 01 Апр 2012 15:25

Колко пари са горе долу?
Да имам ориентация при евентуална смяна.

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 01 Апр 2012 15:44

CuMo написа:Колко пари са горе долу?
Да имам ориентация при евентуална смяна.
мисля, че около 7...8лв. беше единият, марка RBI. Сменят се лесно, просто трябва канал, или някак да повдигнеш задната част на колата (например да я качиш на бордюр) и да се гмурнеш под нея. Държат се с помоща на две планки захванати с болтчета за купето.

Ето за какво става въпрос:

Изображение

а тук е цялата тема:

http://carina-e.ru/viewtopic.php?f=5&t=2840

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 01 Апр 2012 15:52

Голям да порастнеш! happy.gif

Тия руснаци карат при още по-тежки условия.
Тоя има половин тон кал, луга и сол отдолу.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 01 Апр 2012 22:37

Аз моите ги смених като сменях биалетките, най-лесно работата става, като след като вдигнеш колата си намериш нещо с подходяща дължина (аз ползвах дърво някакво) - да влезе под носача при вдигнато положение --> слагаш под носача и пускаш надолу, докато не усетиш че стабилизиращата щанга вече не е под напрежение...така и тампона и биалетката се ссменят елементарно, стига да няма проблеми с отвиването - по 10мин на компонент.
При улегнали тампони обаче не се поучава почукване а тъпо бумтене - все пак желязото играе в гумена "среда" wink.gif според мен Симо трябва да си провери страничните стабилизиращи щанги там мисля беше с гуменометален тампон, който ако улегне може да се разтропа. По принцип тия щанги се сменят целите, но поради високата им цена, някой беше описвал тук във форума че може да им се смени само гумения елемент...мхмх...макар че - трявбва да се намери подходящ такъв.
А да... и за солта и лугата - миналата седмица като сменях гумите на моята, над гърнето забелязах нещо - някаква кора, помислих че някаква ламарина се е отварила или нещо подобно, ама като го "почесах" с ключа се оказа че това е кора образувана от сол, мамицата и ...как установих че е от сол..ми...на вкус... wink.gif.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

valcho_91
Мнения: 22
Регистриран на: 30 Окт 2008 18:54

Мнение от valcho_91 » 02 Апр 2012 10:11

Според мен проблема е в задната стабилизираща щанга. Решението е просто смяна на тампоните. Аз го чувах същия звук докато не ги смених :thumbsup:

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 04 Апр 2012 00:41

Смених ги днес. 6лв бройката.
Катче ли изчезна почукването и задницата се постегна в завоите!
Благодаря на всички помогнали!!!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 04 Апр 2012 01:43

mafiota написа:
имах същият проблем 1:1, и след смяна на тампоните на реактивната щанга се оправи. Не са скъпи, но много често лопа и от тяхц :thumbsup:
Да, може да е от тях.
Също може да е от болтове на шарнирите или тампони на шарнирите.
То не е едно нещо, от където може да хлопа.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

mafiota
Мнения: 618
Регистриран на: 07 Авг 2009 22:42
Местоположение: Бяла

Мнение от mafiota » 04 Апр 2012 18:44

абе ние малко пооспамихме темата, ама някакво развитие с проблема на автора ??

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 04 Апр 2012 20:33

Аз все пак залагам на карета на кормилния вал.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

TONOV
Мнения: 28
Регистриран на: 28 Сеп 2009 21:24

Мнение от TONOV » 04 Апр 2012 21:27

Ще ги сменя и ще пиша за резултата! Сега вече ги търся! Някой може ли да ми ги предложи на сносна цена?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], dobri.ivanov и 74 госта