Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Rudy » 13 Юни 2012 23:37

Me4oKyX написа:... аз си направих личен тест на Версо 2.2 д4д 136к.с. 2007 - преди и след, но какво променя това !?? Аз не съм ли съфорумец !??
Не че не си съфорумец, ама имаш личен интерес от добавки, боксове и диодчета... Сигурно и от други нещица, ама не е там работата.
Може би това е работа на ХАДО, но ето ти идея - покани Кики или Тати или ЗиЗи или някой друг (извинете ме ако пропускам някой) дето има име във форума, измерете му дюзите, почистете му ги (безплатно - приеми го като инвестиция) и после пак измерете и публикувайте резултата - едва ли има някой, който ще ги заподозре, че са купени, новорегнати или мошенници. Всичко това със снимки - гарантирам ти, че алъш вериша ще литне в небесата...
Me4oKyX написа:Просто хората или искат да или не искат да видят и чуят.
Иначе не се сърди на хората - толкова години ни лъгаха със светло бъдеще, че някой не вярват дори на собствените си очи, камо ли на голословни твърдения.
Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 23:47

Руди - алъш вериша е безкрайно бесен и така laugh.gif laugh.gif Сигурно се шегуваш, нали !?? Колко мислиш отстъпка имам от невероятната сума 23лв ??? Защото аз както и да смятам тези 15% не правят 10лв поне на бройка, да не говорим, че на 50% от суфорумците ги давам на 20лв ..... Направо съм безкрайно опаричен от този "алъш-вериш" .... А инвестиции мисля съм направил достатъчно много до днешна дата за форума, че да тръгна да доказвам, че не лъжа ..... Още по-малко, че съм тръгнал тук да правя милиони... Колите са ми страст, покрай поддръжката на автопарка ни имам връзки със сервизи, майстори, доставчици и т.н... От там си правя и експериментите с моите коли, преди да кажа тук, че нещо върши работа - това е достатъчна инвестиция - ти ще си дадеш ли колата, за да я направя по-бърза и по-икономична ?!? Ще отнеме повече време, защото ще е първия хибрид, но ще стане и при това с гаранция. Ще ли !? Надали.... стига толкоз, казах който иска инфо какво да направи, аз съм дал последния път няколко хиляди за диагностика и тест в софийска лаборатория, видях го, който иска може да го види, но заради философи няма да го постна на публично достояние.... Защото пак ще има хиляда хиляди довода, как аз от това имам мулти милионна изгода, корупция, корпорации..... А хората със широко затворени очи пак ще видят НЕЩО ИНТЕРЕСНО, но не и истината.....


Може да съм Мечка, може да съм Куха Мечка, но всеки, който е поискал помощ я е получил и до ден днешен, няма един човек от форума, който да каже, че съм го измамил, одрал съм му кожата или каквото и да било друго! СТИГА СПАМ !!! Аз приключих тази тема тук, ИЗВИНЯВАМ се за спама пак ! offtopic.gif tooth.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Akima » 13 Юни 2012 23:48

@Rudy

Мечо не печели нищо от добавките - просто има отстъпка от вносителите и помага на колегите от добра воля -
чак му се чудя на ентусиазма. worthy.gif

Аз лично мога да потвърдя положителния ефект от Хадо за скоростни кутии - 1 опаковка - без да съм "име във форума/спамер". cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от zi_zi_top » 14 Юни 2012 17:48

С МечоКух сме спорили доста разгорещено на тази тема многократно. cool.gif
Моето мнение не би могло да бъде меродавно, както и неговото, защото нямаме достатъчно достоверни доказателства "за" и "против".
В действителност дори в сервизите на Тойота при леко запушени дюзи правят понякога опити с промивка, НО с концентрат сложен не в резервоара, а в малък съд, от който засмуква гориво ДВГ. По сведения на монтьорите, които са го правили понякога леко запушени дюзи се оправят, а понякога не. Това е най-евтиния начин и човек е длъжен да пробва, пък ако стане - стане!

Продължавам да подкрепям мнението, че слагането на добавки в препоръчаните от производителя количества в резервоара може да има само ПРОФИЛАКТИЧЕН ефект при нови автомобили! Ако автомобилът е стар и има утайки и налепи по резервоара и горивната система добавката може да ги разтвори и да запуши нещо по пътя си - в най-добрия случай филтъра, а в най-лошия случай дюзите.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 15 Юни 2012 10:25

ZZ - нищо лично, но ти нямаш доказателства каквито и да са за твоето мнение към даден продукт, освен, че така си мислиш. Аз доказателства колкото и да ти покажа, за теб пак няма да са достатъчно, така че чашата ще е наполовина празна от твоята гледна точка винаги.... Още повече, че съм тествал ефекта на тези добавки на 7 лични тойоти дизелови, като съм си засякал на 4 от тях преди и след.... НО, това също не е достатъчно доказателство, защото ТИ не си го видял, ТИ не ме познаваш и ЗА ТЕБ, аз може само да съм ги сънувал тези тойоти..... Така че колкото си прав, толкова и си в грешка. Това е простата истина - който иска - идва и вижда, че нещата са такива, каквито ги казвам. Който си седи пред компа, разбирам, че му звучи абсурдно, НО това определено НЕ МУ дава право да нарежда и чак да обижда на моменти от към компетентност и други пободни аспекти, които вече дори не си правя труда да помня happy.gif

Със здраве док, но отвори врата и за положителните неща, към които иначе си принципно доста отворен.... Не всички българи са търгаши, има още ХОРА из народа :thumbsup:

memorex

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от memorex » 15 Юни 2012 14:17

Нашата Тойота докато беше гаранционна не слагах никакви добавки защото в ръководството пише че не трябва да се слагат.
От там досега обаче редовно слагам добавка за дизел на Кстрол .Добавка за прочистване на горивна система слагам на всеки 50К и засега нямям проблеми вече 150К.Относно това колко е ефекта и дефекта от използването мисля че не трябва да се прекалява с добавките говоря за прочистващите защото тези течности са доста агресивни дори и към металите .Те иначе няма да чистят.По тази логика колкото по–добре чистят по агресивни са.Също така от гледна точка на логиката и някои знания в областта всяка добавка действа на тези повърхности с които има допир и затова има ограничено действие.Добавките не могат да помогнат при повредени повърхности на разпръсквачите и дюзите затова се прави когато е необходимо така нареченото рециклиране.То включва не само чистине а хонинговане,притриване,полиране и др.а и замяна на разпръсквач а уплътнения и т.н ако е необходимо.За цената естествено излиза по–скъпичко от една прочистваща добавка но по–евтино от нова дюза.Разбира се рециклирането не винаги помага .това се преценява от техника и той или го прави или препоръчва нова част.Говоря за професионалисти и добронамерени хора каквито все още има .

StunY570
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2017 14:19
Местоположение: Варна

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от StunY570 » 18 Фев 2017 14:45

Me4oKyX написа: А къде ще стендоват денсо дюзи !???? Щото Круйзера кат имаше проблем с дюзата, Тойота я пратиха до Австрия за ремонт и стендоване....

Милене - има оправия за тези дюзи, защото по-добре няма да станат. А това с новите дюзи си е минимум 3000лв, защото под 700лв дюзи нова няма нийде из Европата. Ремонт може да се направи и без да се свалят, но вече е писано, много хора го направиха и си карат колите без грижи. На нашето Версо, същото като това, което гледаш, но 80000км бяха дюзите същите, както ти ги казваш, но ги върнахме на 0,2 до 0,6 всичките :thumbsup: Ако искаш повече инфо, пиши едно ЛС, че вече много пъти го описвах по темите метода .... но това ако си с малко поне положително мнение за добавките.... ако не, няма смисъл - просто си купуваш нови, както казаха :thumbsup: Едното е 3000лв, другото излиза към 60...... ти си решаваш кое ти харесва колега.
Здравей, нов съм във форума и нз как да ви пиша на лично много ще съм благодарен ако ми обясните как да си почистя дюзите колата е тойота версо 2.2 136

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от slowtraveler » 18 Фев 2017 15:43

StunY570 написа: Здравей, нов съм във форума и нз как да ви пиша на лично
Добре дошли... Ще разберете как/кога ще можете да пускате ЛС в момента, в който прочетете правилата на форума: http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28369
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

StunY570
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Фев 2017 14:19
Местоположение: Варна

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от StunY570 » 18 Фев 2017 22:10

(1) -1.1
(2) 0.5
(3) 1.4
(4) -1.1
Това са стойностите на дюзите, ако може да ми кажете дали са в нормите си или имат нужда от ремонт.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от miso25 » 19 Фев 2017 08:02

Втора и трета са ти тръгнали, ремонт - още не съм чул някой да прави на Денсо дюзи. Определено може да пробваш с добавки поне нищо не губиш и това е най-евтиния вариант.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от kiks » 26 Фев 2017 18:03

Мисля че допустими стойности са до 3, не виждам какво има да ремонтираш тия дюзи. Какви други оплаквания има колата?
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от мехаННика » 27 Фев 2017 00:45

При "стойности" до 3,0 може да се пробва с добавка. За тези които не са чували, дюзи Денсо се ремонтират отдавна, с някои изключения.

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от kiks » 27 Фев 2017 17:10

Да, рециклират се дюзи Денсо, но мисля, че няма много информация тука колко може да се изкара с такъв ремонт, колко струва (предполагам от 350 лв нагоре) и каква гаранция има. А само след стенд може да се каже, дали дюзата подлежи на ремонт. При демонтаж може някоя дюза да не излезе и така, няма да има какво да се ремонтира, отива се направо на нова. Или хайде в mobile.bg Не мисля, че до 250 000 км реални ще има проблем от дюзи.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012


Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта