Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

millencolin
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2012 14:18

Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите!!?

Мнение от millencolin » 13 Юни 2012 14:29

Здравейте Колеги,

Днес гледах една Toyota Corolla Verso 2007 г. 2.2 D4D, с цел купуване. За съжаление на диагностиката стойностите на дюзите бяха доста над или под нулата,
като едната дюза беше 4.5 другите около 2-3, само една беше 1.7.
Това със сигурност не е добре, но се опитвам да разбера до колко е сериозно и колко ще ми струва да се оправи.
Какъв е нормалния диапазон на тези стойности?
Чувам различни мнения по въпроса, едни казват с добавки ще се оправи , други казват, че трябва да се почистят, трети казват нови...
Но доколкото разбирам една нова дюза струва 1000 лв, което си е доста.
Колата не е карана няколко месеца, това има ли значение?
Освен това е на 90 000 км, нормално ли е дюзите да са се скапали за толкова километри?
Моля дайте някакъв съвет!

Благодаря!
Последно промяна от millencolin на 13 Юни 2012 17:39, променено общо 2 пъти.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla Verso 97 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите

Мнение от Scott » 13 Юни 2012 15:17

millencolin написа:Toyota Corolla Verso 97 г. 2.2 D4D
Няма как да е хем 97г. хем 2.2 D4D. Избери си единия вариант... 2.2 D4D се появява след 2005г.
П.П. Мечокух най-добре ще ти обясни как да се оправят дюзите...

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: Corolla Verso 97 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите

Мнение от Владислав » 13 Юни 2012 15:23

По принцип има значение, че колата не е карана отдавна.Като поработи, сигурно ще има известно подобрение.За дюзите - 90 000 км нито са много, нито са малко.Ако е сипал няколко пъто подред предишния собственик некачествено гориво - и нещата се случват.Лично мнение - смяна с нови дюзи.Могат да се намерят и за доста по-малко от 1000 лв на бройка.
Малко offtopic.gif - Колата може би е 2007 година?А не '97, както си написал?
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

memorex

Re: Corolla Verso 97 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите

Мнение от memorex » 13 Юни 2012 16:21

4,5 е на прага на допустимото.До 2,5 няма проблем.Според мен не са за изхвърляне дюзите.
Може и да се пооправят с добавка и изпържване по магистралата но ако не е карана колата дълго недей рискува с този метод.Бих те посъветвал да ги свалят и разглобят в сервиз където се занимават с това .После ще си покаже .Най добре е всяка дюза да се стендова отделно.Успех

millencolin
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Юни 2012 14:18

Re: Corolla Verso 97 2.2 D4D проблем със стойности на дюзите

Мнение от millencolin » 13 Юни 2012 16:27

Благодаря ви за съветите! Колата е 2007 г., моя грешка, ще поправя горния пост.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 20:07

А къде ще стендоват денсо дюзи !???? Щото Круйзера кат имаше проблем с дюзата, Тойота я пратиха до Австрия за ремонт и стендоване....

Милене - има оправия за тези дюзи, защото по-добре няма да станат. А това с новите дюзи си е минимум 3000лв, защото под 700лв дюзи нова няма нийде из Европата. Ремонт може да се направи и без да се свалят, но вече е писано, много хора го направиха и си карат колите без грижи. На нашето Версо, същото като това, което гледаш, но 80000км бяха дюзите същите, както ти ги казваш, но ги върнахме на 0,2 до 0,6 всичките :thumbsup: Ако искаш повече инфо, пиши едно ЛС, че вече много пъти го описвах по темите метода .... но това ако си с малко поне положително мнение за добавките.... ако не, няма смисъл - просто си купуваш нови, както казаха :thumbsup: Едното е 3000лв, другото излиза към 60...... ти си решаваш кое ти харесва колега.

memorex

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от memorex » 13 Юни 2012 20:49

DENSO,BOSH,DELPHI,SIEMENS дюзи без проблем се рециклират и стендоват в БГ и то не на едно и две места.Които търси намира аз зор нямам и не желая да правя реклами.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 20:55

Направи де, направи, моля те, защото това само по билбордовете го пишат, реално в крайна сметка само ти свалят дюзите и ги минават на ултразвуково чистене..... Но това НЕ Е стендоване rolleyes.gif Камо ли рециклиране/ремотн .... :whistle:

svet-68
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Апр 2012 13:53
Местоположение: Ямбол

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от svet-68 » 13 Юни 2012 21:05

Добре де колеги не е ли тука мястото да се обясни как точно се прави това с почистването на дюзите .Форума не е ли точно затова да си помагаме? На мен също ми е интересно,защото моята кола е същата.Гледам,че по бензиностанциите има всякакви добавки като марки,така и като грамаж.Мечо,ако обясниш тук каква добавка и колко се слага,ще има много доволни хора.
Korolla Verso 2.2 D4D 136k.s.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 21:29

Бат Светльо - обяснявал съм го много пъти и както казваш човек би си помислил, че ще има много доволни, но ефекта не е точно такъв, защото разни хора не искат да повярват, че има лесно решение..... Даже изрично моля, колеги на които съм помогнал и решил проблеми, да НЕ споменават тук и да НЕ коментират какво и защо, точно заради безкрайно многото "доброжелатели", въпреки че никой нищо не карам, нищо не им преча, но ..... българска работа ..... Ако искаш - ще го напиша за 4634636 път на ЛС, но няма да навлизам ПАК в безкрайни спорове с хора, за които главния и най-СИЛЕН довод е - ЩОТО ТАКА КАЗВАМ ...... laugh.gif Не искам да осираме всяка втора тема, на този нов и красив вид на обновения форум rolleyes.gif

svet-68
Мнения: 39
Регистриран на: 01 Апр 2012 13:53
Местоположение: Ямбол

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от svet-68 » 13 Юни 2012 21:43

Мечо,с удоволствие ще чакам на ЛС,но ако не ти се пише поне дай линк към темата
Korolla Verso 2.2 D4D 136k.s.

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Rudy » 13 Юни 2012 22:25

Me4oKyX написа:... Даже изрично моля, колеги на които съм помогнал и решил проблеми, да НЕ споменават тук и да НЕ коментират какво и защо, точно заради безкрайно многото "доброжелатели", въпреки че никой нищо не карам, нищо не им преча, но ..... българска работа ...
Не бе Ме4о напиши, дори накарай тези на които си решил проблема и те да напишат - едва ли някой ще реагира, както ти пишеш ако има хора, на които вместо за хиляди се е решил проблема за стотина...
Иначе се получава във всяка тема за дизел пишеш, че има решение, но явно никой не иска да се похвали, как си му спестил много пари.
Например: "дюзи с 3,4,5,6 стойности - 2 (3-4 или колкото) добавки от Ме4о и сега стойностите са 0,0,0,0 (или колкото са в действителност)...и т.н." ще затвори устата на всеки неверник или критик.
Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 23:00

Бат Руди - еми да, ама не ..... а и човек с решен проблем няма ко да го занимавам да си трови нервите тук .... Може да звучи всякак, но си е факт.... А и какво ще спре доброжелателите да плямпат !?? Това, че няколко човека са казали - ДА, РАБОТИ! От толкоз, дюзите са толкоз сега ! - Можеш и сам да се сетиш, че ще има още 3521357 отговора как това е само написано, дайте данни..... абе филма съм го гледал, затова и не занимавам хората да пишат тук след това..... Ако някой има нервите, ще пише, но повечето не искат да си хабят техните wink.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Rudy » 13 Юни 2012 23:14

Me4oKyX написа:Можеш и сам да се сетиш, че ще има още 3521357 отговора как това е само написано, дайте данни..... абе филма съм го гледал, затова и не занимавам хората да пишат тук след това..... Ако някой има нервите, ще пише, но повечето не искат да си хабят техните wink.gif
Т'ва не го вярвам! Ако някой наистина даде такава информация (която ще е полезна на страшно много хора), едва ли има собственик на D4D, който да я пренебрегне. Но без факти (стойностите на дюзите преди и след добавките и то от форумци) звучи точно като глупостите на WS Teleshop.
Изображение

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Corolla Verso 07г 2.2 D4D проблем със стойности на дюзит

Мнение от Me4oKyX » 13 Юни 2012 23:23

Ето това имам предвид де Руди - аз си направих личен тест на Версо 2.2 д4д 136к.с. 2007 - преди и след, но какво променя това !?? Аз не съм ли съфорумец !?? Кое променя моето мнение в невярно ?? Купете си ги от сайта, аз не държа да е от мен - просто това е простото и бързо решение laugh.gif Виждаш ли, че дори да кажа какво става преди и след, дори да дойдат още 3-4 човека, какво ще направи тяхното мнение по-миродавно ?? Ще се образува мнение, че съм платил на някой, че съм си регнал нови хора и т.н. и т.н..... Ти току що доказа мойте думи от преди малко - който иска ще повярва, ще пробва, ще сподели, но не съм намерил друг луд из форума, който да пише едно и също нещо по толкоз пъти колкото аз .... Нека съм луд, нека съм търгаш, хората са си доволни. Аз не мога и не целя да докажа, че съм най-прав, най-верния метод е това. Просто - който иска ще чуе/прочете, другите ще искат още и още и още и още доказателства..... laugh.gif Със здраве брат, нищо лично, не искам да те засегна най-малко теб! Просто хората или искат да или не искат да видят и чуят.

Поздрави, аз спирам да спамя, който иска инфо - да пише на ЛС, аз ще си пиша едно и също обяснение, ако трябва още 23573573 пъти, просто не искам да влизам в подобни спорове повече drunk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 91 госта