Corolla E12 мнения, +/- цени части и др.

Публикувай отговор
dimakcho
Мнения: 8
Регистриран на: 11 Окт 2010 12:27
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от dimakcho » 17 Яну 2013 12:01

Ползвам формата на колегата, за да споделя моите впечатления. На места съм запазил негови мнения, които и аз споделям

Корола Е12, 2002, d4d, 90 к.с. комби.
Притежавам я 2г. и половина в момента е на 180К.
Карам я целогодишно около 90% градско (София) като разходът варира от 6 до 8 на 100 (градско). (карам ежедневно и по околовръстния път, което превръща градското в полу-градско)
Извънградско 4,5 до 5.5


Впечатленията за купето ми са:
+ Салонът е с доста качествени материали за 11г. няма никъде скъсано,отлепено,няма тропащи детайли и други изнервящи елементи.
+ Голямо вътрешно пространство за класа си.
+ Удобни седалки дори и за дълък път.
+ Голям багажник.
+ нормално обезшумено - чува се шум от страничните огледала
+ леко твърда возия, но много добра стабилност за комби
+ Доста добра видимост за комби (висок съм, може и заради това да е)
- ниското оборудване - все пак е 2002 :) - има климатик, ел. предни стъкла и ел огледала ... това е

Впечатления за двигателя:
+ Работи равномерно,загрява бавно, за около 15 мин. и подържа една темература постоянно не зависимо дали карам в задръстване или извънградско.
+ Двигателят е много тих за дизелов двигател, дори и в първите минути след като го запаля сутрин. При определени нива на оборотите става леко по-шумен.
+ Пали и при -20 градуса без проблем.Просто японски мотор.
+ При високи обороти няма дразнещи шумове.
+ Клиамтика не го усеща.
+ тръгва и без газ, не гасне ако кара жена :)
+ не предърпва на ниски обороти - можеш да караш с 55-60 на 5-та и да работи идеално (пести гориво в градски условия)
- Ускорява бавно, но ако настъпиш турбото си върши работата. (за мен не е минус)
- Държи доста ниски обороти 600/650, за моя стил на каране е екстра (за мен не е минус)


Впечатления за окачване и возия:
Малко предистория: Всех я с потропваща предница (беше на 10 години). Рециклирах кормилна рейка и смених ляв + десен външни накрайници - потропването по павета и леки неравности (запълнени с течен асвалт пукнатини) продължава. Ще го мъдря на пролет. Та си карам така с потропване вече доста време.
Возията е малко по-твърда от очакването, но за сметка на това е много стабилна
+ Висок клиренс, бордюри и легнали полицаи не са проблем.

Впечатления за управлението и спирачките:
+ Управлява се доста лесно, много маневрена - много удобна за паркиране!!!.
+ Спирачките са доста добри.
- Тропат водачите на накладките - сложих медна грес и вече 5 месеца няма тропане
- Принципно не е за каране с повече от 140-150 км/час

Впечатления за обслужване,подръжка и резервни части:
Техническо обслужване - Някои от частите съм ги купувал аз. Сервизите са ЕМ комплект (за стандартните неща, масло, филтри и пр.) и питстоп - за тропането по предницатa, рециклиране на рейката, смяна задни дискове - PitStop
Комплект ремъци и ролки (оригинални) - около 500 лв.
Масло 100лв. (mobil 5-40) (ползвам отстъпка)
Маслен филтър 15лв. (mann)
Въздушен филтър 40лв.
Филтър климатик 20 лв.
Рецилирана кормилна рейка - около 350 лв с труда.
Задни спирачни дискове с надкладки - около 300 лв с труда
Кормилни накрайници - 40 лв / бр.
Светеше лампата на възд. възглавници (колата няма удар, поне не личи по нищо) - оправиха ги в PitStop, предполагам причината бяха кабелите под предните седалки, които се подмятаха и видимо се бяха изключили от някъде :) (забравих да попитам)

* Цените са по спомени с +- 10%, тъй като фактурите не са ми под ръка
* Тропането по предницата продължава

Сменял съм и други неща като антифриз (около 13 лв. / литър, червен), 7-8 крушки по таблото (за 2 часа се оправих с разглабяне, сваляне, ходене до магазин и монтаж на новите крушки, благодарение на качените във форума инструкции за модела!), предни накладки akebono, крушки на къси, крушка на заден стоп.

Предстоящи ремонти:
- Понякога при палене двигателя леко се разтриса и светва лампата check engine, но пали и си работи нормално. (Веднъж месечно го прави). В PitStop констатирата клапани на горивната помпа (около 500 лв.) - ще чакам още малко. Това е често срещано при d4d! Почнах да слагам добавка Xado във всеки резервоар и за 5-6 месеца лампата светна само 1 път!
- Предни амортисьори (те останаха да са причината за потропването, оригиналните са си, не са сменяни)


Основни предимства:
Много здрав двигател и окачване - реално гореописание от мен ремонти не са проблем тъй като съм я водил само 1 път в Pitstop за всичките неща накуп.
Много добър разход на гориво.
Удобен за шофиране.Идеален както за градско така и за извънградско. Много добро съчетание на комби с не-особено големи размери (т.е. да кажем компактно комби)
Не е автомобил за състезания.

Поздрави на всички!
Corolla 2002, 2.0 D-4D, 1CD-FTV, 90 кс., комби

stamenov
Мнения: 8
Регистриран на: 07 Окт 2012 16:58
Местоположение: Shumen

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от stamenov » 20 Яну 2013 23:12

Всички ли Е12 ки имат тази екстра за колана?Как се включва?

mityo79
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Яну 2013 07:48

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от mityo79 » 21 Яну 2013 00:02

Някой притежава ли 1,4i 97коня комби 2004- 2005г, може ли да сподели нещо повече за автомобила като разход на гориво как се държи двигателя с това купе при норомално каране 100, 120 до 140 километра.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ss_mitko » 21 Яну 2013 09:32

Комбито е 65кг по тежко от седана.Мисля че, разхода няма да е много по различен.
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... -1-4-vvt-i

mityo79
Мнения: 14
Регистриран на: 17 Яну 2013 07:48

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от mityo79 » 22 Яну 2013 08:47

И моето мнение е същото,но други колеги на са на същото мнение може би мислят че ще го товаря като( магаре)и е естествено ако се товари здраво да вдигне разхода. На мен ми е нужно само когато се наложи за по обемни работи да могат да се саберът ,(ако ми трябваше магаре щях да търся магаре за да го товаря) wink.gif

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ss_mitko » 24 Фев 2013 09:50

Корола Е12 се произвежда от 2001г. до 2007г.През 2004г се появява файслифта на модела, като промените по него са незначителни.Промени има във външния вид(стопове,фарове,решетка ) в интериора и сигурноста.VVT-i моделите преди 2004г. имат проблеми с горене на масло заради дефектни сегменти, но повечето са оправени гаранционно.Вероятноста да се попадне на такава кола е много малка.В тази статия може да се види оценката на TUV http://autobild.bg/%D0%9E%D1%82%D0%BB%D ... D1%82/a573
И още статии. http://fakti.bg/avto/2422-toyota-corolla
http://uavtotest.ru/index/toyota_corolla_e12/0-162
Последно промяна от ss_mitko на 14 Мар 2013 09:59, променено общо 2 пъти.

Аватар
Gal
Мнения: 38
Регистриран на: 26 Дек 2011 17:56
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от Gal » 13 Мар 2013 20:25

11.2005г., 1,4VVTi 97к.с., вхех я от приятели, купувана нова от ТМ Ауто с гаранция, там е обслужвана. Повече от година и около 18000км. я имам. Преди няколко месеца беше в доверен сервиз на застрахователя, около 5 месеца не можаха да и напаснат бронята и калниците, ще я връщам за 5-ти път да си я оправят, по окачването ми бяха "заложили" капанчета, да се очистя спокойно...1 месец след драмите с тях скъса клапан :) Кой сервиз какви намеси е осъществил по нея...не ми се мисли. Сменям двигател,без да коментирам компетентността и възможностите на оторизираните и доверените сервизи...В момента е на около 113к км.
Имам забележка към подгряването на огледалата. При мен ли не топлят достатъчно, или е масово? Съединителят е твърдичък, но не е болка. Малко нестабилна ми стои на лед и сняг, с хубави нови зимни гуми, естествено като я сравнявам с по-тежка и голяма кола.
Всички други плюсове, които са описали колегите са безспорни, сигурно има и много неписани...
E12 4ZZ-FE 2005

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от zi_zi_top » 13 Мар 2013 21:48

worthy.gif И на мен в бояджийски сервиз след като ги юрках ми бяха правили мизерии - пробит с отвертка маншон на външно каре на дясната полуоска и разхлабени гайки на горните чашки на Макферсона (всичките 6 се въртяха свободно на ръка). :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ss_mitko » 14 Апр 2013 12:22

След 96к и 8 години се появи първият проблем на колата. Отлепи се лайсната на вратата. Направо не мога да повярвам какви са тези дефекти biggrin.gif с какво ги лепят, нямат ли капчица. biggrin.gif

ram
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Май 2010 18:59

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ram » 23 Май 2013 13:03

Напълно съм съгласен с колегата от първия пост. Моята е на 82 хил. км, но не съм забелязъл тропане от накладките. Когато я взех имаше проскърцване при натискане на спирачките, но след смяната на накладките изчезна.
Toyota Corolla 1.4 vvti 02-08

mich
Мнения: 35
Регистриран на: 30 Юли 2009 22:02
Местоположение: София
Автомобил: Корола 1,6 бензин 2002 г.

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от mich » 17 Юни 2013 16:47

Здравейте колеги ( и бъдещи такива ):)
Аз взех Королата от Дупница през 2008-ма година. До този момент освен консумативи не съм сменял нищо.Моята е D4D 90 к.с.Взех я на 164 хил.км. сега е 235 хил.Автомобила е 2003-та.Аз бях скептично настроен към автомобилите от този град,но явно съм попаднал на хубав екземпляр.:) Колегите преди мен доста добре са я описали и се присъединявам към тяхното мнение.Отличен автомобил за тези които се колебаят да им кажа,а на тези които я притежават няма нужда да казвам.
Корола 1,6 бензин Хетчбек,2002г.

Аватар
cecopb
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Авг 2013 10:04

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от cecopb » 05 Авг 2013 10:41

Здравейте, и аз ще си позволя да ползвам формата на колегата, за да споделя моите впечатления. Също на места съм запазил мненията, които и аз споделям.

Корола Е12, 2003, vvti 1.4, 97 к.с., хечбек.
Притежавам я от около година, на 220 000км., адски запазена (търсих vvti 1.6, но тази беше най-читавата, на която попаднах и склоних на 1.4 :)
Карам я целогодишно около 30% градско (София и Пловдив) като разходът варира от 8 до 10л. на 100 (градско) и 70% извънградско :
1. С двама човека при 90-100км./ч. дава разход 6-6.5/100 извънградско ;
2. С двама човека при 140км./ч. дава разход 7.5-9/100 извънградско;
3. С 5 човека и пълен багажник при 90-100км./ч. дава разход 7-7.5/100 извънградско;
4. С 5 човека и пълен багажник при 140км./ч. дава разход 9-10/100 извънградско;

Впечатленията за купето ми са:
+ Салонът е с доста качествени материали, но базисен.
+ Голямо вътрешно пространство за класа си.
+ Удобни седалки дори и за дълък път.
+ Сравнително голям багажник.
+ нормално обезшумено - чува се шум от страничните огледала
- ниското оборудване - все пак е 2002 :) - има климатик, ел. предни стъкла и ел огледала ... това е

Впечатления за двигателя:
+ Работи равномерно, загрява бързо и подържа една темература постоянно не зависимо дали карам в задръстване или извънградско.
- Затормозява се доста с клиамтика.
- Ускорява бавно, мнооого бавно.
- При изкачване по наклон е мъка, като при газ до долу пак няма ефект, а разходът скача в небесата :)


Впечатления за окачване и возия:
+ Возията е малко по-твърда , но на мен ми допада, няма никакви тропания, няма никакви проблеми с паветата, с две думи - много стегнато.
- Нисък клиренс, легналите полицаи не са проблем, но бордюрите са, поне за предната броня. Не става за черни пътища или поне по моите стандарти.


Впечатления за управлението и спирачките:
+ Управлява се относително лесно, маневрена и удобна за паркиране.
+ Спирачките са ок.
+ На магистрала се държи добре и при 160-170 км/час.
- За завои е относително нестабилна (пак по мое лично мнение).

Впечатления за обслужване,подръжка и резервни части:
След първоначалното обслужване за 20 000км. не се е случило нищо притеснително, не е създала никакви проблеми. Смяната на масло и филтри с добри японски филтри и Mobil ми излиза около 80лв. (без горивен), което според мен е добре.

Сменял съм консумативи като накладки, крушки и др.

Предстоящи ремонти:
- Моторчето за регулация на левия фар се е откачило и върти на празно при опит за регулация, но все не ми остава време да го отворя. Нека отбележа, че това е единствения проблем по колата към момента.


Основни предимства:
Много здрав двигател и окачване.
Относително нормален разход на гориво.
Удобен за шофиране.

Предвид, че е най-малкият двигател, който съм карал, не ми допада адски много като динамика, но за сметка на това този път исках да си купя нещо здраво и с евтина поддръжка, а Королата за сега се оказа добър избор.

Поздрави
Цецо

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 впечатления,мнения.+/- и др.

Мнение от ss_mitko » 05 Авг 2013 14:58

Направих 100к и ми се появи първия ремонт. Разбити биалетки. Купих Японски за 82лв. двете, имаше и Испански за 48лв.
Прикачени файлове
DSC01200.JPG
DSC01200.JPG (104.96 KiB) Преглеждано 8667 пъти

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от ss_mitko » 09 Ное 2013 19:18

Последни цени на обслужване от ТМ Ауто.
Обслужване тип А на 105К, консумативи и цена за работа.

Масло, маслен и въздушен филтър -123лв
Масло скоростна кутия-111лв
Спирачна течност-80лв
Пистов ремък-157лв

Отстъпка 38лв
Общо 433лв

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Re: КОРОЛА Е12 мнения, +/- цени части и др.

Мнение от lubooo » 10 Ное 2013 09:36

цените са убиец stretcher.gif какъв е тоя пистов ремък за 150 лв ? моя го взех преди 3 години за 15 от ауто+ ( Bosh) , до сега съм минал 35-40 хил с него , ама за 150 трябва да е златен biggrin.gif

пс : и масло на скоростна съм сменял , с масло на кастрол по спомен около 70 лв излезе
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 86 госта