Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Публикувай отговор
Аватар
Енев
Мнения: 102
Регистриран на: 05 Апр 2016 16:59
Местоположение: София

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от Енев » 19 Окт 2016 19:41

RedGold написа:
Сега като стана вече по студено забелязах че моторът много често се включва, дори и батерията да е пълна... Не знам дали е странно или така е зимата(който е карал минали зими да каже какво прави зимните месеци и дали се качва разходът на гориво)
Бензиновият двигател трябва да поддържа работна температура и затова се включва по-често или по-скоро спира по-рядко( така пише в моята книжка за Аурис-а, но предполагам ще е същото) Разходът ще се качи, все пак палиш и караш на студен двигател + той се включва по-често, какво си забелязал.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

RedGold
Мнения: 9
Регистриран на: 29 Фев 2016 16:16
Местоположение: Варна

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от RedGold » 19 Окт 2016 20:15

Да и аз това го четох някъде... Аз сутрин го изчаквам да поработи на място, да загрее. Ако караш на EV режим само като падне батерия се включва, но постоянно трябва да го включваш(така сега следя разхода колко е)

CnOHcOPa
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юни 2016 10:13
Местоположение: Стара Загора

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от CnOHcOPa » 02 Фев 2017 00:11

Здравейте, колеги!
Приготвих някой лев и тръгвам да си търся Приус 2005 - 2009. Ако някой има наблюдения за читав екземпляр, нека сподели. Благодаря предварително!
П.С. В събота съм решил да отида до София и силно се надявам да не е напразно.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от BOz » 02 Фев 2017 11:13

До колкото знам съгражданинът ти, колегата WoLF, е в търсене на такъв екземпляр. Може да се свържеш с него да обмените опит и наблюдение над пазара.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

zlobil81
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Фев 2017 16:33
Местоположение: Видин

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от zlobil81 » 12 Фев 2017 16:45

Здравейте,

и аз се навивам на хибрид - приус или сивик и имам бюджет отговарящ на предлаганите 2005-2008 г.
Гледам че колеги са почнали търсене наскоро. Моля да споделят мнение и впечатление ако са гледали и евентуално тествали някои от наличните за продан екземпляри в момента в мобиле и карс и п оспециално в София..

Също ме интересува евентуален преглед в тойота софия като време, цена, и нужно ли е предварително записване за такаъв?

Благодаря предварително

Marinini
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Юни 2017 00:34
Местоположение: София

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от Marinini » 16 Юни 2017 14:47

Здравей
почти на 100% съм решил да си купя Приус.
Имам два въпроса и ще съм благодарен ако някой може да помогне
Първият ми въпрос е някой има ли впечатления от тези автомобили:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3pce59
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3pfo93
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3pce59

Ходих да ги огледам на място, колите външно изглеждат добре, но за съжаление от самата автокъща не дадоха никаква конкретна информация.

и тук е втория ми въпрос, може ли да ми препоръчате техник който може да направи диагностика на Приус на място и да ме консултира дали някой от горните коли си заслужава.

Благодаря

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от WoLF » 16 Юни 2017 22:01

Тези коли висят там от доста време и сам си прави извода дали някой не е правил операциите преди теб и ги е оставил да си седят там... От личен опит ти казвам да се подготвиш за дълго и мъчително търсене на читав екземпляр dry.gif Диагностика на Приус на място не е често срещана услуга, но поне рама не им ли взе като беше там да отидеш до ТМ за история и километри към 2013г?
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от plamsav » 12 Авг 2017 16:51

SFINKS написа:Да си купиш стар автомобил за който НИКОЙ в България не поддържа пълна наличност на гамата части е жива идиотщина :thumbsup:
Да си купиш стар автомобил който при оределени повреди НИКЪДЕ в България не могат да го ремонтират си е тотална идиотщина :thumbsup:

Ако купуваш такъв автомобил го купуваш нов с гаранция ,караш докато му свърши гаранцията после го пордаваш на някой ентусиаст да си троши главата.

Тук във форума има няколко видиотени фенове на Приус ама нещо не ги виждам да карат стари Приуси , интересно нали :thumbsup:
Здравей колега.
Това твърдение вече не е вярно.
България вече е единствената страна в Европа където ремонтират всички видове хибридни автомобили. Повтарям ЕДИНСТВЕНАТА. Дори мога да твърдя , че след една година в почти всички страни в Европа ще има български автомонтьори, защото се очаква да се проведат курсове на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК.
За повече подробности следете сайта service-hybrid.co;

Аватар
plamsav
Мнения: 111
Регистриран на: 04 Апр 2017 18:38
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от plamsav » 12 Авг 2017 17:23

Marinini написа: service-hybrid.co
След 01.09.2017 в service-hybrid.com ще имат тази услугаq т.е. диагностичен тест на място в автокъща по избор. Стига от автокъщата да разрешат. Но в противен случай си правете изводите сами. smile.gif
Късмет

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], bobiborisov и 47 госта