Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Публикувай отговор
grosmaster
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2012 21:07
Местоположение: Пловдив

Съвети за покупка на употребяван Prius Hybrid XW20 /2003–2009/ - дискусия и мнения

Мнение от grosmaster » 13 Авг 2012 21:28

Здравейте,колеги.
Нов съм във вашия форум, затова се извинявам ако има подобна вече тема.

Понеже ми предстой покупка на семейна кола, преди няколко дни съвсем случайно се загледах по въпросната машинка.
От това което изчетох за модела, много ми допадна като цяло, и най-вече разхода на гориво в градски условия.
В момента карам малък дизел, доволен съм много от него, и като разход и като поддръжка, но вече ми е малък.

Имам някои въпроси за модела и ще се радвам,ако някой който има такава да сподели в темата.
1. Какво да гледам при покупката.
2. Каква е поддръжката (масла, филтри, ремъци, ходова част, сервизни интервали и тн.)
3. Как стоят нещата с батерията.
4. Какви екстри предлага модела като цяло.
5. Какви са режимите на работа.

Това е което се сещам за момента, ако се сетя нещо друго ще пиша допълнително.
Последно промяна от Akima на 29 Фев 2016 23:18, променено общо 2 пъти.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 14 Авг 2012 15:34

Ако толкова си си харесъл хибрид вземи си нов , със стар може такова дърво да изядеш че свят да ти се завие :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

grosmaster
Мнения: 4
Регистриран на: 13 Авг 2012 21:07
Местоположение: Пловдив

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от grosmaster » 14 Авг 2012 23:15

SFINKS написа:Ако толкова си си харесъл хибрид вземи си нов , със стар може такова дърво да изядеш че свят да ти се завие :thumbsup:
Да разбирам ли че си имал такава кола?

Аватар
D4D
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Дек 2009 19:19

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от D4D » 15 Авг 2012 09:12

grosmaster написа:Да разбирам ли че си имал такава кола?
Така като му гледаш подписа, дето е изредил всичко дето има, вкл. телевизора и вентилатора, дали има (имал, карал) Prius?
Към автора на темата - за надеждността на Приус можеш да сравниш тук: http://www.anusedcar.com/index.php/tuv- ... 11-2-3/298
Иначе с всяка кола втора употреба (от някои марки и нови) можеш да удариш греда, ама с тойота вероятността е много по-малка, особено при хиибридите - такива коли купуват хора ентусиасти, а не рацери или скръндзи (като мен дет карам дизел), които пестят от всичко включително от обслужването.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 15 Авг 2012 12:37

Да си купиш стар автомобил за който НИКОЙ в България не поддържа пълна наличност на гамата части е жива идиотщина :thumbsup:
Да си купиш стар автомобил който при оределени повреди НИКЪДЕ в България не могат да го ремонтират си е тотална идиотщина :thumbsup:

Ако купуваш такъв автомобил го купуваш нов с гаранция ,караш докато му свърши гаранцията после го пордаваш на някой ентусиаст да си троши главата.

Тук във форума има няколко видиотени фенове на Приус ама нещо не ги виждам да карат стари Приуси , интересно нали :thumbsup:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
D4D
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Дек 2009 19:19

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от D4D » 15 Авг 2012 13:06

Не желая да влизам в поредния спор с форумни герои. Човека пита за мнение - ако някой който има или е имал подобен автомобил - да даде съвет. Щото и за моя автомобил съм чакал 2 седмици доставка на части (пък в БГ има няколко хиляди). За повредите и ремонтите - дай тогава всички да скачаме на голф тройка - поправя ги всеки квартален майстор...

Айде баста!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от mirott » 15 Авг 2012 13:13

D4D написа:Не желая да влизам в поредния спор с форумни герои. Човека пита за мнение - ако някой който има или е имал подобен автомобил - да даде съвет. Щото и за моя автомобил съм чакал 2 седмици доставка на части (пък в БГ има няколко хиляди). За повредите и ремонтите - дай тогава всички да скачаме на голф тройка - поправя ги всеки квартален майстор...

Айде баста!
:thumbsup:

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 15 Авг 2012 13:54

D4D написа:Не желая да влизам в поредния спор с форумни герои. Човека пита за мнение - ако някой който има или е имал подобен автомобил - да даде съвет. Щото и за моя автомобил съм чакал 2 седмици доставка на части (пък в БГ има няколко хиляди). За повредите и ремонтите - дай тогава всички да скачаме на голф тройка - поправя ги всеки квартален майстор...

Айде баста!
Ти сам се вкара в темата , никой не те е карал нали :thumbsup:
Ти си имал Приус , да ?
За масовите модели на Тойота в оторизираните сервизи има всичко , ако го няма пристига за 1 ден .
За Приус части няма защото дали има и 500 такива автомобила по пътищата ...
Освен че няма части , при евентулаен проблем по хибридният блок няма и механници с познания и умения да го оправят а ще предложат директно подмяна на стойност колкото половината автомобил
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Владислав » 15 Авг 2012 16:11

[quote="SFINKS]....Освен че няма части , при евентулаен проблем по хибридният блок няма и механници с познания и умения да го оправят а ще предложат директно подмяна на стойност колкото половината автомобил.....[/quote]
Откъде знаеш?Нали нямаш Приус?Или ти е казал един приятел?Или просто предполагаш? wink.gif
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

Аватар
D4D
Мнения: 50
Регистриран на: 14 Дек 2009 19:19

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от D4D » 15 Авг 2012 16:12

Имам повече от 20 х. км с Приус 2- Колата беше на 60 х.км, когато почнах аз да я карам, а сега е на 160 и до ден днешен не е правено нищо по колата. А ти изобщо карал ли си? Да не си се возил на зелено такси? Земи го смени тоя залман, че нещо прегряваш в жегите.

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от IVOtuning » 15 Авг 2012 16:25

При Приус-а нещата са като при всеки друг автомобил (почти) smile.gif
Аз бих гледал да няма шумове, тресене когато се включва термичния двигател, както на място така и в движение
Батерията дали се зарежда и после колко издържа само на ЕВ моде(само на ток)
На голям наклон при спряло положение да се пробва напред назад, не трябва да има трсене/вибрации при потегляне, също и когато се отпусне спирачката(без газ) колата не трябва да тръгва назад.

Масла, филтри като на други коли, с тази разлика че няма аггренажен ремък. Ходова част- здрава, накладки-дискове издържат мноооооого(зависи от стила на каране)
Масло на скоростна кутия- 50 000км мисля беше
За батерията....провери дали решетките за охлаждане са чисти, проверяваш на ЕВ моде колко км издържа и после за колко км се зарежда( зависи много от начина на каране и условията )
Малкия акумулатор дали е наред.

Режимите на работа са два:
нормален и само на ток(който е до 50км/ч)

Екстри: стандартни, не очаквай нищо по-особено- климатроник, ВСЦ, 4 ел.ст, ел, огл., ако е по-богато оборудван - кейлес система, нави, кожа, JBL-озвучителна с-ма

Общо взето е това, сигурно пропускам някои неща.

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от SFINKS » 15 Авг 2012 17:47

Който иска да си троши главата негова си работа , да не каже после някой че не е предупреден wink.gif
Феновете на Приуси втора употреба гледам се увеличават само дето никой май още не си е купил такъв , интересен факт wink.gif
Всички викат купи си , купи си ,а те самите от друга страна не искат да станат собственици на това чудо на техниката , защо ли ....
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Vesko » 15 Авг 2012 17:49

SFINKS написа:Който иска да си троши главата негова си работа , да не каже после някой че не е предупреден wink.gif
Феновете на Приуси втора употреба гледам се увеличават само дето никой май още не си е купил такъв , интересен факт wink.gif
Всички викат купи си , купи си ,а те самите от друга страна не искат да станат собственици на това чудо на техниката , защо ли ....
Има поне един колега от форума дето скоро си купи втора употреба хибрид. Не внимавате много :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

IVOtuning
Мнения: 330
Регистриран на: 13 Авг 2006 22:37
Местоположение: Испания
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от IVOtuning » 15 Авг 2012 18:21

SFINKS написа:Който иска да си троши главата негова си работа , да не каже после някой че не е предупреден wink.gif
Феновете на Приуси втора употреба гледам се увеличават само дето никой май още не си е купил такъв , интересен факт wink.gif
Всички викат купи си , купи си ,а те самите от друга страна не искат да станат собственици на това чудо на техниката , защо ли ....
Преди седмица продадох четвъртият ми Приус- всичките втора употреба, един ударен, единия го купих със счупена скоростна кутия. Изпратих кутията в България-гр.Русе( по-точно с. Мартен) ремонтираха я перфектно, така че нищо не е невъзможно.
Следващата седмица ме чака един Приус с батерия за смяна biggrin.gif

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: мнение за Toyota Prius Hybrid (второ поколение)

Мнение от Rudy » 15 Авг 2012 20:40

Vesko написа:
SFINKS написа:Който иска да си троши главата негова си работа , да не каже после някой че не е предупреден wink.gif
Феновете на Приуси втора употреба гледам се увеличават само дето никой май още не си е купил такъв , интересен факт wink.gif
Всички викат купи си , купи си ,а те самите от друга страна не искат да станат собственици на това чудо на техниката , защо ли ....
Има поне един колега от форума дето скоро си купи втора употреба хибрид. Не внимавате много :)
Понеже който ме познава, знае че не правя нищо необмислено, мога откровено да заявя, че преди да реша да сменя дизеловия авенсис за хибрида прочетох толкова, колкото не съм чел и в Университета (А в нашия се чете много!)... Не намерих причина да се откажа, колкото и отзиви на настоящи и бивши собственици, статии, сравнения, дори и ситуацията със сервизите в БГ (които очевидно не са на нивото на производителя).
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 75 госта