скорости corolla 1.4e-fe

Аватар
iv007
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Ное 2004 23:07
Местоположение: Sofia

скорости corolla 1.4e-fe

Мнение от iv007 » 10 Яну 2005 10:55

Имам някаква повреда в скоростите ,влизат добре ,но при набиране на скорост започват да вият силно.Ходих на няколко маистора и всички ми казват да си намеря кутия втора употреба.Колата ми обаче е 99г и не мога да намеря.
Та на въпроса някои може ли да ме светне
-с кои скоростни кутии на по стари модели е съвместима моита
-даите някои читав сервиз или маистор по скоростни кутии
Мерси предварително

jimmmy
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Ное 2004 15:47

hummm

Мнение от jimmmy » 10 Яну 2005 11:27

Humm povredi v skorostite e dosta stranno! V Bulgaria ne znam kak shte nameris vtora upotreba prosto nema! S kakvo maslo karas ako e sinteticno i predi e imalo drugo mozhe tva da e problema! Viz ako mozhe da ti se popraviat spored men shte e nai dobre shtoto vtora raka naistina ne vizadam prosto! Mozhe da proveris na Carigradsko na kruga kato patuvas izvan sofia predi oriflame ako se sestas kadeto e serviza na BULINS za ogledi minalata sedmica imashe edna takava Toyota okolo 1999-2000 deto beshe blusnata ako iskat da ti prodadat transmisiata ili ako vaobste mozhe da se razberes nesto s tiah! Susto shto ne probvas da si sipes RESURS poznati mi kazvat che pomagalo za motorite mozhe i za skorostite da pomogne koy znae uz bilo remitalisant predi da harchis poveche kinti za kvoto i da bilo :thumbsup:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: скорости corolla 1.4e-fe

Мнение от punkara » 10 Яну 2005 20:45

iv007 написа:Имам някаква повреда в скоростите ,влизат добре ,но при набиране на скорост започват да вият силно.Ходих на няколко маистора и всички ми казват да си намеря кутия втора употреба.Колата ми обаче е 99г и не мога да намеря.
Та на въпроса някои може ли да ме светне
-с кои скоростни кутии на по стари модели е съвместима моита
-даите някои читав сервиз или маистор по скоростни кутии
Мерси предварително
idi v morga POPOV 69, namira se na ulichkata s morgite sreshtu dvoreca Vranya. Tam pitai za Krasi, edno ot momchetata deto raboti, tam imat corolla 2000 ili 2002 na chasti, moze da e sushtata skorostnata kutiya!
po princip, vsichki kutii koito idvat ot coroli s dvigateli ot familiyata "E" shte stanat! znachi tursi ot 4E, 4E-FE, daze i ot 2E shte stane, tova sa corolli ot 80-te i 90-te godini, ili ot starlet.

usehi,
punky :thumbsup:

Аватар
iv007
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Ное 2004 23:07
Местоположение: Sofia

Мнение от iv007 » 18 Яну 2005 21:08

Много благодаря за консултацията за скоростите за е-fe мотора .
Намерих една разкостена Corolla 1.6 12V мотор ,95г. ,а се оказа че скоростите са еднакви с моите с изключение на скоростомера,който при мен е механичен а на другата е с ел.куплунг.Предполагам че и те са сьвместими.От цялата галимация смятам че минах метьр защото ми дадоха кутията за 250 лв.Утре ми слагат новата-стара кутия и пак ще пиша как е cool.gif дано всичко е наред
Още ведньж мерси много punk.gif имам да черпя icon.cheers

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 19 Яну 2005 01:55

iv007 написа:Много благодаря за консултацията за скоростите за е-fe мотора .
Намерих една разкостена Corolla 1.6 12V мотор ,95г. ,а се оказа че скоростите са еднакви с моите с изключение на скоростомера,който при мен е механичен а на другата е с ел.куплунг.Предполагам че и те са сьвместими.От цялата галимация смятам че минах метьр защото ми дадоха кутията за 250 лв.Утре ми слагат новата-стара кутия и пак ще пиша как е cool.gif дано всичко е наред
Още ведньж мерси много punk.gif имам да черпя icon.cheers
nyama zashto! radvam se che burzo lesno, i nai vech evtino si minal! tuka talava kutiya ako izobshto se nameri e 250EVRO!
pozdravi :thumbsup: smile.gif

Аватар
iv007
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Ное 2004 23:07
Местоположение: Sofia

Мнение от iv007 » 21 Яну 2005 14:52

Вчера ми монтираха новата кутия.Всичо пасна перфектно,ел.датчика за скоростомера е напълно съвместим с механичния,а шума от кутията изчезна.Оказва се обаче че не съм чувал до сега единия лагер на главината отпред,които обаче е бял кахър smile.gif
Още веднъж много тенкю Пънки :thumbsup:

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 21 Яну 2005 14:57

Споко - лагера е в пъти по-евтин :-)
Честито ! А и Пънки си заслужи (пак) благодарностите.

Гост

Мнение от Гост » 21 Яну 2005 15:06

Q kazete na kakvo se dalzi tova viene(ili svistene) shoto edin priqtel sas celika go ima seshti problem

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 24 Яну 2005 19:55

Ами при шум в предавателната кутия до колкото си спомням скоро го учих.Недостъчна хлабина между зъбните колела има износване на лагери и синхронизатора.Също се дължи на недостатъчно масло.Даже си погледнах в тетрадката за справка

Аватар
iv007
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Ное 2004 23:07
Местоположение: Sofia

Мнение от iv007 » 25 Яну 2005 09:58

При мен проблема беше ,че кутията е отваряна при което ,повредата може да е дошла от някой нескопосан маистор.Теч на масло също имаше ,от единия от семерингите на полуоските,но го усетих веднага и го смених.Като се долее масло шума намалява ,но не спира. dry.gif
Мен ме посъветваха да сменя цялата кутия,защото който и детайл вътре да е повреден, лагер,зъбно колело или ос,никой вносител не ги поддържа в наличност и се чака дълго за доставка,а през това време колата ти е разколачена и не можеш да я ползваш. mad.gif mad.gif
Така че според мен най-добрия вариант втора употреба ,търсиш без да бързаш ,гледаш да е на далавера и да дадат гаранция
Успех :thumbsup: :thumbsup:

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 25 Яну 2005 12:40

Да попринцип по изгодното е да смениш направо цялата кутия иначе се почва да се сменяват износени зъбни колела и други то става много излишно това и вече е повече игра.Чиста работа зимаш цяло сичко си има слагат и караш

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 51 госта