тресе двигателя на Авенсис- бензин

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 28 Май 2013 13:29

Здравейте.Имам следния проблем : Двигателят тресе - и студен,и загрял.Установен е скъсан преден маншон на двигателя,за задния не се знае. Диагностика в ТМ не показва нищо,освен проблем с катализатор и ламбда сонда.Въпросът ми е - ако диагностиката не установява нищо и се знае ,че е за смяна тампонът,то би ли могло да има и още нещо,което да кара двигателят да тресе и да ме притеснява не малко. Става въпрос за абсолютно равномерна вибрация на празен ход,която се усеща и вътре в купето.
До момента съм сменил масло и антифриз,както и спукан маншон на предно ляво колело.Предстои смяна на маслото на автоматика, смяна на въпросния преден тампон на двигателя,смяна на тампоните на стабилиз.щанга,от които се чува тропане при каране по паваж. Ще се сменя също така и лагер на полуоска,който се чува също много яко.
Благодаря за мненията на всички. worthy.gif

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от iovkito » 28 Май 2013 21:29

Пусни още 2 теми , за да получиш повече отговори.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 29 Май 2013 08:33

iovkito написа:Пусни още 2 теми , за да получиш повече отговори.
И това ли е начинът ? В този форум не сте много разговорливи струва ми се ;)

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от ss_mitko » 29 Май 2013 10:00

Колега, няма как да ти се отговори при полужение че, не си сменил тампоните. Смени ги и после ако пак има проблем тогава питай.

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 31 Май 2013 21:41

Да споделя.Днес смених предния тампон на двигателя/тотално сдал/,тампоните на стабил.щанга/ тропането спря отвсякъде :) /,както и заминал си лагер на полуоската. Всички сменени с оригинални части. За съжаление равномерните вибрации си останаха.Започвам да мисля,че се дължат на недобра работа на двигателя благодарение на заминали си катализатори....???Ама пък чак толкова ?
Последния път като светна чекът,просто откачих за секунда "+" на акумулатора и вероятно грешката се изчисти и чекът изгасна.Днес,след 70-80 км,на градско пак си светна. Трикратна диагностика/едната в ТМАуто/,показва само грешка в катализатор и ламбда сонда.
Може ли да се развали нещо,ако утре пак откача акумулатора ? И така много пъти,докато се намери решение на проблема.Безумно е ,но..
Дайте съвет какво да правя.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от slowtraveler » 31 Май 2013 22:43

Ами виж си катализатора и ламбда сондата... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 01 Юни 2013 16:42

slowtraveler написа:Ами виж си катализатора и ламбда сондата... :whistle:

Нали точно това обясних - че единствената грешка,която излиза,е в катализатора.....Но и в ТМ за нея няма подходящ лек :( :(

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от slowtraveler » 01 Юни 2013 17:00

Обяснил си, че са ти казали че е катализатор и ламбда сонда.
Под диагностика разбирам определяне къде е проблема, а не четене на грешки. Грешките всеки може да си ги прочете, но те насочват специалиста къде да направи допълнителни проверки за да диагностицира точно проблема.
А се вижда, че не си взел никакви мерки...
Изключено е да са казали, че не могат да решат проблема...
По-вероятно е цената да не ти е харесала...
Всеки що годе нормален сервиз може да анализира сигнала на ламбда сондата и да каже дали проблема е в нея.
И да я смени ако има нужда.
Катализатори - също под път и над път (включително има вариант с премахване на катализатор)... Чичо Дидо тук може да ти е полезен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

memorex

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от memorex » 01 Юни 2013 18:00

Оправи сондата пък току виж и катализатора се оправил.

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 01 Юни 2013 18:09

slowtraveler написа:Обяснил си, че са ти казали че е катализатор и ламбда сонда.
Под диагностика разбирам определяне къде е проблема, а не четене на грешки. Грешките всеки може да си ги прочете, но те насочват специалиста къде да направи допълнителни проверки за да диагностицира точно проблема.
А се вижда, че не си взел никакви мерки...
Изключено е да са казали, че не могат да решат проблема...
По-вероятно е цената да не ти е харесала...
Всеки що годе нормален сервиз може да анализира сигнала на ламбда сондата и да каже дали проблема е в нея.
И да я смени ако има нужда.
Катализатори - също под път и над път (включително има вариант с премахване на катализатор)... Чичо Дидо тук може да ти е полезен...
Приятелю,точно от ТМ ме пратиха при Дидо :) :) :) .Проблемът е катализатор - това е и грешката и нищо друго.Пък запушен катализатор ,на 250000 км не мислиш ли ,че дава отражение и на сондата ??? Колата е с 4 сонди и самият Дидо не беше голям оптимист,че може да се справи.Съветът му е да зареждам само от Еко;като за начало с 98 и с много газ по магистралата......Пък да видим.В някои случаи помагало.Но в моя случай след известно каране на градско пак си светва чека и грешката винаги е една и съща. Тези дни просто нямах път на извънградско - едни 100-150 км.,за да видя ще има ли ефект.
Другото са си твои свободни предположения - как нищо не съм направил или цената не ме устройвала.........Та така ;) .

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 01 Юни 2013 18:11

memorex написа:Оправи сондата пък току виж и катализатора се оправил.

Тя сондата дава грешки заради катализатора. В 4 сервиза,вкл. и в ТМ излиза едно и също и лечението е Дидо.......Обясних го и на slowtraveler :)

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от iovkito » 01 Юни 2013 22:18

Сигурен ли си , че е с 4 ламбда сонди? Ако дава грешка в ламбда сондата , коя по-точно? Ако е с няколко , то трябва да има такава преди и такава след катализатора.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 02 Юни 2013 09:11

iovkito написа:Сигурен ли си , че е с 4 ламбда сонди? Ако дава грешка в ламбда сондата , коя по-точно? Ако е с няколко , то трябва да има такава преди и такава след катализатора.
Те са и два катализатора. Вторият си е където си му е мястото,съответно и сондите......Другият е горе при двигателя,съответно пак със сонди. Дидо каза,че би могло да "изкърти" питите на този горния,и съответно електронно да "излъже" и сондите.Но гаранция за успешен краен резултат - нямало .

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от stany68 » 29 Юни 2013 19:39

stany68 написа:Здравейте.Имам следния проблем : Двигателят тресе - и студен,и загрял.Установен е скъсан преден маншон на двигателя,за задния не се знае. Диагностика в ТМ не показва нищо,освен проблем с катализатор и ламбда сонда.Въпросът ми е - ако диагностиката не установява нищо и се знае ,че е за смяна тампонът,то би ли могло да има и още нещо,което да кара двигателят да тресе и да ме притеснява не малко. Става въпрос за абсолютно равномерна вибрация на празен ход,която се усеща и вътре в купето.
До момента съм сменил масло и антифриз,както и спукан маншон на предно ляво колело.Предстои смяна на маслото на автоматика, смяна на въпросния преден тампон на двигателя,смяна на тампоните на стабилиз.щанга,от които се чува тропане при каране по паваж. Ще се сменя също така и лагер на полуоска,който се чува също много яко.
Благодаря за мненията на всички. worthy.gif

Колеги,дайте някаква идея как да проверя дали страничните и задния тампон за заминали.Че това тресене продължава и продължава.......От смяната на предния тампон промяна няма никаква,тои си се виждаше,че е скъсан. Но останалите как се установяват ? Ако са маслени - всички или само някои - не се вижда омасляване някакво.В 2-3 сервиза казват - ами дай да сменим тампоните,пък да видим. Но то така на чужд гръб,що да не сменят ?Ами ако са си здрави ? Никой от съфорумците мисля не е категоричен,че тресенето може да е само или най-вече заради катализатора/грешка Р0430/Тресенето е на свободен ход,загряла кола,оборотите са си ОК,не се менят нагоре-надолу,двигателят работи равномерно и си вибрира,та се къса.Възможно ли е само от неефективна работа на катализаторите да тресе така ? Имах и Хонда Акорд - там катализаторът също замина/на много повече километри/спрямо Авенсиса,но тресене или нещо подобно нямаше.Просто колата беше като удушена. А тук май пак е като удушена,знам ли...заради тази автом,скор.кутия не мога да разбера добре ли върви,кое е нормално,и кое - не .....Баси мъката.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: тресе двигателя на Авенсис- бензин

Мнение от saho » 30 Юни 2013 08:28

Най лесно и евтино решение да нямаш грешка е да отдалечиш сондата от тръбата с фтулка и да намалиш притока на изгорели газове. Така променяш стойностите й. Има доста теми и снимков материал. За тресенето нямам идея
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта