Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от mirott » 30 Дек 2016 14:58

BOz написа:Това въобще не е така. За справка всички 2.0 дизелови двигатели на Опел между 2008 и 20013 година. Лампата не свети, пък умират масово заради недостатъчно налягане.
Аз говоря за нормални автомобили.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от BOz » 30 Дек 2016 16:27

Аха. Разбира се. Какво да кажеш в този случай! tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от zi_zi_top » 30 Дек 2016 17:22

Миро, имам предвид случаите, когато се кара с несъобразено ниски обороти на висока предавка и по-голямо натоварване на автомобила (наклон, товар). Има хора, които са убедени, че така пестят гориво и целенасочено държат ДВГ под 2000 оборота.
При натоварен ДВГ и ниски обороти масления филм в лагерите не е достатъчен за да осигури добро смазване, което води до повишеното им износване. Това имах предвид в предишния си пост. Иначе съм напълно съгласен, че налягането е съобразено с оборотите и при нормални натоварвания няма проблем
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от Hursa » 30 Дек 2016 21:55

Сигурно ли е, че е по ниско налягането на маслото при ниски обороти? То освен от помпата се определя и от регулатора, който притваря "хвърлянето" на излишния разход към всмукателя на помпата или в картера. Но има и помпи с регулируем разход, при поддържане на почти постоянен напор.
BOz написа: Това въобще не е така. За справка всички 2.0 дизелови двигатели на Опел между 2008 и 20013 година. Лампата не свети, пък умират масово заради недостатъчно налягане.
Може би помпата не е проектирана с достатъчен запас, за да даде необходимия разход при ниски обороти. Тогава при затворил регулатор налягането пада.
zi_zi_top написа: От ниските обороти пък се амортизира по-бързо ДВГ и турбината (особенно ако е с променлива геометрия).
Ако се натоварва много двигателя при много ниски обороти вероятно е вярно. Но не мисля, че причината е ниско налягане на маслото.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от BOz » 30 Дек 2016 22:54

zi_zi_top написа: Миро, имам предвид случаите, когато се кара с несъобразено ниски обороти на висока предавка и по-голямо натоварване на автомобила (наклон, товар). Има хора, които са убедени, че така пестят гориво и целенасочено държат ДВГ под 2000 оборота.
При натоварен ДВГ и ниски обороти масления филм в лагерите не е достатъчен за да осигури добро смазване, което води до повишеното им износване. Това имах предвид в предишния си пост. Иначе съм напълно съгласен, че налягането е съобразено с оборотите и при нормални натоварвания няма проблем
В общи линии нещата не са така, както си ги представяш. При 2000 оборота имаш почти цялото налягане на маслото в един дизелов двигател. Сега ако говориш за 1000 оборота на 100% отворен педал на газта, пак няма да има значение, защото пък нямаш толкова въртящ момент, че да ти "разкъсат" масления филм. Не знам сега при последния двигател на ФВ, който прави 900Nm на 1000 оборота още, ама няма да го мислим толкова, защото всичко се смята предварително.
И общо взето да кажем моята кола, която е с автоматични скорости, ми държи оборотите под 2к, ако го карам "нормално". И винаги е в диапазона 1250-1950. Да кажем средно 1500.
Hursa написа: Може би помпата не е проектирана с достатъчен запас, за да даде необходимия разход при ниски обороти.
Има си всичко. Просто понякога излизат неща, които не са предвидени при конструирането на двигателя. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от Hursa » 30 Дек 2016 23:12

Офтопик
BOz написа: Не знам сега при последния двигател на ФВ, който прави 900Nm на 1000 оборота още
Може ли повече инфо за този двигател
BOz написа: И общо взето да кажем моята кола, която е с автоматични скорости, ми държи оборотите под 2к, ако го карам "нормално". И винаги е в диапазона 1250-1950. Да кажем средно 1500.
И според мен това са нормални работни обороти за дизеловия двигател и не би трябвало да водят до повишен износ на двигателя, ако не се "форсира" често в тези ниски обороти. (При "кик" въпреки ниските обороти, едва ли може да се очаква много нисък разход)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Питане отностно разход на Toyota Corolla 2.0 D4D 90hp - 2002

Мнение от mirott » 03 Яну 2017 10:20

zi_zi_top написа: Миро, имам предвид случаите, когато се кара с несъобразено ниски обороти на висока предавка и по-голямо натоварване на автомобила (наклон, товар).
Сега се съгласих. Но по принцип повечето мотори не случайно имат лампа или манометър който да показва ако има проблем. А ако нямат или пък не показват просто не са измислени/конструирани добре.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 186 госта