Автоматично заключване след 20км/ч

don.baro
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Сеп 2013 17:22

Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от don.baro » 21 Сеп 2013 17:33

Бих желал да попитам, дали някой се е забавлявал с функцията автоматично заключване на вратите след потегляне(20 км/ч) и по точно неудобството за пасажерите след спиране на автомобила. Те не могат да излязат без да отключат механичната ключалка или без да се активира централно отключването от водача на автомобила. Въпросът ми е : Възможна ли е настройка, така че вратите на пътниците да се отварят от вътре, но да се запази заключването след потегляне.
Toyota Verso 2013 2.0 D4D - това е автомобила за който питам

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Scott » 21 Сеп 2013 18:01

don.baro написа:Те не могат да излязат без да отключат механичната ключалка или без да се активира централно отключването от водача на автомобила. Въпросът ми е : Възможна ли е настройка, така че вратите на пътниците да се отварят от вътре, но да се запази заключването след потегляне.
Под 'отключване на механичната ключалка' имаш предвид 'някой отвън с ключ' ли? Същия ефект се постига и при дръпване на дръжката отвътре два пъти - първия път отключва, а втория отваря вратата. Това важи и за задните врати, освен ако не са задействани 'детските заключалки'.

don.baro
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Сеп 2013 17:22

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от don.baro » 21 Сеп 2013 22:12

Интересува ме само отваряне от вътре. Пробвах това с два пъти ръчката отвътре - не става.

memorex

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от memorex » 21 Сеп 2013 22:15

Мда Scot явно кара една немска кола. :thumbsup:

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Scott » 22 Сеп 2013 01:47

memorex написа:Мда Scot явно кара една немска кола. :thumbsup:
По-точно две, но там нещата се нагласят от менюто. А номера с двойното дърпане на ръчката работи и при Авенсис.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Kiki » 22 Сеп 2013 08:02

Scott написа: А номера с двойното дърпане на ръчката работи и при Авенсис.
При моя Авенсис 2004 също не става.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Scott » 22 Сеп 2013 12:32

Kiki написа:При моя Авенсис 2004 също не става.
Мисля, че възможността за механично преодоляване на централното заключване отвътре е изискване за сигурността на пътниците в колата при евентуална катастрофа. В САЩ го има от 2005 година, ЕС би трябвало от 2007, не ми се рови.

don.baro
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Сеп 2013 17:22

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от don.baro » 22 Сеп 2013 13:31

Със сигурност е от гледна точка "Сигурност" и при удар се отключват всички врати, но аз гледам и от гледна точка " Удобство". Това всеки път да ме гледат с очакване возещите се ( обикновено семейството в частност децата, на които ръчкането на разни палчета за заключване не им е голямо забавление) не ми се връзва с комфорт.
Явно ще трябва да приема " американското виждане по въпроса" иии "те така"

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от slavi7 » 22 Сеп 2013 14:51

като стана въпрос за немските коли и при тях го има същия проблем. Поне при БМВ напр. от 2003г - възможно е активиране на заключване при движение, но като спреш си отключваш сам - адски дразнещо, аз лично не издържах и един ден с него. Предполагам трябва да се побългарява нещо

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Rudy » 22 Сеп 2013 15:19

При мен след автоматично заключване (обаче по-рано от 20 км/ч) - при слагане на лоста на P всички врати се отключват - шофьорската се отключва и при останалите режими от раз - останалите - когато им разреша :whistle:
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Vesko » 22 Сеп 2013 16:11

don.baro написа:Със сигурност е от гледна точка "Сигурност" и при удар се отключват всички врати, но аз гледам и от гледна точка " Удобство". Това всеки път да ме гледат с очакване возещите се ( обикновено семейството в частност децата, на които ръчкането на разни палчета за заключване не им е голямо забавление) не ми се връзва с комфорт.
Явно ще трябва да приема " американското виждане по въпроса" иии "те така"
Специално за 2013 Версо, афтермаркет със сигурност може да се направи да се отключва. Само че по какъв сигнал? На автоматиците се отключва при поставяне на лоста на скоростите на П. А при ръчните скорости по кое събитие да стане? Ако е по скорост, колата ще се отключва и заключва на всяко кръстовище.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Rudy » 22 Сеп 2013 16:15

Vesko написа: Само че по какъв сигнал? На автоматиците се отключва при поставяне на лоста на скоростите на П. А при ръчните скорости по кое събитие да стане? Ако е по скорост, колата ще се отключва и заключва на всяко кръстовище.
Е как по какъв - при пускане на котва... опа грешен форум - при дърпане на ръчна! biggrin.gif
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от Vesko » 22 Сеп 2013 16:19

Rudy написа:
Vesko написа: Само че по какъв сигнал? На автоматиците се отключва при поставяне на лоста на скоростите на П. А при ръчните скорости по кое събитие да стане? Ако е по скорост, колата ще се отключва и заключва на всяко кръстовище.
Е как по какъв - при пускане на котва... опа грешен форум - при дърпане на ръчна! biggrin.gif
Лючно аз тази екстра много рядко я ползвам :)
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от zi_zi_top » 22 Сеп 2013 21:45

Като ви чета мненията ме напушва смях. biggrin.gif
На моята Корса Б (1995 г.) като изгася ДВГ се отключват автоматично вратите. Може би е опция на алармата J&J (Made in USA), която е допълнително монтирана, не мога да кажа със сигурност, защото си е така от нова.
На Королата изобщо не се заключват, нищо че е с 10 години по-млада. :whistle:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Автоматично заключване след 20км/ч

Мнение от slavi7 » 22 Сеп 2013 22:46

Vesko написа:
don.baro написа:Със сигурност е от гледна точка "Сигурност" и при удар се отключват всички врати, но аз гледам и от гледна точка " Удобство". Това всеки път да ме гледат с очакване возещите се ( обикновено семейството в частност децата, на които ръчкането на разни палчета за заключване не им е голямо забавление) не ми се връзва с комфорт.
Явно ще трябва да приема " американското виждане по въпроса" иии "те така"
Специално за 2013 Версо, афтермаркет със сигурност може да се направи да се отключва. Само че по какъв сигнал? На автоматиците се отключва при поставяне на лоста на скоростите на П. А при ръчните скорости по кое събитие да стане? Ако е по скорост, колата ще се отключва и заключва на всяко кръстовище.
Не може ли да има сигнал "гасене на двигателя" ? При всяко гасене да се отключват. Един имаше идея за някакъв софтуер който да отключва колата през К бус за БМВ, но така и нищо не излезе
Като сте заговорили за екстрите, малко ми е странно, че стъклата на кола 2007г не може да се управляват по никакъв начин от ключа. За справка всеки голф 3 от миналия век може да вдигне стъклата при задържане на ключа в положение заключване :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 126 госта