Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Hursa » 12 Сеп 2017 11:28

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 12 Сеп 2017 14:04

Офтопик
Помпата е мембранна, и може да си абсолютно сигурен че инжекторите не пропускат нищо! Явно системата остава отворена/вентилирана или изпразнена към бутилката и за това е нужно помпане и запълване на системата. Което се прави и при бензина - помпата заработва по-рано и при газовата фаза - първо се отварят клапаните, чака се малко и тогава се прехвърля на газ.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 12 Сеп 2017 19:00

► Виж съдържание
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Hursa » 12 Сеп 2017 20:25

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
iakrastev
Мнения: 124
Регистриран на: 29 Апр 2016 14:48
Местоположение: София
Обратна връзка:

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от iakrastev » 14 Сеп 2017 11:07

Здравейте Колеги! Малко в страни от обсъжданото по-горе, ще си позволя да изкажа едно мое впечатление на база опит и изминати километри с надеждата тази информация да влезе на някой в употреба, т. к като из форума освен трезвомислещи и компетентни хора се спотайват и една не малка част хетъри или хора, които се събуждат с мисълта, че все нещо не им е наред(леко лирическо отклонение).
Относно дилемата, с която се сблъскват предполагам начинаещите за това какъв инжекцион да закупят и съпътстващи въпроси започващи с какво, как, защо и т.н , та моето впечатление е следното....
Аз лично като собственик на Corolla Verso 1.8 vvti 135hp имах същата дилема какво, как и за какви пари да монтирам като инжекцион, но когато го направих преди 2 години, не съм правил някакво сериозно проучване по въпроса. След тези две години мога да кажа без да преувеличавам и вече съм изградени виждане по въпроса, че BRC и Romano за мен са фаворите в сектора. Някой ще кажат (гледай го този прави само реклама), всъщност това е на база от това което съм видял и изпитал. Служ. кола е BRC и за 50 000 км освен филтри, нищо друго не е бутано, а се държи все едно караш на бензин. Личната ми кола е с Romano (сравнително "млада фирма" за България), за 30 000 км никакви ядове. Обслужването е на ниво, до 5г. гаранции на повечето инжекционни. Проблеми никакви, сменяш два пъти в годината филтри, които струват 5 лв до 10 лв и сипваш газ и караш. Екипът от хора, с които съм се сблъсквал (София,Плевен, Русе) освен както повечето хора си мислят освен да ти вземат парите, са мислещи хора готови да ти помогнат (не само с работа, но и акъл) в решаването на различни проблеми. Ако на някой би му било полезно и се интересува, мога да дам координати на хора, с които да се свърже. Надявам се, че съм бил полезен...
Toyota Corolla Verso, 1.8 VVti, 2003

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mgrigorov » 15 Сеп 2017 22:55

Има ли някой от колегите с РАВ 4 XA20, който е сложил бутилката под колата на мястото на гърнето и как е решен въпроса с ауспуха ?

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 17 Сеп 2017 09:23

mgrigorov написа: Има ли някой от колегите с РАВ 4 XA20, който е сложил бутилката под колата на мястото на гърнето и как е решен въпроса с ауспуха ?
Можеш да импровизираш с две тороидални бутилки, който да са на височината на сгънатите задни седалки ?
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от urb » 17 Сеп 2017 12:28

Няма какво да се мисли. Королата ми я взех с монтирана газова Ловато. Вече съм навъртял 30 000 км. с нея за година и половина и по груби мои сметки съм спестил 3 000 лева без никакви ремонти само от гориво. Никакви проблеми и несъществена разлика в динамиката газ-бензин. То и каква динамика да очаквам от 1.4 - за тази цел си имам Ауди А4. Още година и ще изплатя колата. Ако карах само нея щях да съм я изплатил вече , защото минавам по 40 000 км на година обще с двете си коли. В България поради ефтината газ и наличието на много газ станции е грехота да се кара на бензин :D . Слагайте хубави марки газови системи и няма да съжалявате.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mgrigorov » 17 Сеп 2017 13:14

Мислех, че някой го е првил, за да каже как е. Но ще мисля, когато купя колата, че на пазара няма нищо читаво.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BOz » 18 Сеп 2017 15:04

РАВ4 като гумата им е на задния капак имат ли място за резервна гума в багажника, дмек за тороидална газова бутилка?
Питам защото тази концепция много ми хареса на конкурента ЦР-В. Хем имаш газ, хем и резервна гума, без ефект върху багажника.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mgrigorov » 19 Сеп 2017 18:01

До колкото знам няма място за тороидална бутилка. Но, ако се махне задното гърне се освобождава място за обикновенна пура. А как се решава проблема с гърнето не знам.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 19 Сеп 2017 22:51

Предполагам слага се права тръба с muffler tip и колата става по шумна. Има си изисквания за отстояние на тръбите от бутилката, и най-добре е да има топлинен щит.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Adwanced
Мнения: 8
Регистриран на: 17 Сеп 2017 14:34
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Adwanced » 22 Сеп 2017 09:15

Здравейте колеги!

От 1 година слагат STAG-ове (в Русия и др. страни) на двигател 2.4 - 2AZ-FSE ; директно впръскване ; 4 цилиндъра; (Авенсис Т25).
Този двигател масово се смята за негазифициран..

Забелязах,че от скоро и в България са почнали да ги слагат,,с допълнителен хардуер(модул) от производителя на газови инжекциони, специално за 2 модела на Toyota Avensis,,2 и 2.4.

Някой има ли конкретни наблюдения ?

Смесено впръскване бензин и газ (няколко такта газ, 1 бензин),не се нуждаело от система за мазане на клапаните,,

40-45% икономия в ПАРИТЕ ??? (като се смята колко даваш за бензин и после колко даваш за бензин и газ)

В крайна сметка всичко това са лафове на газаджии, докато някой с точни наблюдения не каже така ли..

За това моля ако имате наблюдения кажетее :)
Avensis T25 , 2.4 , 2AZ-FSE

Аватар
skydiver
Мнения: 646
Регистриран на: 05 Май 2015 23:55
Местоположение: София
Автомобил: Rav4.2

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от skydiver » 24 Сеп 2017 23:23

BOz написа: РАВ4 като гумата им е на задния капак имат ли място за резервна гума в багажника, дмек за тороидална газова бутилка?
Питам защото тази концепция много ми хареса на конкурента ЦР-В. Хем имаш газ, хем и резервна гума, без ефект върху багажника.
Ако иде реч за второто поколение - подът е плосък.
Идейно е да се сложат две туроидални бутилки с височина около 20см. и да дойдат на височината на сгънати задни седалки.
Така ще се запази до голяма степен функционалността на багажника.
Бутилка извън купето не ми звучи добра идея, но Алеко го е казал отдавна.
Any car can get you where you need to go, a special car gets you there with a smile on your face...

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Shift » 23 Окт 2017 13:01

Здравейте!
От скоро съм собственик на Ярис 2010г. (P2, май?) с двигател 1,33 VVti, 100 конски сили. Решил съм да слагам газов инжекцион с бутилка на мястото на резервната гума. Тъй като темата е доста дълга я прехвърлих цялата, но не открих конкретно мнение за моя мотор - ако има и се повтарям се извинявам. worthy.gif
Та ако може накратко в какво да внимавам като избирам инжекциона. Цената не е на първо място, бих дал повече, но да е по-малко проблемен в бъдеще.
Благодаря на всеки със съвет! rolleyes.gif
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта