Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
dian1969
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Окт 2011 19:56
Местоположение: Варна

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dian1969 » 08 Ное 2016 11:15

Bass_Man написа: То няма такъв мит че да го разбиваш!!! Клапани горят и се вкопават на всеки един ДВГ и за това има работилници за ремонт на глави! Има мит обаче че това се случва от вида гориво! И този мит е разбит много отдавна.

Причината за горене на клапани НИКОГА НЕ ЗАВИСИ ОТ ТИПА ГОРИВО! Основната причина е техническа неизправност която обикновенно идва от неправилна експлоатация, скапани материали или неправилна настройка! Всякакви останали варианти са си спекулация.

Ако можеш снимай типа на инжекторите на ГИ. Че и аз съм много любопитен.

Иначе сори за кофти ситуацията много е неприятно!
Ако можем да помогмем с нещо свиркай.
Ще ги снимам,като взема колата.При мен може би причината е неправилна настройка на газовия иж.

dian1969
Мнения: 7
Регистриран на: 31 Окт 2011 19:56
Местоположение: Варна

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от dian1969 » 08 Ное 2016 11:17

Да попитам за мнение,дали е наложително да се сменят всички изпускателни клапани или само проблемния?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 08 Ное 2016 11:24

Наложително е да прегледаш и припаснеш всички клапани... Ако следата е ОК - няма нужда да ги сменяш другите ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 08 Ное 2016 12:13

На газ анализатор ли? За обикновенна газова ли говорим? Другите клапани как са? Да не би да е имало проблем със запалването? Свеща от този цилиндър и другите как са ?

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от stefo91 » 08 Ное 2016 15:01

Аз съм за и единствената причина за това е - че е по евтино!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от ufer » 08 Ное 2016 15:06

Това ми прилича на дефектен клапан, а не на прегорял. Среща се и в най-доброто семейство. Ако ръбът на тарелката е по-заострен, тогава би могло да има съмнение за леко прегаряне. Ако има една напречна снимка да се види ръбът в съпоставка със здравия клапан, ще се види как са работили и двата. Ако нямат остър ръб, значи този клапан поне за мен е дефектен. Между другото - да има случайно нещо ударено на буталото в същата зона? На снимката горе не се вижда добре. Възможно ли е десният изпускателен клапан да е малко по-хлътнал навътре.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от slowtraveler » 08 Ное 2016 16:16

При натегнат клапан също се получава такъв ефект.... Газовете започват да излизат през 'косъмче' (лека асиметрия) от ненапълно затворилия клапан, и за нула време продухват каналче...
То не че вече можеш да направи добро измерване, но провери за пренатегнати клапани...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 08 Ное 2016 22:38

Колега, каква е марката на газовия компютър, с какви инжектори си . Ако може дай малко повече инфо за газовия инжекцион. А настройката на такъв се прави не с газ анализатор а с ОБД скенер в движение на колата, при различни оборотни режими и натоварване на двигателя. Поне аз така правя.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от max-2 » 09 Ное 2016 20:26

Аз видях два клапана на съседни цилиндри на снимката, които са зле. Според мен колата е работила със осезаемо бедни смеси на два от цилиндрите, като се е усещала неправилната работа на двигателя. Едно сузуки така порази клапан заради развалена газова дюза. Може и да са били с малки хлабини клапаните на тойотата, ако е така това оневинява газовия инжекцион.
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
nike1975
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Сеп 2015 06:06
Местоположение: гр. София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от nike1975 » 08 Дек 2016 15:41

Колеги може ли да дадете съвет и мнение.
Имам Авенсис 2.0 VVTI-D4 147к.с. на която доскоро не беше въможно да се постави газов инжекцион. От известно време се интересувам и намерих една фирма "Progas" която вече предлага монтаж на ГИ за директно впръскване, а като гледам на сайта им освен на други модели автомобили с директно впръскване, са монтирали и на авенсис с двигател 1AZ-FSE. То питането ми е дали има сред нас във форума някой колега с такъв тип двигател, който вече да е монтирал успешно подобен ГИ, какви са му впечатленията, как е поведението на двигателя и всичко друго което сметне за необходимо да сподели. Благодаря предварително на всички.

Дени
Мнения: 42
Регистриран на: 27 Ное 2016 15:12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota corola

Мнение от Дени » 13 Дек 2016 12:35

Преди година станах собственик на корола 1.4vvti 2006 с монтиран газов инжекцион.
Навъртял съм за година 12 000 km никакви ядове до сега.От известно време ми прави впечетление на празен ход като подам ряско газ в началото се чува пукане мисля в колекторите,не мие прекъсвала ускорява нормално.Но вчера по време на път чека премигна няколко пъти при подаването на газта нямаше мощност прехвърлих на бензин отново на газ нямаше разлика.много мудно извършвах маневри с подаване на повече газ.на празен ход оборотите бяха 600-650.изгасих и след малко запалих този проблем го нямаше вече двигателя работеше нормално.Моля дайте идеи къде та търся проблема благодаря предварително!
Последно промяна от Akima на 13 Дек 2016 12:41, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошли и честито.ПРАВОПИС.

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от spiridoncho » 22 Дек 2016 10:47

Колега, провери си свещите. На бензин прави ли проблеми, или само на газ? Ако го прави само на газ, то отиди за настройка на газовото. Ако го прави и на бензин тръгваш по стандартното: свещи, бобини и кабели (ако имаш такива). Не би било лошо да отидеш на диагностика да се видят данните и какви грешки ще покаже. Недей да откачаш акумулатора за изчистване на грешки и т.н.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Дени
Мнения: 42
Регистриран на: 27 Ное 2016 15:12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota corola

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Дени » 22 Дек 2016 13:46

Свещите ги смених преди 12000 км. Denso k16 .Колата си работи нормално и на бензин и на газ,споделям че от време на време chek лампата светва след няколко дена изгасва,пак светва и т.н.от месец насам chek ми свети постоянно и онзи ден както си карам премигна 4-5 пъти..подавам газ няма мощност.както на газ и на бензин.отбих малко след това.на място подавах газ едвам дигаше оборотите.изгасих я.запалих нямаше и помен от проблема .chek продължава да свети.досега не е правила проблеми. пали, върви ускорява нормално.явно нещо заминава.королката е на118000km. ще иска диагностика. къде в бургас ще свършат работа.дайте идеи. ermm.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 23 Дек 2016 22:41

Вместо да гадаем вземи я прочети тази кола и кажи какви са грешките!

Дени
Мнения: 42
Регистриран на: 27 Ное 2016 15:12
Местоположение: Бургас
Автомобил: Toyota corola

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Дени » 30 Дек 2016 15:17

Днес ми остана свободно време,закачиха колата на компа да видя какво ще излезе... Две грешки за ламбда сонда 1 .много бедна смес,друго нямаше.Газовото също го закачиха,не беше в добри граници.вкараха му нови настройки .изчистиха грешките ,чека сега не свети надявам се да няма проблеми......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта