Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 26 Мар 2018 09:36

Евтинийка някаква? Какви са тези гориво впръсквачи?

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 26 Мар 2018 15:22

Това са газови инжектори AEB i-plus. Електронния блок е производство също на АЕВ Италия, който всъщност произвежда за най- реномираните марки в този бранш. Като пример Ланди Ренцо. Има един файл на сайта на АЕВ , в който са описани есички марки и модели автомобили с директно впръскване ,които могат за момента, да се конвертират на газ с тази система. За съжаление , Тойота не е сред тях. И се чудя на смелоста или глупоста на твоя майстор , да направи колата ти с тази система. Съмнявам се , че тази работа няма да излезе на добър край. Но все пак имаш гаранция и ако не може да се справи с проблема , следва демонтаж и връщане на парите. Поздрави и ако нещо допълнително те интересува , с удоволствие бих ти отговорил.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 27 Мар 2018 01:49

Гаситали и АЕБ имат и конвенционални системи не само с директно впръскване. Погледнах ги инжекторите принципно съм ги виждал но нямам лични впечатления. Изглеждат читави. Не виждам защо да имат проблеми с тази система.

Но все пак ми е любопитно да видя компютъра.

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 27 Мар 2018 16:04

Bass_Man написа: Гаситали и АЕБ имат и конвенционални системи не само с директно впръскване. Погледнах ги инжекторите принципно съм ги виждал но нямам лични впечатления. Изглеждат читави. Не виждам защо да имат проблеми с тази система.


Но все пак ми е любопитно да видя компютъра.
Колега , искаш да ти снимам отвънкаа компютъра ли ?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 27 Мар 2018 16:27

Еми да. Щракни го него и инжекторите да видим точно кой модел а у. Че не са много масови.

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 28 Мар 2018 00:11

Гаситали е фирма , която е поръчала на A.E.B Италия и Autronic Италия електроника за ГИ , която е брандирана с нейното име. Колега BasMan, не знам дали знаеш, но контролерите на ГИ за автомобили с директно впръскване се различават много от към хардуер спрямо тези , предназначени за двигатели с индиректно впръскване на бензин. Бензиновите инжектори на двигателите с директно впръскване се управляват с импулс, при който тока и напрежението са много високи а и самата им емулация е много специфична. Другия специфичен момент е правилната емулация на сигнала на датчика за нялягане на бензина. Затова преди да се започне настройка на ГИ, се зарежда специален файл в електронния блок, който се дава от завода производител, и е със специфични настройки и стратегии, отнасящи се за конкретния двигател. Освен това се дава заводската схема за монтаж на системата за конкретния код на двигателя. А колко е важна тя, както спомена един колега, в смукателния колектор има клапи и при неправилно врязване на щуцерите за подаване на газта, сети се какви проблеми ще възникнат.Колега BatPe6 искам да ти дам един съвет. Иди при майстора си и изискай да ти покаже списъка с одобрените за конвертиране на газ автомобили от завода производител на ГИ и то точно дали е в тоя списък, твоя двигател с съответния код. Ако го няма , нищо хубаво не те чака. В една от инструкциите на друг производител , конвертирал този двигател на газ е написано, че този двигател има отделен контролер, който управлява бензиновите инжектори. За да се прекъснат се използва специален емулатор. Прекъсването им директно от компютъра на ГИ води до тежки повреди, водещи до много скъп ремонт. Не казвам, че твоя случай е този. Но ако кода на двигателя не е в списъка на одобрените, прочети отново по- предното изречение, защото сметката накрая все някой ще я плати, но дано не си ти. Поздрави.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Bass_Man » 28 Мар 2018 00:36

Колега преди тези мега постове дай да видим какво е монтирано?
И принципно поназнайвам някои неща относно фирмите които произвеждат ГИ и горивните системи. Дет се вика остави ме мен.
Аз иска да видя какво е монтирано. Така или иначе ще го връща до колкото разбрах?

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 29 Мар 2018 13:49

http://autogas-bg.com/газов-инжекцион-н ... -d4-direct
Ето това ми показа газаджията като го попитах дали моята Тойота може да се конвертира на Газ !
Някой да ми прати Е-мейл , че снимките ми създават затруднения, ако може друг да ги качи !
Благодаря на всички колеги които се отзоваха на моят проблем .
Само да отбележа за портокола, след като загрее , приблизително 15 мин , няма никакви грижи !!!

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 04 Апр 2018 16:59

Скъпи Колеги, отивам да си взимам колата от газаджията, без газова уредба !

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от mfandakov » 04 Апр 2018 17:06

Ами супер, аз бих се зарадвал лишаваш се от периодични проблеми и отварянето на нови теми от рода.....----Светна ми чека ко да праим. :D
worthy.gif

Миланов
Мнения: 96
Регистриран на: 04 Яну 2010 16:18
Местоположение: Ямбол Тойота Корола 1.6 VVT 2009г

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Миланов » 04 Апр 2018 20:42

Радвам се, че разума е надделял , и си си спестил за в бъдеще много скъпоструващи ремонти.

BatPe6
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Ное 2017 12:07
Местоположение: Пловдив

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от BatPe6 » 04 Апр 2018 21:14

Май с тези пари ще си купя някаква Баничарка с която да си обикалям !!! Ще гледам да има монтирана газова предварително! !! :D

pim68
Мнения: 10
Регистриран на: 22 Апр 2010 19:51

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от pim68 » 11 Май 2018 23:25

Колеги имам ГИ от рено меган 2 2008 1,6 16 агис 210 Томасето аляска дюзи Валтек ще тръгне ли с тях Корола 1,4 vvt i 2001г

Аватар
bobi700402
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Мар 2007 22:07
Местоположение: София

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от bobi700402 » 19 Май 2018 14:36

Здравейте.Имам страннен въпрос.Може ли на Хонда Акорд 2.0-155к.с да се монтира газова?Предварително благодаря.
Toyota Corolla E11 1.6 ''99''
Toyota Carina 2.0TD"97''
Toyota Corolla Е10 2.0D"95''

Аватар
Svetlio
Мнения: 36
Регистриран на: 16 Яну 2018 17:30
Местоположение: Sofia

Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Мнение от Svetlio » 19 Май 2018 15:03

А защо не питаш газаджии? ohmy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта