Toyota и газов инжекцион - За и Против монтажа на ГИ...

Публикувай отговор
PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от PESHO OT MARS » 17 Дек 2013 01:20

Следващия път не чакай въобще. След като усетиш миризма на газ веднага отваряй все живо да се проветри за да падне концентрацията след което бегом към сервиза. Ако случайно ти се случи пак НЕ Я вкарвай в гараж а я остави навън. Това са си мерки за безопасност. А по отношение на сервиза все от някъде трябва да спечелят и бутилките са едно от нещата в което горе долу има разлика в цените от порядъка на 20-40%. Но аз лично се съмнявам в това да е спукана бутилката, по-скоро се прецаква уплътнителя на евросондата или от качеството или от неправилно стягане. На мен ми се е случвало подобно нещо.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
shapala
Мнения: 45
Регистриран на: 12 Юни 2010 17:17
Местоположение: Mezdra
Благодарил/а: 2 пъти

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от shapala » 17 Дек 2013 08:13

Прав си за опасността за загазяване на гаража. Проспука на бутилката го видях с очите си, техника в Ботевград свали бутилката и я потопи в съд с вода. Пропуска се оказа в средата на надлъжния заваръчен шев на бутилката.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от PESHO OT MARS » 17 Дек 2013 08:22

Поне на времето се правеха снимки на заварачните шевове и хидравличен тест. Сега мисля правят само хидравличен тест и ми е чудно как го е минала теста. Затова казах че се съмнявам в бутилката но явно е била тя.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
shapala
Мнения: 45
Регистриран на: 12 Юни 2010 17:17
Местоположение: Mezdra
Благодарил/а: 2 пъти

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от shapala » 17 Дек 2013 08:51

Абсолютно си прав за снимките. Преди 10 години ръководех монтажа на една щпанрама(машина за сушене и фиксиране ширината на хасето). Накараха ни да направим ренгенови снимки на всички заварки. След това трябваше да надуем системата и за 24 часа да задържи налягането. Много странно как е преминала тази бутилка тестовете, но си имаше паспорт, който доказваше годността й.
Искам да попитам има ли значение от къде ще зареждам газ? Чух нещо за газта на петрол, че добавката дето слагали прецаквала уплътненията на системата. Аз досега бензин само на петрол и ОМВ зареждах, какво е положението с газта?

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от dimkaraganchev » 17 Дек 2013 09:00

Октомври месец ми свърши газта точно до ОМВ в Западния парк. Докато изгоря газта голям зор видях. Колата изгуби мощност. В последствие се наложи да сменя и филтъра на изпарителя, защото беше задръстен с графит. Така че, лично аз, вече не съм техен клиент. А Петрол отдавна ме загубиха, като клиент. Сега не знам дали са се оправили, но не смятам и да ги пробвам.

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от steich » 17 Дек 2013 09:10

Аз от 7-8 години зареждам само на EKO, като алтернатива Rompetrol.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

alalexll
Мнения: 183
Регистриран на: 03 Дек 2008 20:58
Местоположение: sofia

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от alalexll » 17 Дек 2013 09:41

shapala написа:Абсолютно си прав за снимките. Преди 10 години ръководех монтажа на една щпанрама(машина за сушене и фиксиране ширината на хасето). Накараха ни да направим ренгенови снимки на всички заварки. След това трябваше да надуем системата и за 24 часа да задържи налягането. Много странно как е преминала тази бутилка тестовете, но си имаше паспорт, който доказваше годността й.
Искам да попитам има ли значение от къде ще зареждам газ? Чух нещо за газта на петрол, че добавката дето слагали прецаквала уплътненията на системата. Аз досега бензин само на петрол и ОМВ зареждах, какво е положението с газта?
Аз зареждам на лукойл защото имам карта с отстъпка,миналата седмица свърши газта пред ОМВ и заредих.Колега изминах с 10км повече за същите пари от лукойл.Нарочно слагам за 10лв и карам докато не изклучи.Пробвах и на други фирми газта и всичките се представиха както с газта на лукойл.Уточнявам че пробата я правих по един и същ маршут в един и същ час сутрин в порядъка на 2 седмици.За мен най вероятно съм попаднал на добра зимна газ на ОМВ.

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от Petar » 17 Дек 2013 11:21

Аз отначало като сложих газовата зареждах от всички бензиностанции без от Петрол и най съм доволен от Екото и от там само зареждам

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от steich » 17 Дек 2013 11:25

Със зареждане за 10 лв не може да се направи реално сравнение и оценка тъй като не можеш да миниминизираш грешката и различните допълнителни фактори, като примерно различното налягане/количество на пълнене на различните бензиностанции и колонки, различнния брой палене на студено и изминати различни километри на бензин и т.н.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
shapala
Мнения: 45
Регистриран на: 12 Юни 2010 17:17
Местоположение: Mezdra
Благодарил/а: 2 пъти

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от shapala » 17 Дек 2013 11:39

Най-добри отзиви като гледам има за Еко и Ромпетрол, даже един колега преди малко ми ги препорача и той.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от PESHO OT MARS » 17 Дек 2013 14:58

Като цяло единственото което леко изплува откъм мнения за газ станциите са че петролската газ наистина има склонност да убива уплътнителите на буталцата на рейката. Затова аз понеже имам карта за Еко зареждам оттам а на път ако не намеря евентуално от Ромпетрол или Шел/ОМВ.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

sisi82
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Дек 2013 21:19

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от sisi82 » 20 Дек 2013 21:28

аз като нова във форума искам да споделя опит с моята принцеса (тойотата). Сложих си газов инжекцион не знам дали са позволени адреси, но мисля, че ако е полена връзката няма проблем http://www.energy-gas.com страшни пичове, които ми монтираха системата за има няма един час и я настроиха. Това се случи преди около година, до момента нямам оплаквания. По-важното е, че преди това разпитвах наляво-надясно за мнения и всеки се "пеняваше", че едва ли не идва края на света. Няма такива филми, инжекционната система не само е икономична, но и не създава проблеми мога да дам и по-подробна информация относно марката и т.н. но на лично съобщение, да не звуча като поредния рекламен агент.

весела
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Дек 2013 21:15

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от весела » 20 Дек 2013 21:37

здравейте,
преди две седмици си купих тойота корола 1.6, 110 кс, 2006 г., с монтиран газов инжекцион. преди няколко дни заредих бутилката догоре, след като изчаках да свърши газта окончателно. събрах 19 л /бутилката е 25 л/. сега карам само градско, и то предимно в пикови часове. средният разход, който ми показва е 17.6 л, което направо ме ужасява! посъветваха ме да не обръщам внимание на това, а да засека колко км ще измина с тия 19 л. досега съм изминала 60 км и вече две деления от общо три са угаснали, т.е. би трябвало да съм изхабила 2/3 от газта. четох форуми за разхода и никъде не виждам такива чудовищни цифри. ами оказва се, че трябва да спирам на всяка бензиностанция и да зареждам постоянно. купих колата с толкова желание и радост след като дълго карах фиеста, която се оказа направо желязна, вярно - без никакви екстри, но и без никакви проблеми и супер икономична, макар много стара. като купих королата, собственика ми показа показател от среден разход 11.8 л и аз много се зарадвах, но сега....как е възможно такава промяна?!
моля, кажете нормално ли е това, аз ли правя нещо грешно и какво ще ме посъветвате?

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от saho » 20 Дек 2013 22:01

Това ти е само градско, в най - студеното време, в задръствания, спиране - тръгване - толкова е.
Трябва да свикнеш с колата, да не ускоряваш рязко но за София това е невъзможно
Моята е 1,4 нулирах я и само градско 13/100, къси разстояния, палене, гасене, светофари, всички екстри.
Ноо с 45 лв. лятото Кулата-Поморие над 550км. 6,8-7/100
Среден разход 8/100 за две години
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Тойота и газов инжекцион

Мнение от PESHO OT MARS » 21 Дек 2013 00:20

Замерване на газ се прави само "пълно-празно" т.е. зареждаш и караш докато изключи и така поне 5 поредни бутилки. Чак тогава може да има някакъв реален разход. Особено важно е всеки път да виждаш на колко "изключва" бутилката, някой бутилки изключват с удар и спират други почват да тракат и само намалят скоростта на пълнене и т.н.Не се води по "светодиодчетата" защото те реално се настройват със софтуера на ГИ-то кога да изключват, като за целта си трябва доста игра докато се настроят и повярвай ми никой не го прави в сервизите. Освен това разхода ако караш в час пик на къси растояния си е напълно нормален или може би една идея по-виско отколкото трябва. За пример Хондата ми дава смесен разход около 8-8.5/100 газ а Карината под 12/100 по същия маршрут и каране не слиза.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта