AURIS - бензин или дизел ?

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 25 Фев 2014 17:12

Възнамерявам да купя AURIS, след 2010г . Въпросът ми е бензин или дизел бихте ми препоръчали ? Скъпа ли е подръжката на дизела...?

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 25 Фев 2014 17:16

Stamo написа:Възнамерявам да купя AURIS, след 2010г . Въпросът ми е бензин или дизел бихте ми препоръчали ? Скъпа ли е подръжката на дизела...?
Хибрид :thumbsup:
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Not_active_user_1 » 25 Фев 2014 17:53

Хибрид!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 25 Фев 2014 18:08

Естествено бензин,без никакви батерии по него,само акумулатор.Иначе или ще ти обърне джобовете,или ще ти побелее главата,или и двете. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от LEXUS » 25 Фев 2014 19:21

nowyaris написа:Естествено бензин,без никакви батерии по него,само акумулатор.Иначе или ще ти обърне джобовете,или ще ти побелее главата,или и двете. :thumbsup:
Извинявам се, ако съм като някакъв цензор biggrin.gif , но при такива манипулативни изказвания имам какво да кажа.
Колега nowyaris, дискутирахме и в друга тема точно това говорене/писане/ - по презумпция предразсъдъка към батериите. Но никъде не пишеш за положителната черта- липса на турбина, която е доказано скъпа. Тоест правиш отрицателна връзка с хибрида, но не и с дизела.Защо? Едно такова изказване е едностранчиво, дори и да е несъзнателно. Обърнах внимание на това в друга тема, но предполагам страстта на всеки е да чете и оценява положително само собствените си твърдения,а противостоящите коментари, направени от някого, да бъдат подминавани.
Мисълта ми е, че да наложиш хибридите в изречението с отрицателна конотация, въпреки че доказано технически са най-надеждните автомобили, а дори да имат намаляване на ефективността на батерииния модул, то замяната е не по-скъпа от замяна на турбина или дюзи при дизел, е силна форма на лична заблуда, която може би несъзнателно налагаш на другите.
Нямам абсолютно нищо против да говориш така, но когато имаш статистически коректни факти зад думите си, иначе е манипулация.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Kiki » 25 Фев 2014 19:37

Ако искаш икономична кола - ДИЗЕЛ. tongue.gif
Оше повече, че ще купуваш кола след 2010г. което означава, че ще е на малко километри и няма да имаш никакви проблеми.
Остави ги тези бензинаджии. И аз бях като тях докато не си купих дизелова кола и сега забравям кога съм зареждал последният път.
За 200 000км съм спестил 16 000 лв за гориво сравнимо с аналогичен бензинов двигател. Сега какъвто и колкото скъп агрегат на дизела да сменя,
пак ще съм на печалба.
Защитниците на бензини и хибриди да говорят каквото си искат от яд. biggrin.gif
Последно промяна от Kiki на 25 Фев 2014 19:49, променено общо 1 път.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от LEXUS » 25 Фев 2014 19:42

Зависи каква е експлоатацията. Ако караш основно градско и извънградско - определено хибридът е най-икономичен. Аз смятам също така,че дори при междуградски пътувания хибридът е икономичен съотносим към 2.0 дизела, особено при лимита на скоростта от 140 км./ч. А безшумността на хибрида в града и извънградско каране при 90-110 км./ч/ , както и възможността за придвижване напълно безплатно на ток около 2-3 км. е незаменима.
Да не забравяме и това,че хибридът е автоматик с джойстик, което е по-съвременно,а дали е по-удобно всеки може да си прецени.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 25 Фев 2014 19:51

Хибрид. Има чувствителни преимущества, според мен, пред бензина и дизела. Но пък въпроса е бензин или дизел, така че това май по скоро не е по темата. А и вероятността да се намери хибрид, е много малка.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Kiki » 25 Фев 2014 19:59

LEXUS написа: Аз смятам също така,че дори при междуградски пътувания хибридът е икономичен съотносим към 2.0 дизела
Това абсолютно не е вярно. Когато свалиш разхода на хибрида при 120 км по-малко от дизелов двигател 2.0 Д4Д, ела ми се похвали.
Ама хайде да не пускаме перпетомобилето , бензин - дизел, че пак ще стане страшно. laugh.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 25 Фев 2014 20:11

Е когато се спомене за хибрида винаги започва спор за разхода :). Аз мисля, че при реална експлоатация хибрида би показал по малък разход и от 1,4 ауриса. Но пък нямам преки наблюдения на 1,4 дизела. Сравнявам го само с предишното ми пежо 307 90 кс дизел, но то пък беше 9 годишно. Сравнявам го и с пежо 90 кс 301 на по малко от година. В сравнение с тези два дизела на дълъг път е по икономичен хибрида, но пък може дизела на пежата да не е икономичен.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от LEXUS » 25 Фев 2014 20:20

Kiki написа:
LEXUS написа: Аз смятам също така,че дори при междуградски пътувания хибридът е икономичен съотносим към 2.0 дизела
Това абсолютно не е вярно. Когато свалиш разхода на хибрида при 120 км по-малко от дизелов двигател 2.0 Д4Д, ела ми се похвали.
Ама хайде да не пускаме перпетомобилето , бензин - дизел, че пак ще стане страшно. laugh.gif
kiki, поздравявам те с клипа и хубавата музика:

http://www.youtube.com/watch?v=wlR_tqx_n2o&feature=plcp

Ако при 120 км./ч. колата ти харчи под 5/100км. тогава може да поспориме дали моето твърдение АБСОЛЮТНО biggrin.gif не е вярно.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от LEXUS » 25 Фев 2014 20:28

И кики имай предвид,че колегата Hursa, преди да си закупи Аурис хибрид, също се двоумеше дали да е хибрид, или дизелов, или бензинов Аурис, доколкото си спомням. Но както виждам не само не съжалява от избора си, а е и много доволен от него и съвсем ненатрапчиво споделя информацията си.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Kiki » 25 Фев 2014 20:46

Аз не отричам модерната технология и опазването на околната среда, но при всяко положение ще му излезе по-евтино да си купи дизелов Аурис, отколкото хибрид. А разхода може да е приблизително еднакъв, но цената на хибрид и дизел втора употреба е доста различна и няма да му се изплати в бъдеще с разлика в разхода или поддръжката. Ще му остане само самачуствието, че кара по-модерна кола.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от LEXUS » 25 Фев 2014 21:00

Аз мисля, че говорим за коли след 2010 год. - тоест дали дизел или бензин - това е двоумението на колегата. Става въпрос за варианти на еднакви години.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Kiki » 25 Фев 2014 21:25

LEXUS написа: Става въпрос за варианти на еднакви години.
Да и хибрида е по-скъп с 7 000 до 10 000 лв
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 58 госта