AURIS - бензин или дизел ?

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от kickata » 27 Фев 2014 15:23

Stamo написа:Мисля си за дизел за да не се занимавам с газови устройства...
Ти сам си си отговорил... biggrin.gif
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от scorpion » 27 Фев 2014 15:44

По темата. Каквото и да вземеш колега, след като няма да я караш толкова много, според мен няма значение. Не мисля, че по-скъпото обслужване на дизела, ще се компенсира от по-ниския разход (макар, че тук колеги се оплакват за дизели с доста завишен такъв!), както и обратното.

Извън темата: ако е автомобил основно за извънградско пътуване на дълги разстояния, също препоръчвам да се преориентираш към по-висок като клас автомобил. Предимства: по-голямото междуосие осигурява по-добър комфорт на пътуване, комбинирано с по-добро обезшумяване, по-добри интериорни материали, по-голям полезен товарен обем, че и по-голяма скорост на пътуване, всичко това с далеч по-малко умора от изминатите километри и часове зад волана. Казвам го от личен опит зад волана на различни класове автомобили, било то мои лични или служебни.

Успех с избора !

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 27 Фев 2014 16:57

scorpion написа:По темата. Каквото и да вземеш колега, след като няма да я караш толкова много, според мен няма значение. Не мисля, че по-скъпото обслужване на дизела, ще се компенсира от по-ниския разход (макар, че тук колеги се оплакват за дизели с доста завишен такъв!), както и обратното.

Извън темата: ако е автомобил основно за извънградско пътуване на дълги разстояния, също препоръчвам да се преориентираш към по-висок като клас автомобил. Предимства: по-голямото междуосие осигурява по-добър комфорт на пътуване, комбинирано с по-добро обезшумяване, по-добри интериорни материали, по-голям полезен товарен обем, че и по-голяма скорост на пътуване, всичко това с далеч по-малко умора от изминатите километри и часове зад волана. Казвам го от личен опит зад волана на различни класове автомобили, било то мои лични или служебни.

Успех с избора !
А според мен е почти на обратно. Колкото по-малко са километрите толкова по-нисък клас кола трябва да е. Все някак си ще избуташ 1-2 пътувания. А при по-дълъг пробег вече може да се оглежда човек за по-висок клас автомобил. Тогава вече времето прекарано зад кормилото си е повече и вече има по-осезаемо значение комфорта. И не на последно място си е финансовата страна на въпроса. Относителният разход за амортизация и подръжка на км е "парите/пробега". От там колкото пробега е по-голям числото над чертата има все по-малко значение, както важи и обратното. Ако си купиш относително скъп автомобил, направиш му обслужване за 1000лв, застраховка за още 200-300 и минеш 1000км то са си по 1.3лв/км без да броиш горивото, глобите и цената на автомобила.... ми по-добре си вземи такси. А ако минаваш 100000 годишно, дали си дал 1000 или 2000 за обслужване оскъпяват придвижването ти с 1 или 2 стотинки/км. Което на фона на горивото си е без значение.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 27 Фев 2014 17:16

scorpion написа:По темата. Каквото и да вземеш колега, след като няма да я караш толкова много, според мен няма значение. Не мисля, че по-скъпото обслужване на дизела, ще се компенсира от по-ниския разход (макар, че тук колеги се оплакват за дизели с доста завишен такъв!), както и обратното.

Извън темата: ако е автомобил основно за извънградско пътуване на дълги разстояния, също препоръчвам да се преориентираш към по-висок като клас автомобил. Предимства: по-голямото междуосие осигурява по-добър комфорт на пътуване, комбинирано с по-добро обезшумяване, по-добри интериорни материали, по-голям полезен товарен обем, че и по-голяма скорост на пътуване, всичко това с далеч по-малко умора от изминатите километри и часове зад волана. Казвам го от личен опит зад волана на различни класове автомобили, било то мои лични или служебни.

Успех с избора !
Относно междуосието и комфорта си напално прав...служебната ми кола е РЕНО КАНГОО. Тя е много къса и не вози комфортно...за разлика от това идеално се паркира в града...

Всяко нещо си има своите предимства и недостатъци... mellow.gif

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 27 Фев 2014 22:30

Не знам дали много хора мислят като мен, но смятам, че колата трябва да доставя и удоволствие, а това е до голяма степен свързано с мощността. Може би и производителите смятат така, защото колите стават все по мощни. Вярно, малките разходи и комфорта са важни. Но често си готов да ги пожертваш за по динамично каране. Така, че фактора удоволствие нека не го изключва съвсем колегата.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 27 Фев 2014 23:18

Удоволствието е като щастието-философска категория,не математическа.За различни хора различни неща го доставят.На мен,например ми доставя удоволствие да стигна от А до В за малко пари.Като съм с малка кола - какво?Нито се уморявам,нито много бавно пътувам.Като знам обаче с какви коли какви пари съм оставял по бензиностанциите - свят ми се завива.Добре че колите и парите не бяха моите.за колегата,според нуждите които описва - само дизел.И дано след няколко месеца не му се променят нуждите. :thumbsup: .Че дизелов Аурис 2010 трудно се променя на нещо друго без финансови загуби.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от vodafon » 28 Фев 2014 00:20

nowyaris написа:
vodafon написа:Е гати лютеницата
Питам за краставици, обясняват ми че черешите са по-добри
Некво малоумие ли е обхванало всички ?
Не бе,просто гледаме да помогнем с ориентацията на колегата.Според нуждите му и според бюджета му.Ние предлагаме вариант за автомобил,друг предлага къща с 2 декара двор във Вършец.То наистина с такъв бюджет само във Вършец можеш да си купиш къща с 2 декара двор. biggrin.gif
То от такава помощ да ти побелее главата, най-много да го объркате повече.
И във Вършец къщите са малко по скъпи от Софето така че си объркал бюджета :help:
Ако знаеш какво е Вършец,освен че е некво село некъде в СевероЗападнала Бг, нема да списваш/старобългарска дума/ така .

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 28 Фев 2014 00:59

Защо да му побелее главата-колегата пита и ние си даваме мнението.Не виждам нещо в нашите отговори да го притеснява колегата или да не му е ясно.А относно цените на недвижимите имоти в София и Вършец - там бъркаш.Току що прерових маса сайтове - в София си е по-скъпичко wink.gif .А че Вършец е населено място в Северозападнала България - виж,за това си прав.А за това,че колегата вече се е спрял на дизелов вариант направо съм сигурен.След като и служебната му кола е дизелова..... biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от slowtraveler » 28 Фев 2014 08:16

В един друг форум направихме едно сравнение, от което се видя, че два чисто нови автомобила около 150к.с. за около 5г харчат около 30ст/км...
И бензина и дизела. Бензина имаше разход 8.9л/100км (карах го предимно градско), а дизела - 6.5л/100км...
Явно по-скъпата поддръжка компенсира сериозната разлика в разхода.
Това - при нови автомобили без никаква подмяна на нещо по горивна апаратура или маховик.
При стар автомобил предполагам, че разхода на дизела ще се повиши до около 45ст/км, докато на бензина ще остане в границите на 35ст/км...
Затова и мнението ми е - при стар автомобил (особено малък клас) - бензинка...

П.С. под 'разход' горе имам предвид общите разходи по експлоатацията на автомобила, а не само разход гориво
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 28 Фев 2014 08:23

slowtraveler написа:В един друг форум направихме едно сравнение, от което се видя, че два чисто нови автомобила около 150к.с. за около 5г харчат около 30ст/км...
И бензина и дизела. Бензина имаше разход 8.9л/100км (карах го предимно градско), а дизела - 6.5л/100км...
Явно по-скъпата поддръжка компенсира сериозната разлика в разхода.
Това - при нови автомобили без никаква подмяна на нещо по горивна апаратура или маховик.
При стар автомобил предполагам, че разхода на дизела ще се повиши до около 45ст/км, докато на бензина ще остане в границите на 35ст/км...
Затова и мнението ми е - при стар автомобил (особено малък клас) - бензинка...
И в никакъв случай хибрид. Според http://www.carspending.com от началото на юли 2013 до сега съм на 50ст/км. Без цената на самият автомобил. С повечето от всичко останало: застраховки, обслужване, гориво, паркинг (това ме подсеща, че не съм си включил таксата за паркинга до нас). Без разни дреболии, като 5В крушка за габарит и труда по смяната biggrin.gif

ПП: Е до колкото разходите за застраховки са до края на юни 2014 общата цена ще падне малко.

ПП: хаха Добавих си паркинга е вече 51ст/км laugh.gif А синя и зелена зона не ги и помня. Може би трябва да си поискам справка от МТЕЛ biggrin.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от iovkito » 28 Фев 2014 08:30

slowtraveler написа: Явно по-скъпата поддръжка компенсира сериозната разлика в разхода.
Дай определение за поддръжка , защото вече си мисля , че не знам какво означава това.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 28 Фев 2014 08:47

iovkito написа:
slowtraveler написа: Явно по-скъпата поддръжка компенсира сериозната разлика в разхода.
Дай определение за поддръжка , защото вече си мисля , че не знам какво означава това.
Може би всяко влизане в сервиза. Дизела иска повече масло, поне при колите дето съм имал.
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Rudy » 28 Фев 2014 08:58

Vesko написа:И в никакъв случай хибрид. Според http://www.carspending.com от началото на юли 2013 до сега съм на 50ст/км. Без цената на самият автомобил. С повечето от всичко останало: застраховки, обслужване, гориво, паркинг (това ме подсеща, че не съм си включил таксата за паркинга до нас). Без разни дреболии, като 5В крушка за габарит и труда по смяната biggrin.gif

ПП: Е до колкото разходите за застраховки са до края на юни 2014 общата цена ще падне малко.

ПП: хаха Добавих си паркинга е вече 51ст/км laugh.gif А синя и зелена зона не ги и помня. Може би трябва да си поискам справка от МТЕЛ biggrin.gif
@ Веско - само разходите за гориво се гледат - твоите (а и моите са 27 ст/км) - не може да сравняваш застраховка на кола за 130х+, и такава за 15-20х. нали? Moже да се включи обслужването и ремонти - защото на дизел и бензин е коренно различно, особено ако се наложи ремонт на турбо, дюзи, хибридни батерии или нещо друго достатъчно скъпо.

Иначе по темата - аурис дизел 2.0 (не мисля, че мога да карам 1.4) tooth.gif
Изображение

coce
Мнения: 29
Регистриран на: 11 Ное 2008 19:08
Местоположение: гр.София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от coce » 03 Мар 2014 12:03

Като собственик на Аурис 2009(преди фейса)1.4 D4D,мога да кажа + и -
-Слабичък двигател (за извънградско)
-Виеща турбина(което лично мен ме дразни ),просто така си излизат от завода(сменяна е по гаранция 2 пъти и пак същата работа)
-Харчи масло
-6 степенните кутии шумът(при натискане на съединителя,звукът изчезва).Не е от лагера!
-Материалите в интериора са под всякаква критика.Таблото е от изключително нискокачествена пластмаса.Постоянни скърцаници,тропаници и паразитни шумове.
+Икономичен градско 6-6.5, извънградско 5-5.5
+Нисък данък 60-70лв.

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от kickata » 04 Мар 2014 13:17

coce написа:Като собственик на Аурис 2009(преди фейса)1.4 D4D,мога да кажа + и -
-Слабичък двигател (за извънградско)
-Виеща турбина(което лично мен ме дразни ),просто така си излизат от завода(сменяна е по гаранция 2 пъти и пак същата работа)
-Харчи масло
-6 степенните кутии шумът(при натискане на съединителя,звукът изчезва).Не е от лагера!
-Материалите в интериора са под всякаква критика.Таблото е от изключително нискокачествена пластмаса.Постоянни скърцаници,тропаници и паразитни шумове.
+Икономичен градско 6-6.5, извънградско 5-5.5
+Нисък данък 60-70лв.
След това мнение и темата направо умря... biggrin.gif
Колко масло харчи от смяна до смяна (15 хил.км.)?
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 58 госта