AURIS - бензин или дизел ?

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 25 Фев 2014 21:28

Стига с този турски сериал.Колегата съвсем точно си зададе въпроса-Аурис 2010 - бензин или дизел? И скъпа ли е поддръжката на дизела.За хибрид не става дума във въпроса изобщо.Какво не е ясно за някого - препоръчвам от все сърце за кола втора употреба да се закупи бензинов вариант.Това че автомобила е 3 - 4 годишен нищо не значи.Никак не е изключено въпреки младостта душата му да се е преселила във вечните ловни полета.Никой не знае как е експлоатиран.Ако е дизелов вероятността да създава проблеми е по-голяма отколкото при бензинов.Който си купува нов дизел,го купува за да го кара защото му е по-евтино.Значи че дизела,дори и на малко години е здраво юркан,независимо от показанията на одометъра.Колегата също пита скъпа ли е поддръжката на дизела.Щом пита,значи нещо го притеснява в дизеловия вариант.За бензиновия не пита.Отговора е ясен-поддръжката не е,ама понякога издръжката...... .Ще даде повече пари за дизел,отколкото за бензин,кой знае какъв ще му е годишния пробег и дали е оправдана инвестицията.Колегата навъртял 200 хилки и му се връзват аритметиките за дизелова кола.Аз за 7 години навъртях 33 хилки и ми се връзват аритметиките за бензинова.Всичко е изключително субективно.Затова му казах да се ориентира към чист бензин,не че дизел или хибрид е лошо.А Лексъса веднага ме вдигна на рогата biggrin.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от iovkito » 25 Фев 2014 21:44

Най-добре авторът на темата да напише по колко километра ще минава на година и дали ще кара градско или извънградско.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 25 Фев 2014 21:54

iovkito написа:Най-добре авторът на темата да напише по колко километра ще минава на година и дали ще кара градско или извънградско.
Абсолютно вярно.Въпроса е зададен правилно,но неточно и непълно от колегата-пита какъв автомобил,а не казва за какво ще го ползва.Вариациите по темата при така зададен въпрос стават безкрайни.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 25 Фев 2014 22:42

Широко погледнато хибрида си е бензинка. При тойота двигателя му е модифициран до известна степен, но това май не оказва влияние на експлоатацията на двигателя. Всъщност дори е опростен по сравнение с някой бензинови двигатели, което го прави по малко капризен към нашите горива и качество на поддръжката(силно се надявам да е вярно:)). А за цената – аз купих моя на цената на дизеловия (2 л), ако го продавах сигурно би имало значение. Въобще за цената на втора употреба автомобил е трудно да се говори, там влияят много фактори. Един иска да му вземе цена почти като за нов, друг гледа да му вземе някакви пари. Така, че зависи каква си намери.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 25 Фев 2014 23:57

Широко погледнато,хибрида си е една доста скъпа бензинка.Ама темата не е за това.А и колегата,който питаше , нещо не взима участие,така че сигурно или си е получил отговора,или му е през оная работа и просто се е чесал на клавиатурата.Новата колежка Шери85,която питаше за дизелов Ярис, беше доста по-любопитна.Но и тя като че ли вече е взела решение.Та по тази тема - толкоз.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 26 Фев 2014 12:43

Колата основно ще се кара извънградско...имам служебна която си карам в града...

Средно на година минавам към 20 000км...

Мисля си за дизел за да не се занимавам с газови устройства...

Служебната ми кола е дизел, с нея съм нямал проблеми, но тя е купена като нова от БГ и в момента стана на 100х км

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 26 Фев 2014 14:46

Тогава вземи дизелов Аурис.Но добре гледай какво купуваш,защото вероятно няма да е много евтин. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от kickata » 26 Фев 2014 14:49

Stamo написа:Колата основно ще се кара извънградско...имам служебна която си карам в града...

Средно на година минавам към 20 000км...

Мисля си за дизел за да не се занимавам с газови устройства...

Служебната ми кола е дизел, с нея съм нямал проблеми, но тя е купена като нова от БГ и в момента стана на 100х км
При това положение 1.4 D4D е твоята кола - нисък данък, икономична, а и добре върви...
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 26 Фев 2014 15:04

Щом се споменава газова уредба за един неголям автомобил вероятно целта е минимизиране на разходи и ниска цена на колата. Сумарната цена на бензинка с добър газов инжекцион вероятно ще е близка до цената на дизел 1,4, но пък ще е по икономичен от дизела. Така ще се избегнат и евентуалните проблеми с бг дизела. Но лично аз не бих заложил на надеждността на такава комбинация, ако ще ползвам автомобила най вече за извънградски пътувания. Пък и според мен усещането на дизеловия двигател при шофиране е доста по добро. Колкото за теорията, че дизеловия автомобил на старо ще е скапан от каране – някак си не си представям западняк да си купи аурис с 1,4 дизел за да го юрка на дълъг път. По скоро би го купил за градски автомобил, по удобен е от бензинката в града. Но това е мнение, колкото да си чеша пръстите. Обективни ще са мненията на собствениците на подобни автомобили.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 26 Фев 2014 16:49

Притесненията ми относно 1,4 са да не би да е много слаб мотора...особено извънграда са се форсира много...

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Фев 2014 17:13

Темата не е зададена както трябва, а на автора трябва да му вадиш думите с ченгел. Абе вземи се малко в ръце и като питаш питай, като света! Трябва ми кола да возя любовницата, тъщата балдъзата, деца няма или има, ще карам еди къде си, по еди колко си, ще настъпвам, пинтия съм и се замислям за газификация и т.н. Да беше казал и какъв ти е бюджета или ще трябва още 10 колеги да се маят и чудят тоз к'во иска и да пишем ли пишем. Ако наистина искаш адекватен отговор, вземи ги нахвърляй тези неща, изясни си ги, сподели ги и ще получиш максимално добър отговор. Спорове естествено ще има, но ако имаш акъл ще отсееш житото от плявата. Ся пък 1,4 дали е слаб. А ся де! Ами вземи кажи къде ще го караш и какво! Едно е да е извънградското ти София–Пловдив–София и съвсем друго е да е Шумен-Плевен–Шумен.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Vesko » 26 Фев 2014 17:28

prius 3 написа:Трябва ми кола да возя любовницата,
Не винаги може да се пише тояно за това толкова направо. Ами ако и жената влиза във форума? tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Hursa » 26 Фев 2014 17:35

За това най добре някой собственик с такъв автомобил да каже, но пак е субективно. На някой 90 кс са му достатъчни, за други колата е твърде мудна. Но ако гледате 2л дизел, то тогава погледнете и хибрида. Вярно цените вече са по високи, но до голяма степен по високата цена е че не се предлагаха с ниско ниво на оборудване, както 2л дизела така и хибрида. Многото екстри не са минус :), а и някой вършат работа особено при дълги пътувания.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Фев 2014 17:37

Ако е любовницата, задължително дизел! От вибрациите по-бързо свършват, а от тракането на мотора на нас мъжете ни е по-кеф, защото не чуваме какви глупости ни дрънка. Аз с моя хибрид, направо се прецаках. Вече нямам оправдание, че не съм чул... biggrin.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Фев 2014 17:42

Щом се споменава за газ, екстрите май са последната грижа. А реално погледнато хибрида е най на сметка. Ако сложиш същите екстри, които има той на другите варианти цената става съвсем друга. Дори дизелите скачат доста нагоре над хибрида. На пазара 2-ра ръка дизелите са по-евтини, защото са доста по-карани и реалните им км. вероятно са много повече.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта