AURIS - бензин или дизел ?

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Not_active_user_1 » 26 Фев 2014 17:47

Hursa написа:... Колкото за теорията, че дизеловия автомобил на старо ще е скапан от каране – някак си не си представям западняк да си купи аурис с 1,4 дизел за да го юрка на дълъг път. По скоро би го купил за градски автомобил, по удобен е от бензинката в града. Но това е мнение, колкото да си чеша пръстите. Обективни ще са мненията на собствениците на подобни автомобили.
Това са типично служебните автомобили на запад. Малък дизелов двигател, евтин, кара се няколко год. навъртат му се една камара км. и се продава. Точно този двигател, ако ще го взема е най-добре да е от Бг. с история и доказано сервизно обслужване в Тойота, че иначе може да гризне дръвцето с нещо на „малко“ км. и фалшива сервизна книжка.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 26 Фев 2014 18:18

prius 3 написа:Ако е любовницата, задължително дизел! От вибрациите по-бързо свършват, а от тракането на мотора на нас мъжете ни е по-кеф, защото не чуваме какви глупости ни дрънка. Аз с моя хибрид, направо се прецаках. Вече нямам оправдание, че не съм чул... biggrin.gif
Ще ме извиняваш,ама "свършват" от шофьора,не от вибрациите.Те ако можеха да свършват само от едни вибрации щяха да си ползват джиесемите и такива като нас яко щяхме да го закъсаме. angel.gif .Иначе,явно на колегата му трябва кола за уикендите и отпуските,да не му струва много пробега на километър и все пак да е нещо по-новичко и предизвикващо завист в околните - значи Аурис 1,33 бензин или 1,4 дизел.Аз бих взел бензина.За всеки случай.Варианта с дизела също е приемлив обаче.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 26 Фев 2014 19:48

prius 3 написа:Темата не е зададена както трябва, а на автора трябва да му вадиш думите с ченгел. Абе вземи се малко в ръце и като питаш питай, като света! Трябва ми кола да возя любовницата, тъщата балдъзата, деца няма или има, ще карам еди къде си, по еди колко си, ще настъпвам, пинтия съм и се замислям за газификация и т.н. Да беше казал и какъв ти е бюджета или ще трябва още 10 колеги да се маят и чудят тоз к'во иска и да пишем ли пишем. Ако наистина искаш адекватен отговор, вземи ги нахвърляй тези неща, изясни си ги, сподели ги и ще получиш максимално добър отговор. Спорове естествено ще има, но ако имаш акъл ще отсееш житото от плявата. Ся пък 1,4 дали е слаб. А ся де! Ами вземи кажи къде ще го караш и какво! Едно е да е извънградското ти София–Пловдив–София и съвсем друго е да е Шумен-Плевен–Шумен.
Да дам няколко уточнения относно бъдещата покупка...

Трябва ми кола за свободното време, за отпуските - както вече писах имам служебна която си карам в града...
Относно извънградското много често е Бургас - София...сега и с тази магистрала...:)

Относно бюджета...мислех си да е до 15х но сега гледам няма да стигнат...колите в ГЕРМАНИЯ на приемливи километри, под 100 000 са в порядъка на 8-9 000 EUR. 1000 лв ми искат за да е докарат до БГ...


Надявам се да съм сега по-конкретен и точен във въпроса си ...

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от zi_zi_top » 26 Фев 2014 21:34

То за тези пари можеш да си вземеш и дизелов Авенсис купуван от БГ.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 26 Фев 2014 22:01

zi_zi_top написа:То за тези пари можеш да си вземеш и дизелов Авенсис купуван от БГ.
mellow.gif

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 26 Фев 2014 22:16

Е,няма да е 2010 , ама пък си е Авенсис.Няма нищо общо с Ауриса.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от vodafon » 27 Фев 2014 07:20

Е гати лютеницата
Питам за краставици, обясняват ми че черешите са по-добри
Некво малоумие ли е обхванало всички ?

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от mirott » 27 Фев 2014 11:06

В тоя форум отдавна е така:)! Ти питаш за мнение за масло Енеос, те ти викат сложи на Тойота! Ама никой не е карал с Енеос...не, че някой кара с Тойота-просто щото Тойота не произвеждат масла...:)! Ама на тубите така пишело-значи е ОК! И се започва една...! Човека пита конкретно-Аурис бензин или дизел! Ама не бил си задал въпроса правилно, ама за какво ще му е, ама кой ще вози и къде! Вземи си хибрид, или най-добре Авенсис, ама дизел! То за тия пари може и къща с двор 2 декара да си вземе, що го не подсеща никой?!
По темата - Аурис бензин, на LPG!

Stamo
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 16:28

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Stamo » 27 Фев 2014 11:07

Не искам AVENSIS...искам по-малка кола...AURIS според мен е добър вариант като размери...

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от mirott » 27 Фев 2014 11:10

Ами вземаш най-доброто, което изнамериш като цена и качество, монтираш му LPG и се возиш! Хем ще е по-непретенциозна на гориво от дизела, хем ще е по-евтино придвижването. И поддръжката.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от Georgepetrov137 » 27 Фев 2014 11:56

За дълъг път вземи дизел. Имам 1,33 бензинка, на магистралата е пълен крах, ако искам да поддържам по-висока скорост разхода скача доста, а и мощността хич я няма. 1.6 е по-добре, но и с по-висок разход. Но пък е по-здрав бензина от дизела с по-малко бъдещи проблеми и по-лесна поддръжка. Дизел 1,4 е напълно достатъчен, не съм чул някой да се оплаква от него. 2.0 естествено е по-добре, но е и по-скъп и с по-голям разход.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от iovkito » 27 Фев 2014 12:00

Ако си намери някое дизелче на 50-100 000 км , да го взима и толкова. Тези двигатели със сигурност държат до 250-300 000 км без сериозни ремонти , ако ще върти по 20 000 на година може и да изкара 5-6 години без да го пипа. Поддръжката е като на всяка кола - филтри и масло , двигателите са с верига , само 1 пистов ремък има за смяна.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 27 Фев 2014 14:41

Stamo написа:Не искам AVENSIS...искам по-малка кола...AURIS според мен е добър вариант като размери...
Понеже спомена нещо за бюджета,за това те ориентирахме към нещо друго.Вземи си това,за което имаш нужните средства.Като че ли автомобила трябва да е дизелов,ако ще го ползваш за това което каза.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от nowyaris » 27 Фев 2014 14:47

vodafon написа:Е гати лютеницата
Питам за краставици, обясняват ми че черешите са по-добри
Некво малоумие ли е обхванало всички ?
Не бе,просто гледаме да помогнем с ориентацията на колегата.Според нуждите му и според бюджета му.Ние предлагаме вариант за автомобил,друг предлага къща с 2 декара двор във Вършец.То наистина с такъв бюджет само във Вършец можеш да си купиш къща с 2 декара двор. biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: AURIS - бензин или дизел ?

Мнение от mirott » 27 Фев 2014 15:01

Първо никъде не съм предлагал-казах какво може, щото не се сещате! За Вършец-ела и си купи:)! Да видим как и къде:)!
Оправете си вашата ориентация, после оправяйте тази на другите! Кратко и ясно-Аурис бензин или дизел! Какво объркано има в това?! Объркани са ви отговорите!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 59 госта