Корола версо въпроси

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Корола версо въпроси

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2014 22:32

Не се коси колега... Правилно си постъпил...
Някои хора мислят на дребно...
А ти си си купил известно спокойствие - знаеш че целия тракт е нов и вероятността да ти създаде проблем през следващите десетки хиляди километри е много малка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Корола версо въпроси

Мнение от ffsolutions » 31 Окт 2014 23:12

Абе, колеги, хубаво става въпрос за верига или не, ама в един момент не и ли идва и на нея времето? Питам, защото преди да взема авенсиса (който е с ремък между другото) се бях огледал и аз по маздите, но бях останал с впечатление, че веригата им се сменя в един момент, и си беше бая солидна сума.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Корола версо въпроси

Мнение от slowtraveler » 31 Окт 2014 23:18

Ами би могло да и дойде времето... След 300-500х.км...
Като ефекта обикновено е започване на дразнещ шум ... (това не се отнася за някои БМВ, които късат директно верига :whistle: )
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

lu4ogaz
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Фев 2014 18:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Корола версо въпроси

Мнение от lu4ogaz » 02 Ное 2014 20:58

Да се похваля и аз вече съм собственик на Корола Версо 2,2 Д, 136 к.с.,2007 г. Не можах да и отстоя и я взех !
Въпреки това остава въпроса, защо при първо стартиране на двигатела - не пали а само върти, като след второто завъртане припалва но не започва да работи двигателя и после само върти. Няма значение дали я чакам 2 секунди или 6, щом изключа бутона и после пробвам веднага - най-много на 3тото завъртане пали ! Какъв би могъл да е проблема ?
Понеже колата е обслужена / взех я от човек / не съм се хвърлил веднага да я обслужа, но скоро ще ходя в сервиза и там ще поставя въпроса, НО ми се ще да съм подготвен, а това ми е първия дизел :)) /дано да остана с усмивка /
И втория съвет, който търся е във фирмения сервиз ли да отида / В. Търново / или при друг майстор - който ми е ремонтирал предишните коли с години ? Чувал съм, че в тойта пресилват нещата и искат да се правят големи ремонти !

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Корола версо въпроси

Мнение от kalkam » 03 Ное 2014 10:06

Как така пали от третия път. Нещо не е както трябва. Виж свещи, въздух ....
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

draior
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Дек 2013 10:38
Местоположение: Перник-София-Перник

Re: Корола версо въпроси

Мнение от draior » 03 Ное 2014 10:11

lu4ogaz написа:Въпреки това остава въпроса, защо при първо стартиране на двигатела - не пали а само върти, като след второто завъртане припалва но не започва да работи двигателя и после само върти. Няма значение дали я чакам 2 секунди или 6, щом изключа бутона и после пробвам веднага - най-много на 3тото завъртане пали ! Какъв би могъл да е проблема ?
При мен случая е подобен някой път не ще да запали от първия път, та ходих до Тойота София запад във миналия вторник. 72 лв диагностика и какво ми казаха:
Свещите не били оригинални дърпали повече ток от акумулатора. Акумулатора бил си заминавал и SCV клапан бил за смяна (имам и оферта за смяна на всичко ако някой се интересува мога да споделя). За момента изчаквам, но съм се насочил първо към акумулатор че започва по трудно първо развъртане и мисля да започна с него.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2006

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Корола версо въпроси

Мнение от kiks » 03 Ное 2014 18:42

lu4ogaz написа: Не можах да и отстоя и я взех !
Малко смело си я взел с това непалене :)

Най елементарното и евтино което може да се направи без посещение на официален сервиз е проверка на акумулатор за няколко лева, а после проверка на свещи. Ако помня добре цена от сервиз за BERU около 40 лева за брой и смяна на 4 броя за 12 лева. Добре е свещите да не за "запечени" и да излязат лесно при подмяна. Оригиналните свещи за с някакви йероглифи и тотално не работиха (и 4 те) на 200 000 - 210 000 км.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Корола версо въпроси

Мнение от geniya » 03 Ное 2014 19:04

lu4ogaz написа:Да се похваля и аз вече съм собственик на Корола Версо 2,2 Д, 136 к.с.,2007 г. Не можах да и отстоя и я взех !
Въпреки това остава въпроса, защо при първо стартиране на двигатела - не пали а само върти, като след второто завъртане припалва но не започва да работи двигателя и после само върти. Няма значение дали я чакам 2 секунди или 6, щом изключа бутона и после пробвам веднага - най-много на 3тото завъртане пали ! Какъв би могъл да е проблема ?
Понеже колата е обслужена / взех я от човек / не съм се хвърлил веднага да я обслужа, но скоро ще ходя в сервиза и там ще поставя въпроса, НО ми се ще да съм подготвен, а това ми е първия дизел :)) /дано да остана с усмивка /
И втория съвет, който търся е във фирмения сервиз ли да отида / В. Търново / или при друг майстор - който ми е ремонтирал предишните коли с години ? Чувал съм, че в тойта пресилват нещата и искат да се правят големи ремонти !
При мен бяха изгорели и четирите свещи, излизаше и грешка при прочитане с компа, като грешката беше точно "Изгорели свещи".Смених ги и четирите, пали без проблем от първия път.Но я паля с една подробност, забелязах че когато натисна съединителя и светне зелена лампа, натисна старт бутона тогава пали по-трудно.Ако изчакам 2-3сек. след като подгрее и тогава натискам съединителя и старт-бутона пали от раз.Пробвай по този начин.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Корола версо въпроси

Мнение от georgi.mehana » 03 Ное 2014 20:27

Момци малко четиво с образователна цел. Мисля че ще ви е полезно.
Нормална последователност на запалване
1. Пъхнете контактния ключ в гнездото.
2. Натиснете педала на съединителя докрай и поставете скоростния лост в неутрално положение. Дръжте педала на съединителя натиснат докрай, докато стартерът е включен. Светлинният индикатор в бутона за двигателя ще светне със зелен цвят.
За моделите с дизелов двигател—Натиснете бутона за двигателя за момент веднъж, и светлинният индикатор за подгряването на двигателя ще светне. Стартерът ще се включи, след като този индикатор угасне. Стартерът на двигателя ще работи, докато двигателят запали (за максимум 25 секунди). Ако натиснете двукратно бутона за двигателя, стартерът на двигателя ще се включи преди да е угаснал светлинният индикатор за подгряването на двигателя. Стартерът на двигателя ще
работи, докато двигателят запали (максимум 25 секунди). Ако двигателят не запали, изчакайте няколко секунди, преди да повторите опита за запалване.
За повторното запалване натиснете и задръжте натиснат бутона за двигателя. Стартерът на двигателя ще се включи отново (за максимум 30 секунди).При запалването на двигателя кракът ви трябва да е махнат от педала на газта.
Двигателят може да запали също така и в режимите ACC (аксесоари) или IG-ON (включено запалване), с еднократно натискане на бутона за двигателя, при нати-
снат педал на съединителя. В този случай, когато натиснете педала на съединителя, цветът на светлинния индикатор ще се промени от жълт на зелен.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Корола версо въпроси

Мнение от Vesko » 03 Ное 2014 22:19

georgi.mehana написа:Момци малко четиво с образователна цел. Мисля че ще ви е полезно.
Нормална последователност на запалване
1. ....
2. ....
Това не го ли пише в книжката на колата?
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Корола версо въпроси

Мнение от iovkito » 03 Ное 2014 22:48

Те хората говорят за смяна на клапан на помпата и свещи , а колета им дава акъл как да си запалят колата, пхаха. laugh.gif Те сигурно не знаят , че се натиска съединител и се върти ключът/натиска бутонът.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Корола версо въпроси

Мнение от Akima » 03 Ное 2014 23:02

offtopic.gif

Ти недей се смя,че наскоро имаше и такъв случай - появи се някакъв "мерсовод",натропа марката,каза как MB е най-великата марка и накрая се оказа,че не знае как се пали колата. wacko.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Корола версо въпроси

Мнение от georgi.mehana » 04 Ное 2014 18:21

Става въпрос в кои режим започва подгряването на свещите, от по горния пост. Може да натискаш педала на съединителя и половин час, и да свети зелено но файда никаква.Както и да е. biggrin.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

lu4ogaz
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Фев 2014 18:59
Местоположение: Велико Търново

Re: Корола версо въпроси

Мнение от lu4ogaz » 09 Ное 2014 12:28

[quote="geniya"]
При мен бяха изгорели и четирите свещи, излизаше и грешка при прочитане с компа, като грешката беше точно "Изгорели свещи".Смених ги и четирите, пали без проблем от първия път.Но я паля с една подробност, забелязах че когато натисна съединителя и светне зелена лампа, натисна старт бутона тогава пали по-трудно.Ако изчакам 2-3сек. след като подгрее и тогава натискам съединителя и старт-бутона пали от раз.Пробвай по този начин.[/quote]
Метода дава резултат за сега !
Като застудее ще пиша пак
Благодаря !

Аватар
bojidar
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Ное 2014 00:08

Re: Корола версо въпроси

Мнение от bojidar » 10 Ное 2014 07:05

Здравейте,мисля да си купя toyota corolla verso 2.2 d4d 2007.Бих искал да попитам някой има ли такъв автомобил,и как е

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 62 госта