Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

memorex

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от memorex » 04 Юли 2014 21:04

Аз доколкото знам жълтата е за ниво а червената за налягане .Ремонта може и да не се окаже скъп и сложен,но трябва да се проверят сегментите .Отварян ли е мотора преди?
Последно промяна от memorex на 04 Юли 2014 21:43, променено общо 1 път.

mvm
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юли 2014 05:05

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от mvm » 04 Юли 2014 21:28

Колеги, ремонт ще правя едва в началото на септември.Дотогава ще изчакам да видя дали няма да намеря двигател от някоя блъсната Тойота Авенсис на цена която по-скоро съм готов да платя. Разходът е толкова много,че вероятноста само сегменти да причинява разходът на масло наистина е само оптимистичен вариант.Ако за това време не намеря двигател ще пристъпим към ремонт и след отварянето на двигателя ще направя снимков материал, мисля,че при тази ситуация всеки един ще може да си направи изводите какво вижда.Дотогава ви пожелавам весело изкарване на лятото и приятни моменти със световното !
Лека вечер на всички.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от sha4ev » 04 Юли 2014 21:59

mvm написа:Колеги, ремонт ще правя едва в началото на септември.Дотогава ще изчакам да видя дали няма да намеря двигател от някоя блъсната Тойота Авенсис на цена която по-скоро съм готов да платя. Разходът е толкова много,че вероятноста само сегменти да причинява разходът на масло наистина е само оптимистичен вариант.Ако за това време не намеря двигател ще пристъпим към ремонт и след отварянето на двигателя ще направя снимков материал, мисля,че при тази ситуация всеки един ще може да си направи изводите какво вижда.Дотогава ви пожелавам весело изкарване на лятото и приятни моменти със световното !
Лека вечер на всички.
Успех. drunk.gif
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от steich » 04 Юли 2014 23:55

Тъй като и аз бях в същата дилема преди 2-3 месеца, ще споделя какво се получи при мен. И аз събирах мнения, цени, та дори и сегменти и ремонтни гарнитури си взех ( имам за продаване ) ... но реално истината се оказа друга. Използвах едни дълги почивни дни през май и намерих хора в провинцията които да разглобят двигателя с идеята да правя ремонт. Оказа се че износването на цилиндрите е доста голямо на елипса, не беше сигурно дали щях да се включа в първи ремонт. Съответно сегментите не бяха спекли изобщо, най-вероятно разхода на масло ( около литър на 1000-1500 км ) е заради износването, въпреки че компресията беше по-висока от заводската ... обяснимо. Трябваше нови бутала с сегменти съответно 1-ви или 2-ри ремонт ( оригинални такива няма ) и не се знаеше турски, китайски или какви са, съответно основни и биелни лагери ( бяха износени )... та ремонта щеше да излезне около 2000 лв. с много неясен резултат. Голям късмет, успях да намеря двигател от ударена Корола Версо на малко километри. Моя съвет е бутай докато можеш и търси двигател от ударена такава след 2006-7 по възможност с новата щека и картер и ако има доказани километри още по добре.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от nowyaris » 05 Юли 2014 11:25

мехаННика написа:Това с газта съм го правил без никакъв ефект. Само който е виждал колко нагар има по сегментите и в каналите на буталото знае колко безсмислено е начинанието с газ или други химикали. Пожелавам успех. А дали няма да стане с десетминутно форсиране до прекъсвач както в една друга тема?
Що не го чуете колегата-мотора при този разход е напълно заминал-дето казваше един известен в Русе колега на механика- "Системно препичан двигател".Добавки и всякакви други почиствания и тем подобни механико-химични гевезелъци няма да помогнат.Или смяна на двигателя,или изключително скъп основен ремонт,или на "пазара" - с баламурници е пълно.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от мехаННика » 05 Юли 2014 12:38

As You wish, engineer, грешни ходове има и от едните и от другите. Всеки има различни виждания за ремонта по отношение на цена, качество, срок, а също и калкулатор на телефона си така че да си взема решението сам.

mvm
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юли 2014 05:05

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от mvm » 05 Юли 2014 17:52

Колеги, здравейте!
Двигателят вероятно наистина е препичан многократно, радвам се ,че при мен не е( въпреки,че няма значение).Маслото, веднага след смяна отново почернява.Нагар има и затова не се спори. И на мен ми е тъпо да разбера,че на подобна кола маслото не е сменяно редовно защото всичко останално като механика е в много добро състояние.Разберете, че е безсмилено да бъдем ''за'' или ''против'' този или онзи метод. Двигателят е свършил, цилиндрите са разширени, маслото си лети.Ризи, сегменти, шалайфане или нов двигател със всичките недостатъци и занимавки в КАТ за тегнически преглед които също не са евтини. Колеги, гледайте си световното, радвайте се на хубавите летни слънчеви дни.Водете жените и децата на море и ако намерите време вместо спорове се забавлявайте на по бира. Машините се износват , правят се или се заменят, но стреса си взима своето от вашият организъм.Яд ме е,че в живота ни губим толкова време за спорове за да покажем кой греши и кой е прав, като това освен някакво лично извратено удоволствие и хабене на нерви друго не получаваш.Да признаеш,че даден колега има мнение по даден въпрос е жест на уважение.Уважавам всички мнения и се радвам,че съм част от форума. Забавлявайте, скоро предстои полуфинал и финал от световното.
Всичко най-хубаво и не влизайте често в безсмилени спроове.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от Japanese_fever » 05 Юли 2014 20:32

Колега, ако не си ми прочел мението по-горе, пак повтарям, този двигател има фабричен дефект на сигментите още след излизането си от фабриката. Това колко пъти е пречпичан след това без или с много малко масло се дължи на този факт.

М/у другото има няколко модела на Тойота, които идват с този двигател, не е само Авенсис - Селика GT, Corolla (US market), Mаtrix (US market), може би и някои от Verso-тата (не ги знам тях). Така че не търтси само от ударен Авенсис, а от всичките модели, които ползват този двигател.

Ето ти списък на всички модели, които ползват този двигател:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_ZZ_engine#1ZZ-FE
Последно промяна от Japanese_fever на 05 Юли 2014 21:32, променено общо 1 път.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

mvm
Мнения: 7
Регистриран на: 03 Юли 2014 05:05

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от mvm » 05 Юли 2014 20:58

Благодаря, колега.Ще гледам и за тях. За този модел двигател и фабричните дефекти прочетох и от другите колеги писали по темите във форума както и различни технически статии.....само,че след като купих колата.Ваденето на поуки е полезно.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от PESHO OT MARS » 05 Юли 2014 22:07

Japanese_fever написа: М/у другото има няколко модела на Тойота, които идват с този двигател, не е само Авенсис - Селика GT,
Джапи мотора при селиката е същия но при Авенсис в 129 коня а в Селика ГТ е 143 коня. Не съм сигурен къде е разликата.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от Japanese_fever » 05 Юли 2014 22:19

PESHO OT MARS написа:
Japanese_fever написа: Джапи мотора при селиката е същия но при Авенсис в 129 коня а в Селика ГТ е 143 коня. Не съм сигурен къде е разликата.
Може да е от дизайна на вход. и изход. колектор, а може и да има други настройки на ECU-то, но ако ползват едно и също ECU не трябва да има проблем. Може да си го провери това човека. 14 коня разлика не е много, може да се извадят по различни начини, от по-агресивни разп. валове също, което не значи че не ползват един и също компютър.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Standart
Мнения: 50
Регистриран на: 05 Авг 2013 19:24

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от Standart » 06 Юли 2014 09:57

Въпроса е дали като има разлика в конските сили няма да се наложи технотест. Там още около 500 лева.

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от Japanese_fever » 09 Юли 2014 08:16

Хората карат пияни, а също така с по 200 на магистралата бутата на куките, а ти не може да ги излъжеш за един двигател, който е даже един и същ по означение. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от giorgo77 » 27 Юли 2014 18:25

Има ли някой във форума, който е решил проблема с големия разход на масло чрез ремонт? Колко пари е излязъл ремонта и къде го е правил? Може на Л.С. да ми пише.

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Не какво да е, но разход на масло...отново Авенсис!

Мнение от martod » 28 Юли 2014 08:58

giorgo77 написа:Има ли някой във форума, който е решил проблема с големия разход на масло чрез ремонт? Колко пари е излязъл ремонта и къде го е правил? Може на Л.С. да ми пише.
Има .. Аз от 20 г. насам все това правя, решавам проблеми с разхода на масло .. biggrin.gif
Имам силни съмнения, че и колегата Сашо (мехаННика) който е писал по горе в темата, точно с това се занимава и ти е градски, и спокойно можеш към него да се обърнеш .. wink.gif
Ремонта при всеки излиза на различни цени и е трудно предварително да се каже колко точно, докато не се отвори мотора ..
Понякога ремонта е по лек, понякога се налага и стъргане на цилиндри, нови бутала, биелни- основни лагери и т.н... което си е сериозен разход ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 54 госта