Мнения за Corolla E17 /2013-2018/ - Всички двигатели и ск.кутии

Публикувай отговор
Аватар
dio_fan
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Сеп 2014 10:03
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013-2018/ - Всички двигатели и ск.кутии

Мнение от dio_fan » 02 Сеп 2014 10:20

Здравейте!

Тъй като ми дойде до гуша от разни европейски боклуци, с които, вместо събота и неделя да ида да се разходя някъде извън София, аз вися по сервизи и под колата, решиш да си взема нова кола, японска. И след като преди 6-7 месеца видях за пръв път новата Corolla (моделна година 2013) -сигурен съм, че за мен това е Колата.

Дотук със сигурните неща - идва ред на колебанието. Разхода на дизела е до 5.5 градско, което си е ... меко казано страхотен. Аз, обаче, съм доста скептичен към дизела - имал съм 2 дизелови коли и след като теглих чертата на икономията от гориво и по- високата цена за обслужване и ремонти по тях - не мисля, че бих си взел дизел втори път. От друга страна, тъй като колата е нова, то тя няма да прави проблеми с дюзи, нафтови помпи, ЕГР клапани, турбини и т.н. И тук се връщам на изначалната причина, поради която реших да сменя автомобила.

От друга страна, като японския бензинов агрегат - друг толкова надежден май няма. 1.6 дава също приличен разход, но не е толкова пъргава като дизеловия - няма тази динамика, която идва от турбината. Но пък обслужването и ремонтите не са толкова много и е доста по- надежден.

Моля, който има наблюдения, свързани с този модел на Корола и 2-та агрегата - да дава мнения. Ще съм изключително благодарен за напътствията ...

P.S. А с CVT-то как стоят нещата. За предните поколения безстепенни скоростни кутии съм чувал, че имат много проблеми, обслужването им е скъпо и т.н. С тази дали е променено нешо по надеждността?
Последно промяна от Akima на 07 Окт 2021 16:51, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от Airfan » 02 Сеп 2014 23:35

Моята CVT е на Авенсис и за 8 месеца нямам никакви забележки До колкото знам CVT е безпроблемна кутия, за разлика от MMT, което преди се слагаше на Корола. Та за кутията не му мисли, ами виж как седи въпросът с нашата нафта и тези мотори. Да каже някой с опит - аз имам приятел с РАВ4, купуван нов от магазина преди години и си има проблеми, но дали е от нафтата или кофти си поддържа колата - незнам.
Изображение Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от Bass_Man » 03 Сеп 2014 01:01

Като я взимаш нова не би трябвало да се притесняваш от проблеми но върпоса е че CVT има само на бензина до колкото видях. Така че или бензин с CVT или дизел ръгачка. Не можах да разбера и дали бензина е с директно впръскване с оглед на това дали може лесно да се сложи газ. Но докато ти мине гаранцията най-вероятно няма да е много трудно и на директно да се сложи.
Последно промяна от Bass_Man на 04 Сеп 2014 01:07, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от slowtraveler » 03 Сеп 2014 07:42

Airfan написа:...... как седи въпросът с нашата нафта и тези мотори. Да каже някой с опит - аз имам приятел с РАВ4, купуван нов от магазина преди години и си има проблеми, но дали е от нафтата или кофти си поддържа колата - незнам.
Колега бе взел дизелова РАВ-ка някъде 2007г... Преди година я даде на щерка си - безпроблемна експлоатация с нашата нафта...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Gandalf
Мнения: 86
Регистриран на: 16 Юни 2006 14:17

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от Gandalf » 03 Сеп 2014 07:49

Не разбрах към кой дизелов двигател сте се ориентирали.
Ако е 1,4 Д4Д мисля, че той е като на предишното поколение. Вече почти 7 години
и 130к км никакви проблеми с нашата нафта. Много икономичен, но малко слаб, ако
колата е пълна с хора.
Не съм карал или возил в последната Корола, но как е с шумоизолацията?
Това в моята е според мен фабричното слабо място.
Corolla 1,4 D-4D

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от dracunculus » 17 Сеп 2014 23:02

dio_fan написа:Здравейте!

Тъй като ми дойде до гуша от разни европейски боклуци, с които, вместо събота и неделя да ида да се разходя някъде извън София, аз вися по сервизи и под колата, решиш да си взема нова кола, японска. И след като преди 6-7 месеца видях за пръв път новата Corolla (моделна година 2013) -сигурен съм, че за мен това е Колата.

Дотук със сигурните неща - идва ред на колебанието. Разхода на дизела е до 5.5 градско, което си е ... меко казано страхотен. Аз, обаче, съм доста скептичен към дизела - имал съм 2 дизелови коли и след като теглих чертата на икономията от гориво и по- високата цена за обслужване и ремонти по тях - не мисля, че бих си взел дизел втори път. От друга страна, тъй като колата е нова, то тя няма да прави проблеми с дюзи, нафтови помпи, ЕГР клапани, турбини и т.н. И тук се връщам на изначалната причина, поради която реших да сменя автомобила.

От друга страна, като японския бензинов агрегат - друг толкова надежден май няма. 1.6 дава също приличен разход, но не е толкова пъргава като дизеловия - няма тази динамика, която идва от турбината. Но пък обслужването и ремонтите не са толкова много и е доста по- надежден.

Моля, който има наблюдения, свързани с този модел на Корола и 2-та агрегата - да дава мнения. Ще съм изключително благодарен за напътствията ...

P.S. А с CVT-то как стоят нещата. За предните поколения безстепенни скоростни кутии съм чувал, че имат много проблеми, обслужването им е скъпо и т.н. С тази дали е променено нешо по надеждността?
Kolega, mislq, che koito i ot dvata varianta da si vzemesh, nqma da sburkash. Imam pogled i vurhu dvata agregata, lichno az karam E15 s 1.6 Valvematic. I dvata varianta si imat silnite strani. Dizelut 1.4 se chuvstva po-purgav SAMO v niskite oboroti poradi vurtqshtiq moment. Valvematic-varianta kogato se nastupi vurvi kato raketa, vse pak e 42 konq poveche, no za smetka na tova si ima i razhod... Nai-golqmata glupost na Toyota e , che mahnaha 2.0 dizela ot Corolla-ta....Tova za men beshe optimalniqt izbor za tazi kola. Proshtavaite za latinicata. Nqmam drug izbor v momenta
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

королчо
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Май 2014 20:43

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от королчо » 18 Сеп 2014 15:14

Наистина изглежда чудесно, но 90-те коня на дизела стигат само за града. Пътуваш ли повечко извънградско, ще ти е слабичка. Аз съм с 2.0 126 к.с и съм идеално доволен, за дълъг път е идеална. На 160-180 пее, а и разхода е чуден - 6.3-6.4 с тази скорост.
Toyota AYGO 1.0 2006
Toyota COROLA 2.0 D4D 2009
Toyota HIACE D4D 2007

karaoke
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Окт 2014 14:44

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от karaoke » 07 Окт 2014 14:51

Дошло му до гуша от европейски боклуци. Да, ако си карал "малко употребявани" коли на 300+ хил. км "нов внос".
Сигурно си мислиш, че Королата се произвежда в двора на японския император. И специалистът по качеството си прави сепуко, ако се появи дефектна кола. В тези коли вече няма почти нищо японско tongue.gif

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от mirott » 07 Окт 2014 15:20

karaoke написа:Дошло му до гуша от европейски боклуци. Да, ако си карал "малко употребявани" коли на 300+ хил. км "нов внос".
Сигурно си мислиш, че Королата се произвежда в двора на японския император. И специалистът по качеството си прави сепуко, ако се появи дефектна кола. В тези коли вече няма почти нищо японско tongue.gif
Ааа, уникат си! Браво за поста! Смях се от сърце! Ама си доста прав...за съжаление!

Vidic
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Юни 2013 11:55

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от Vidic » 07 Окт 2014 21:23

Според мен по-добре е да си вземеш бензиновия агрегат, освен ако няма някакви скрити проблеми, но не съм чел, колегите да кажат. Карал съм предишния модел Корола с 1.4 D-4D и колата е откровено слаба. Споделям мнението на колегата королчо, който казва, че ако караш извън града ще са ти малко. Това, което си спомням от тест-драйфа на тази кола беше, че често трябваше да сменям скоростите и нямаше достатъчно мощност. Това, че е по-пъргав дизела е субективно усещане, защото според данните по ценова листа за ускорението от 0 до 100 на 1.6 бензин със CVT e за 11.0 секунди., а на 1.4 дизел 12.5/14.5 секунди в зависимост дали е със ръчни скорости или автоматични.
Нямам пряк опит (в смисъл да съм имал собствена) с автоматиците на Тойота, но съм чел по форуми и служител в Тойота ми каза, че автоматизираните кутии ММ са непрепоръчителни, защото дефектират скъпо. Това по повод на Йарис автоматик, за който преди се оглеждах. Същевременно се сещам, че имам познат с Аурис с такива скорости, който скоро го върна по back and buy схема, защото в Тойота му бяха казали, че му предстои скъп ремонт на скоростите. За CVT съм чел, че са здрави, но не познавам никой с такава кола и нямам абсолютно никакви впечатления относно надеждността.
Все пак те съветвам, ако решиш да останеш на варианта автоматик, да пробваш такава кола на тест-драйв, защото аз преди време така се отказах от покупка на Йарис, защото бях изключително разочарован от СВТ-то. Колата беше много шумна и мудна. Но това беше преди около 2 години.В новата Корола нещата може да са се подобрили.

Относно надеждността на дизелите, аз карам предишни qмодел Корола D-4D 2.0 дизел и до сега да чукам на дърво не съм имал сериозни проблеми по двигателя. Колата е на 5 години и 82 000 км. Преди няколко месеца обаче ми се запуши ЕГР клапана и трябваше да ми го почистят в Тойота за около 120 лв. Правя уточнение, че наливах нафта само от Лукоил, ОМВ, Ромпетрол и Еко и слагам на всеки 15-тина хиляди километра добавка от тези в Тойота за почистване на дюзите и горивната система. След запушването, в сервиза ме посъветваха да наливам само от по-скъпия дизел, ако имам възможност. От тогава карам само с ЕКТО дизела на Лукойл, който по мое мнение е най-добър. За сега няма проблеми, дано да остане така. При теб няма фактора по-висока покупна цена, защото като гледам 1.4 D-4D е малко по-евтин от 1.6 със CVT, но все пак си премисли дали искаш потенциално проблемна и маломощна кола за еднакви пари с бензиновата.
И последно дори 2.0 дизел при бързи изпреварвания над 3 000 оборота става муден и не ускорява достатъчно бързо или поне не така прогресивно както е бензина или както е дизелът в ниските обороти.
Поздрави и дано да направиш добър избор!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от Me4oKyX » 07 Окт 2014 21:56

Новите Тойоти не са това, което бяха. А новия 1.4 д4д е с пластмасовите дюзи, които дори не подлежат на "ремонт"...... като искаш кола, която да не пипаш, взимаш бензин до 2000-та година, японски, но иска много търсене. В нов автомобил, имаш "безпроблемно" ползване, докато имаш гаранция. Да не говорим колко проблемни скоростни кутий имат последните 8 години, след като ги задължиха да ползват евро части....

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от dracunculus » 08 Окт 2014 22:06

karaoke написа:Дошло му до гуша от европейски боклуци. Да, ако си карал "малко употребявани" коли на 300+ хил. км "нов внос".
Сигурно си мислиш, че Королата се произвежда в двора на японския император. И специалистът по качеството си прави сепуко, ако се появи дефектна кола. В тези коли вече няма почти нищо японско tongue.gif

Аз пък да ти кажа съм свръх доволен от моята Корола правена в ЮАР, за разлика от доста мои колеги, който стоят постоянно в сервизите с техните прехвалени Аудита, Мерцедеси и т.н. Става дума за НОВИ коли след 2010. Всеки си има истина в крайна сметка и няма нужда от спам мисля ;)
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
dio_fan
Мнения: 22
Регистриран на: 02 Сеп 2014 10:03
Местоположение: София

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от dio_fan » 03 Фев 2015 10:56

Здравейте отново!

В крайна сметка се възползвах от намаленията покрай Коледа и си взех Corolla E170 1.6 CVT 132 hp, ниво Luna.

Първи впечатления: стабилна е, добре ускорява (въпреки че все още не смея да я настъпя хубаво, докато не навърти поне 1000 км.). CVT-то имитира 7-скоростен класически автоматик, като същевременно двигателя не променя оборотите, когато ускоряваш плавно (типично за CVT-то). От време на време се получава едно странно "ритане", което се надявам да не от вариатора. Най- много "комшу" от Адапазаръ да са си оставили ръцете, докато са сглобявали кутията. Но пък в крайна сметка колата е в гаранция още почти 5 години, така че ... времето ще покаже. laugh.gif

Разхода за момента е 10 л/ 100 км в София по трип компютъра, но се надявам да падне като се постопли и двигателя се доразработи.

Аватар
ss_mitko
Мнения: 448
Регистриран на: 25 Яну 2009 14:48
Местоположение: София

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от ss_mitko » 03 Фев 2015 15:48

Честито Колега,
Много безавариини километри.
Като натрупаш впечатления ги споделяй, че и аз съм се огледал в тази Корола.

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Re: Мнения за Corolla E170 (2013- )

Мнение от alexsv_17 » 03 Фев 2015 20:35

Честито колега,
Със здраве да си я караш! :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта