Мнения за Corolla E17 /2013-2018/ - Всички двигатели и ск.кутии

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 28 Сеп 2016 19:23

Енев е прав... Само дето на королата ако си спомням правилно, навремето в книжката бе обявена скорост 11км/ч (не, че има значение 1км/ч де) :)
А неоригиналния парктроник явно за да заобиколят необходимостта да се чете скоростта, го бяха вързали през някаква времезакъснителна верига към спирачките....
Наистина смятам задния парктроник за ненужен ако имам камера - независимо от парктроника, винаги гледам и огледалата и предницата - често срещана грешка е да се фиксираш на задницата, без да внимаваш особено за предницата (и аз съм я правил тази грешка на младини :) )...
Така, че очите на четири :)
При мен парктроника показва така, както е описал Рошко (което потвърждава тезата ми, че повечето решения са еднотипни tooth.gif )... Бутона за изключване на парктроника го ползвам единствено когато се движа по черен път - постоянно пищи от храсти и висока трева...
При мен пищи от колоните, в зависимост кой датчик е хванал препятствие - практически звука е квадро и се мести, ако се мести препятствието (пешеходеца :) )...
Когато към това прибавиш и радарите за движещи се обекти, които също пищят вляво и вдясно (барабар с мигалките в огледалата и мигането на арматурото табло със схемата на автомобила), цирка става пълен, и почваш да не обръщаш внимание на пищенето, и предимно се оглеждаш :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Рошко » 28 Сеп 2016 21:45

Тази вечер се заслушах кое откъде пищи... Пищялката за предния парктроник е някъде зад double DIN-а, звукът идва от там някъде, а за задния парктроник е в багажника, под дясната странична пластмасова кора - там има решетка и звукът се носи от там.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от BOz » 28 Сеп 2016 23:50

Ако предния парктроник се задейства наистина при условие единствено под 10 км/ч, то това е най-малоумното решение, което е могло да направят.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от peterhr » 29 Сеп 2016 00:06

Според мен предния парктроник трябва да е функция на много неща. Примерно дали колата се движи, дали е спряла, дали се променя "обекта" отпред. Пищенето трябва да спира, ако колата спре напълно, а не аз да цъкам mute на всеки светофар.
Отделно, че предния парктроник трябва да работи на много по-малко разстояние отколкото задния.

Аз не съм поръчвал, от утре ще започна да тествам камерата. Ще видим колко бързо ще й свикна.

Тойота монтират ли чужди системи или само продаваните от тях? Че примерно едни 300 или 400лв за една "алтернатива" на партоник не ми се дават?
А пък аз си имам оригинален от предишната кола само с пищялка и ако от сервиза се навият да ми го монтират срещу по-малко пари от цената на "алтернативата", която продават, за мен ще е перфектно.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 29 Сеп 2016 00:09

BOz написа: Ако предния парктроник се задейства наистина при условие единствено под 10 км/ч, то това е най-малоумното решение, което е могло да направят.
Що? Казваш, че трябва да е активен и при по-висока скорост???
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от BOz » 29 Сеп 2016 01:31

slowtraveler написа: Що? Казваш, че трябва да е активен и при по-висока скорост???
Не, казвам, че не трябва да е активен автоматично при движение напред автоматично и единствената логика за активирането му да е просто скорост под 10км/ч.
Ти представяш ли си всеки ден да тръгвам и да спра на първия светофар и това веднага да ми писка? boxed.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Рошко » 29 Сеп 2016 01:59

BOz написа: Ти представяш ли си всеки ден да тръгвам и да спра на първия светофар и това веднага да ми писка?
Е кой е казал, че автоматично ще се разписка като спреш? Ще писка ако си на D и си прекалено близо до задната броня на предния в зоната на минимално задействие на датчиците или някой пешеходец мине прекалено близо с дисагите. Ако си на Р, т.е. не се очаква, че можеш да мръднеш, дори и да ти остърже бронята пешеходеца, няма да се разпищи. След като си в режим на каране/потегляне, ако разстоянието до обекта намалее, е най-нормалното нещо да се разпищи и да те предупреди, че зоната около автомобила вече не е безопасна. Иначе може да си се заблял, да отпуснеш спирачката и да качиш бабата на предния капак.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Airfan » 29 Сеп 2016 10:12

slowtraveler написа:
Airfan написа: Аз лично заложих на оригинален.
Да не те разочаровам, но мисля, че бъркаш... В смисъл - взели са ти парите като за оригинален, а са ти сложили 'някакъв'...
Ние също си минахме по този път...
На Версото бяхме поръчали оригинален и си дойде с такъв - имаше едно 'заводско' копче за изключване (личеше си, че е еднакво с другите щатни копчета), и бе интегрирано в системата - включваше се автоматично при спадане на скоростта и т.н.
Докато на РАВ-ката видимо бе монтиран допълнително - имаше дисплейче, високоговорителче и т.н... И създаваше проблеми (навярно заради калпав монтаж) no.gif
Аз никога не говоря на изуст. Тъй като се наложи да си свалям корите, казах го и предния път в темата за моята кола - видях централата, която е ТОЙОТА. Така че - да, оригинален е, ще трябва да те разочаровам и не бъгясва никога.
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от BOz » 29 Сеп 2016 10:32

Рошко написа:
BOz написа: Ти представяш ли си всеки ден да тръгвам и да спра на първия светофар и това веднага да ми писка?
Е кой е казал, че автоматично ще се разписка като спреш? Ще писка ако си на D и си прекалено близо до задната броня на предния в зоната на минимално задействие на датчиците или някой пешеходец мине прекалено близо с дисагите. Ако си на Р, т.е. не се очаква, че можеш да мръднеш, дори и да ти остърже бронята пешеходеца, няма да се разпищи. След като си в режим на каране/потегляне, ако разстоянието до обекта намалее, е най-нормалното нещо да се разпищи и да те предупреди, че зоната около автомобила вече не е безопасна. Иначе може да си се заблял, да отпуснеш спирачката и да качиш бабата на предния капак.
Точно това обяснене-оправдание очаквах между другото.
Лично мен това би ме побъркало, защото карам основно градско, в големи задръствания и няма шанс да спазвам винаги дистанция, която е извън обсега на сензорите. А и явно не само мен, защото такава е логиката на всички производители, които съм карал - Опел, БМВ, Ауди, Мерцедес, ВАГ все, Фиат ... За това ме изненада, че тия от Тойота са взели такова решение. Ама и не се изненадвам де. Да слагаш парктроник, който пищи със отделен зумер-говорител през 2016-та година, като на Дачиа и това да ти е заводското решение? Оевидно смисъла е не пълна интеграция с автомобила, а универсално решение за целия им набор от модели. Добре, че имаш визуализация, че да се различава по нещо от китайските аналози. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Airfan » 29 Сеп 2016 11:10

Отделен говорител се слага само, когато поръчаш парктроника извън нивото на оборудване. Иначе е интегрирано в аудиото, до колкото съм чувал.
Изображение Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Рошко » 29 Сеп 2016 12:23

Airfan написа: Отделен говорител се слага само, когато поръчаш парктроника извън нивото на оборудване. Иначе е интегрирано в аудиото, до колкото съм чувал.
Парктроникът ми определено не е поръчан отделно - нивото на оборудване е Chic, което беше най-високото, преди да вкарат стъкления таван и лед фаровете като отделно ниво на оборудване и е с включени преден и заден парктроник. А зумерите определено не са интегрирани в аудиосистемата - както казах, за предните датчици зумерът пищи някъде зад head unit-a, а за задните - в страничната пластмасова кора в багажника.

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от peterhr » 29 Сеп 2016 15:26

Някой има ли аларма Gemini 932?
Как се програмират различни функции?
Има ли някъде описание?

Освен гаранцията на алармата имам и едно хвърчащо листче, но там са написани напълно противоположни неща в различни изречения и нищо не разбирам :)
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Airfan » 29 Сеп 2016 16:00

Рошко написа:
Airfan написа: Отделен говорител се слага само, когато поръчаш парктроника извън нивото на оборудване. Иначе е интегрирано в аудиото, до колкото съм чувал.
Парктроникът ми определено не е поръчан отделно - нивото на оборудване е Chic, което беше най-високото, преди да вкарат стъкления таван и лед фаровете като отделно ниво на оборудване и е с включени преден и заден парктроник. А зумерите определено не са интегрирани в аудиосистемата - както казах, за предните датчици зумерът пищи някъде зад head unit-a, а за задните - в страничната пластмасова кора в багажника.
Ясно!
Изображение Изображение

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от BOz » 29 Сеп 2016 16:24

А предполагам може да си тествате парктроника с Techstream-а?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Рошко » 29 Сеп 2016 17:02

BOz написа: А предполагам може да си тествате парктроника с Techstream-а?
Не, щото кабелът ми замина за София... tooth.gif Иначе докато го имах не съм обръщал внимание дали го има, но определено не е "домашнярка" слагана в Тойота в България, ако за това намекваш. Първо, че информацията за задействаните датчици се изобразява на тъч скрийна и се mute-ва от там и второ, че датчиците са вградени в бронята, не стърчат като китайски "копчета", а бронята си е вдлъбната, точно за този размер датчик, а не разпробита допълнително.

P.S. И отделно от първите две, работата с парктроника и грижата за датчиците са описани в оригиналното ръководство на автомобила.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта