Мнения за Corolla E17 /2013-2018/ - Всички двигатели и ск.кутии

Публикувай отговор
vanz
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Ное 2012 11:11
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E21 1.8 HSD

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от vanz » 12 Ное 2017 18:13

Колега lachoni, малко със закъснение, но аз имах същия проблем с мултимедията като теб.
Проблемът е добре познат на Тойота и се признава за гарнционен.
Аз преминах през следното - смяна на цялата мултимедия още когато колата беше на два месеца и
след това имам поне 5 ъпдейта на софтуера.
Тази пролет мултимедията пак направи проблем, направих клипче и когато отидох в ТМ-Ауто за смяна на гуми го показах на приемчика.
Човека провери версията на софтуера на мултимедията и каза, че е последната и към момента няма какво да направи.
Посъветваме да не държа флашката с музиката постоянно включена, защото от кофти флашки системата също забивала sad.gif и ако продължи да
забива да му занеса пак клипчето за да го прати в централата им.
От тогава до сега карам колата без включено USB, ползвам го само когато тръгвам на дълъг път и пробеми нямам.
Та моят съвет към теб е, запази си час за диагностика в ТМ-Ауто Запад, защо в Запад, защото там ми решиха проблема. В Изток само се почесваха (лично мнение).
Ако можеш снимай клипче с телефона и им го покажи, поискай да ти сложат последната версия на софтуера, става за 15 минути.
След като си вземеш колата не дръж постоянно включена флашка в USB порта, даже изобщо не ползвай порта няколко месеца и виж как ще се държи мултимедията.

Дано съм ти бил полезен!
Toyota Corolla E21 1.8 HSD

Аватар
lachoni
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Авг 2015 02:40
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от lachoni » 15 Ное 2017 22:48

Благодаря за съвета, Колега!

След 5 дни имам час за смяна на гуми, като им звъннах и за суфтуерен ъпдейт - ще пиша след това. Въпреки това, причина като "не дръжте флашката в порта" не мога да приема като сериозна - през повечето време, аз лично слушам музика от флашката, вместо от радиото. Ако приемчик ми го каже това, бих поставил под съмнение неговата компетентност. Няма понятие като "кофти флашка" - едно нещо или работи, или не.

В никакъв случай не опонирам или оспорвам казаното от теб, дори съм благодарен за информацията, която сподели. И със сигурност, когато / ако следващият път забие мултимедията, ще извадя флашката и ще видя дали ще се оправи без многото рестартирания.

Поздрави! :thumbsup:
По-добре да стигнеш 20 минути по-късно, отколкото да си отидеш 30 години по-рано.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от zi_zi_top » 16 Ное 2017 12:58

Флашката трябва да отговаря на следните изисквания:
1. да е форматирана с FAT 32,
2. файловете да се групирани в папки с имена на латиница и без препинателни знаци,
3. да не съдържа подпапки,
4. файловете да са САМО mp3 и wav (декодерът не може да чете други формати).

Ако са спазени тези условия мултимедията чете флашката без проблеми и не забива дори като стои постоянно включена. Когато има други формати или имена на файлове и папки, които са нечетими от декодера се получава забиване и самостартиране на мултимедията в режим USB, независимо при какъв режим е изключена.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
lachoni
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Авг 2015 02:40
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от lachoni » 27 Ное 2017 21:30

Смених гумите, и ъпдейтнаха софтуера за 10 минути. Наиситна работи осезаемо по-бързо, и вече го няма това "freeze"-ване на мултимедията.
Дано да няма повече неприятни изненади :)
По-добре да стигнеш 20 минути по-късно, отколкото да си отидеш 30 години по-рано.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от peterhr » 27 Ное 2017 22:33

Как Ви се струва изпотяването на предното и задното стъкло? Примерно карам колата 30 минути. Спирам за около 30 минути и след това предното стъкло е изпотено от вътре. Паля и трябва да чакам поне 4-5 минути, за да се изчисти поне половината. СЛед това карам отново около 30 минути и винаги е изпотено в най-горния край.

Забелязвам, че ако е натрупал сняг отпред вдясно, от предната дясна чистачка (оттам взима възхух за купето вероятно) и тогава почти не може да се изчисти предното стъкло от изпотяване.

Задното стъкло също седи много изпотени и почти през цялото време трябва карам на включено подгряване.

При Вас как е положението в дни като днешният?
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
lachoni
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Авг 2015 02:40
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от lachoni » 27 Ное 2017 22:57

Днес карах доста, нямам този проблем. След като оставя колата и се кача след някакво време (до 30 минути), стъклата са леко запотени, но се отпотяват сравнително бързо.
Филтърът на купето ми идва на акъла, но нека и други колеги да кажат.
По-добре да стигнеш 20 минути по-късно, отколкото да си отидеш 30 години по-рано.

celeron_7000
Мнения: 173
Регистриран на: 17 Фев 2014 17:59
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от celeron_7000 » 28 Ное 2017 00:31

peterhr написа: Как Ви се струва изпотяването на предното и задното стъкло? Примерно карам колата 30 минути. Спирам за около 30 минути и след това предното стъкло е изпотено от вътре. Паля и трябва да чакам поне 4-5 минути, за да се изчисти поне половината. СЛед това карам отново около 30 минути и винаги е изпотено в най-горния край.

Забелязвам, че ако е натрупал сняг отпред вдясно, от предната дясна чистачка (оттам взима възхух за купето вероятно) и тогава почти не може да се изчисти предното стъкло от изпотяване.

Задното стъкло също седи много изпотени и почти през цялото време трябва карам на включено подгряване.

При Вас как е положението в дни като днешният?
При мен е същото положението, но филтърът на купето със сигурност е за смяна. На 59000 съм (на 30000 е сменен) и след 1000 км ще ми го сменят, тъй като съм към онази програма с талоните за "безплатно" обслужване.
Toyota RAV4 (2023), 2,0 CVT, M20A-FKS, EXECUTIVE I Toyota Corolla E11 (1999), 1,3 4E-FE, TERRA, MT I Toyota C-HR (2023), 2,0 HYBRID M20A-FXS, CLUB

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от gimara » 28 Ное 2017 09:04

peterhr написа: Паля и трябва да чакам поне 4-5 минути, за да се изчисти поне половината.
Колеги не се "филмирайте", ами прочетете ръководството. Трябва да пише нещо такова:
За климатроник: Натискането на бутона за обдухване на предното стъкло включва свързания режим “разскрежаване” на климатичната уредба. В този момент светлинният индикатор на бутона “А/С” (климатична уредба) ще светне, независимо дали преди това бутонът “А/С” (климатична уредба) е бил натиснат или не. Това се прави с цел по-бързо почистване на предното стъкло.
За климатик: За по-бързо затопляне изберете за няколко минути режим ЗАТВОРЕНА ЦИРКУЛАЦИЯ. За да запазите прозорците от изпотяване, веднага след затоплянето на вътрешността на автомобила изберете режим СВЕЖ ВЪНШЕН ВЪЗДУХ.
За затопляне с подсушаване на въздуха натиснете бутона “А/С”. Изберете въздушен поток “Към пода/към предното стъкло”, за да затоплите вътрешността на автомобила и в същото време да размразите предното стъкло.

Изпотяването изчезва почти веднага, ако всичко друго е наред.

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от peterhr » 28 Ное 2017 09:32

Това с бутона и включването на климатика/климатроника става, но при по-топло време. Сега на този студ не е ефективно и работи много по-бавно.

Филтъра съм го сменял преди 2 месеца.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Corolla_E12_hs » 28 Ное 2017 11:22

Много се затопля въздухът в купето от климатика и дишането и затова се запотяват веднага след като тая топлина спре да се излъчва. Като спреш - отвори 2-та предни прозореца за 10 секунди да влезе малко свеж въздух. Така или иначе излизаш на студа. Също е хубаво колата да е изчистена от сняг, лед, листа около чистачките, от там дърпа въздух (поне на Е12 е така). Гледай да не ти е пусната рециркулацията, че от нея се изпотяват още повече :D Има и разни мазала за прозроците да не се изпотяват, но всеки си има мнение за тях - едни ги харесват, други не, може да пробваш все пак някое на Сонакс.

celeron_7000
Мнения: 173
Регистриран на: 17 Фев 2014 17:59
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от celeron_7000 » 28 Ное 2017 12:54

gimara написа:
peterhr написа: Паля и трябва да чакам поне 4-5 минути, за да се изчисти поне половината.
Колеги не се "филмирайте", ами прочетете ръководството. Трябва да пише нещо такова:
За климатроник: Натискането на бутона за обдухване на предното стъкло включва свързания режим “разскрежаване” на климатичната уредба. В този момент светлинният индикатор на бутона “А/С” (климатична уредба) ще светне, независимо дали преди това бутонът “А/С” (климатична уредба) е бил натиснат или не. Това се прави с цел по-бързо почистване на предното стъкло.
За климатик: За по-бързо затопляне изберете за няколко минути режим ЗАТВОРЕНА ЦИРКУЛАЦИЯ. За да запазите прозорците от изпотяване, веднага след затоплянето на вътрешността на автомобила изберете режим СВЕЖ ВЪНШЕН ВЪЗДУХ.
За затопляне с подсушаване на въздуха натиснете бутона “А/С”. Изберете въздушен поток “Към пода/към предното стъкло”, за да затоплите вътрешността на автомобила и в същото време да размразите предното стъкло.

Изпотяването изчезва почти веднага, ако всичко друго е наред.
Много ти благодаря за жълтия текст, колега! Би бил полезен за много хора. Забравил съм да спомена, че спазвам абсолютно всичко в жълто и резултатът е този, който съм описал. За себе си съм поставил диагнозата - филтърът е за смяна. Явно си останал с впечатлението, че има драма в целия момент. Е, няма такова нещо. Не е нищо фрапантно и ситуацията е точно като при филтър за смяна.
Toyota RAV4 (2023), 2,0 CVT, M20A-FKS, EXECUTIVE I Toyota Corolla E11 (1999), 1,3 4E-FE, TERRA, MT I Toyota C-HR (2023), 2,0 HYBRID M20A-FXS, CLUB

Аватар
lachoni
Мнения: 15
Регистриран на: 19 Авг 2015 02:40
Местоположение: София

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от lachoni » 28 Ное 2017 14:04

Аз съм забелязал още нещо - когато влизам в колата без да съм си изтупал хубаво обувките от сняг, той се изпарява и запотява стъклата повече от обикновенно.
Иначе това с климатроника е абсолютно вярно, помага при такива ситуации.
По-добре да стигнеш 20 минути по-късно, отколкото да си отидеш 30 години по-рано.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Hursa » 28 Ное 2017 14:48

Някой знае ли, как работи
gimara написа:режим “разскрежаване” на климатичната уредба
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от slowtraveler » 28 Ное 2017 16:58

Ако става въпрос за 'обдухването на предното стъкло' - външен въздух, включен климатик (не работи под определена температура - например +4С, въпреки, че може да му свети лампата), вентилатор на висока степен, посока - челното стъкло......
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Мнения за Corolla E17 /2013- /

Мнение от Hursa » 28 Ное 2017 17:32

Но тогава, защо се води такъв режим? И защо е необходимо включването на климатика. Аз мислех, че климатика се включва при включване на обдухването на предното стъкло за да подсуши въздуха - да кондензира влагата, да я отнеме - от въздуха с който се обдухва стъклото. Но това е обратното на този режим, който е споменат - до колкото разбирам. При стартиране на двигателя, топъл въздух не може да се подаде веднага, поне да е подсушен - така поне си го обяснявах това включване на климатика. Така подсушения въздух би поел влагата от стъклото, което се обдухва.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 70 госта