Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от nowyaris » 02 Мар 2015 06:45

Не е нормално.Все пак темата си е на Снежанка.В техническите има и за трансмисия,и за спирачна,питай там.Снежанка си пита за нейния новопридобит стар Ярис.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от TATI » 02 Мар 2015 09:20

Колеги, моля не разводнявайте темата на колежката! Ако имате питания, направете си отделна тема.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

snejanka94
Мнения: 32
Регистриран на: 31 Яну 2015 16:33
Местоположение: София

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от snejanka94 » 02 Мар 2015 23:00

Може ли да ми кажете някакъв добър сервиз в София, за да погледнат радиото?

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Nenny » 01 Апр 2015 21:41

Здравейте,
От известно време се оглеждам из обявите за Ярис 1.3, 2000-2003 г, бензин...

Четох и във форума/дали?/, за да добия някаква представа, а не да си избера колата само по цвят и колко "чекмедженца" има smile.gif
Все пак реших да се регистрирам и да попитам има ли някои неща, които се виждат и от лаици по темата още при първи оглед и на които трвбва да обърна внимание?
Харесвам си коли в автокъщи, но се притеснявам, че са напудрени за продажба, а реално...
Ясно е, че е до късмет, но все пак. smile.gif
От София съм и когато видя нещо по-далеч нямам приятел разбирач, който да взема с мен за акъл. wink.gif

Примерно тази http://www.cars.bg/c1111120. Седи от известно време, но дали е защото и има нещо или ме чака мен? smile.gif
Ще съм благодарна за всички съвети и насоки, които можете да ми дадете. smile.gif
Усмихната вечер!

MODEDIT Akima
Добре дошла,Жекова.
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=28644 - преместих темата/мнението на правилното място.
Моля наистина да прочетеш правилата.Да пишеш с по-малко емотикони или поне да ползваш форумните - този път си поиграх,за да се рабере от колегите.
Просто в мъжката среда по-краткия и семпъл изказ се цени повече - особено в автомобилен форум.
Последно промяна от Akima на 02 Апр 2015 01:52, променено общо 2 пъти.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Правопис и емотикони.

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 02 Апр 2015 07:34

Ето ме пак. Да нямам опит в писането в "мъжки" форуми, извинете! И, да, наистина четох и търсих чрез търсачката на форума нещата за Ярис. Темата, в която сте преместили моето питане е на друго момиче, вече с приключил въпрос по покупка, но щом това е практиката... И, да, тази специално тема съм я чела няколко пъти- тя беше причината да пиша, сторихте ми се мили и с желание да помогнете. smile.gif И все още се надявам на това!
Весел ден

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от didak » 02 Апр 2015 09:44

Здравей Nenny,
Не приемай критиките на Akima твърде лично, просто като види нов потребител от нежния пол и се предстарава, за да направи впечатление wink.gif
Наистина би било по-лесно да се намери съфорумник, който да поразчопли колата, не е работа да обикаляш страната само за да се убедиш, че обявата не става. Специално за Димитровград не се сещам кой може да ти съдейства, но ти дерзай, показвай и други обяви, които ти се струват удачни, и ще видиш колко добри момчета се навъртат тук.
Ако все пак се наложи да преглеждаш лично, бъди сигурна че на колата все ще и има нещо, което няма как който и да било да забележи просто с оглед. Това най-много се отнася за обяви "нов внос". Така че каквото и да забележиш като негатив, го изтъквай с цел намаляне на цената, така ще се доближиш до по-реална сума.
Разбира се, едно каране 20-тина километра и диагностика в оторизиран сервиз биха те предпазили от много сериозни проблеми в последствие.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Akima » 02 Апр 2015 13:57

Невена,
конкретната обява не ми допада.Пак има селски тарикатлъци в нея - откога на радиото казват заводска навигаци не знам...
Обърни внимание на воланът.
Никъде не е написан произходът на колата и не са показани сервизни документи.

За да ти помогнем с колегите - попълни си профила с населеното място и определи бюджет за покупка + около 500-1000 лева за обслужване,прехвърляне,регистрация,ГО и т.н.

Предвид,че е вече април месец колата,която купиш трябва да е с летни гуми - дори и да са накрая на експлоатационния си срок ще ти спечелят време да се ориентираш и в тази насока.

Съветвам те да се ориентираш към покупка на кола от ФЛ,а не от търговец - http://www.cars.bg/c1011836 - май за втори път пускам тази обява,но е супер за пазарлък.

Много бързо прочете правилата и важните теми.

П.С.Дидак:
didak написа:...предстарава, за да направи впечатление...
-май тази дума не я знам. :whistle:
Иначе правилата са за всички и трябва да се спазват.
Тъй като аз одобрих първоначалната тема/от smartphone в бар/ съм направил необходимото - да не говорим,че ако следим правилата трябваше само да натисна отхвърли и да не ми пука...
Дидовците нещо много ме налазихте - забравяте кой ви пази от инфестация на Яриси май. laugh.gif biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 02 Апр 2015 14:26

Слушам и изпълнявам - Акима, попълних си инфото в профила. Чета бързо, да знаеш, за това така ти се е сторило rolleyes.gif Благодаря за коментарите, полезни ми бяха. Спести ми едно разхождане до Димитровград.
Плевенската кола я гледах като обява още преди месец и нещо, но търся с 5 врати по възможност. Мога да направя компромис с това, но, ако наистина не намерия с 5 в скоро време. Та, и за това мерси - оставям си я в списъка. Аз също предпочитам да е регистрирана и от ФЛ, но те са сравнително малко и за това поглеждам и търговците. Разбира се, тъй като не бързам много няма да се хвана на първата що годе прилична.
Дидак, благодаря и на теб за позитивизма и насоките:)

Ето още 2, които ми допаднаха, за жалост пак от търговци, но ...
http://www.cars.bg/c1125302 - по телефона ми казаха, че е сменен обтегач, защото тропала, сменено масло, внос от Италия. Намало проблем да я закачим на компютър, човекът звучеше разбран, но май те всички така звучат. Има печатна грешка 170 000 км е. Малко ми е над бюджета, но ако си струва ще го мисля.
http://www.cars.bg/c1018001 - тази я видах на място преди 2 седмици, изглеждаше на вид ок, цената и беше 4200, сега е намалена... защо не мога да прецения.

Още веднъж голямо благодаря!
Последно промяна от Nenny на 02 Апр 2015 15:26, променено общо 1 път.

Аватар
Akima
Мнения: 7119
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 59 пъти

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Akima » 02 Апр 2015 15:12

От чисто любопитство защо искаш 1.3,а не 1.0 - вторите са доста повече и има обяви и от ФЛ - първи собственици със сервизна история от дилър в България.
Звънна ли и в ТМ например - редовно имат непубликувани върнати коли - просто имат и списък с търсещи/чакащи и не стигат до сайта им.

Ако искаш да е по-мощна - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9a16oc - мой личен фаворит след Corolla E11 G6 разбира се. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 02 Апр 2015 15:20

Да, за да е по-мощна, защото няма да я ползвам само в града.А и из форума четох, че 1.3 е по-добър от 1.0. Но да е до 100 коня, заради данък и разход. А и типично в мой стил явно, за да ми е трудно, както сам каза за тях са по-рядко обявите с регистрация. В ТМ не съм звъняла, защото винаги съм мислела, че кола до 3000-4000 лв няма да има при върнатите.
Чудех се дали да не рзширя търсенето с д4д, но получвам разнородна информация за поддръжката му. Хубав е, но ако се счупи нещо излиза по-скъпо, вече колко по-скъпо май никой не може да каже.

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от didak » 02 Апр 2015 15:53

1.3 си е за предпочитне, 1.0 би ти свършил работа, ако в повечето време караш без пасажери. Принципна препоръка е да се внимава с дизели на повечко години. Бензиновия Ярис на тези /над 10/ години може би ще се оплаква от катализатор - позапушен или пък сменен по неправилен начин. Тук има Хора /с главно Х/, които ще решат проблема...като пари, ако не се лъжа, излиза около 400 лв., така че да не се генерират грешки в БК.

ПС: много приятен аватар
ППС: @Акима - инфестация :help:
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 02 Апр 2015 16:30

Ще имам пасажери и понякога багаж, та 1.3 ще да е, бензин smile.gif
Четох, четох и установих, че на сервиз в Дупница не бива да се вярва... та или ще отпаднат и тези от Дупница или ще трябва да си закарам и сервиз на оглед - хехе. Иначе, то си е ясно, че няма да е като нова, но поне да си знам какво ме чака.

ПС - Мерси smile.gif

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 04 Апр 2015 21:08

Ето, две с регистрация, които изглеждат прилично, но ще съм благодарна и на мнението на спецовете, поне за първи впечатления от снимките. Явно ще започна да преглъщам броя на вратите.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9ac5dl Тази седи от доста време, не зная каква може да е причината... Мяркала съм я, но игнорирах тези с 3 врати
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=9aoy7a

Ако реша да взема къде ще ме посъветвате да я закарам да я погледнат - ТМ или другаде?

Благодаря!

Аватар
Nenny
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Апр 2015 21:27
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от Nenny » 08 Апр 2015 22:39

Здравейте отново,

Благодаря за насоките и съветите! Вече и аз се сдобих с едно симпатично ярисче biggrin.gif .

И специални благодарности на мехаННика, за удареното рамо в последния момент!

Усмивки и до скоро!

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Toyota Yaris XP10 1999-2005 - за първа кола

Мнение от TATI » 09 Апр 2015 12:02

Честито, но според правилата, трябва да го покажеш ярисчето. Така че, чакаме снимки.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта