Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

Мнение от beatsound » 25 Сеп 2017 10:08

Здравейте колеги!

За проблема с клапите- при мен проблема е в моторчетата , които управляват тези клапи. Моите вече са свалени , защото само бръмчат като са закачени , а като са откачени няма звуци. Отворих едното моторче и се пробвах да завъртя на ръка зъбните колела , но не се въртят. Свалих самото моторче и се върти без проблем. Моето предположение е , че моторчето е заминало и не върти изобщо. Проверих в Тойота и цената леко ме изненада - 775лв броя.... Та , дайте предложение как да процедирам - да търся ползвани от блъсната кола или??

И другата ми питанка е - на кои модели на Тойота тези моторчета са еднакви и от англичанки същите ли са?

Благодаря!

beatsound
Мнения: 30
Регистриран на: 20 Мар 2015 19:24
Местоположение: Русе

Avensis T25 2.0 D4D 116HP и 126HP - общи въпроси - ремъци,масло,паразитни шумове и т.н.

Мнение от beatsound » 26 Ное 2017 14:49

Здравейте отново,

Предстоя ми смяна на съединител с маховик и искам да ви попитам дали е проблем , ако сложа твърд вместо демпферен маховик? Колеги направиха тази конверсия(не на Тойоти) и казват че няма значителна разлика във вибрациите и работата на мотора. Но все пак искам и от вас мнение. Вариантите за твърд маховик са значително по-евтини и ако няма значителна разлика предпочитам твърд маховик. Марките между , които се чудя са Valeo и Aisin , като и на двата варианта има разлика в размера (230мм оригинал срещу 227мм афтърмаркет). Кой е по-подходящ и разликата в размера не би трябвало да е проблем , нали?

Благодаря!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 52 госта